[Mobile XT] - Problem z punktami POI

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

[Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez Goku » Pn, 11 lip 2011 10:21

Witam! Nie jestem stalym bywalcem forum, ale prosze o pomoc.

Mam problem z punktami POI. Uzywam Garmina Mobile XT (5.00.50s60.9) na Nokii N8. Mapy 2011, chyba moja skladanka. Wczesniej uzywalem tej samej konfiguracji na Nokii 5800 i wszystko bylo bardzo dobrze. Bylem informowany komunikatem glosowym "Mozliwy radar" gdy zblizalem sie do niebezpiecznego miejsca lub radaru, w dodatku radary mialem podzielone na predkosci i dokladnosc komunikatu moglem przeczytac na telefonie (radar, niebezpieczne miejsce itp). Przelozylem karte pamieci z 5800 do N8 i tylko zainstalowalem garmina, poniewaz caly jego folder byl juz na karcie. Wszystko dziala, punkty POI wykrywa, lecz nie wyswietla ich, ani nie ostrzega glosem. W czym moze byc problem? Zmienialem Garmina na 5.00.60, ale jak zauwazylem ten problem, wrocilem do starszej wersji, jednak problem pozostal.
Pomozcie mi prosze, moze jest to tylko kwestia ustawienia w telefonie, probowalem juz, jednak moze cos przeoczylem?

Dodam, ze punktow POI mam dosc sporo, czasem nakladaja sie na siebie i w 5800 slyszalem kilkukrotnie komunikaty "Mozliwy radar"

Pozdrawiam
Garmin Mobile XT na Nokii N8
Goku
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 24 maja 2011 23:20

Re: Problem z punktami POI

Postprzez Bas » Pn, 11 lip 2011 20:06

Prawdopodobnie aplikacja nie widzi plikow gpi umieszczonych na karcie. Zaloz w pamieci wbudowanej N8 folder Garmin, w nim folder Poi i tam wstaw te pliki *.gpi. Pozniej wlacz GMXT.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez Goku » Wt, 12 lip 2011 22:53

Aplikacja widzi POI poniewaz w garminie je wyswietla w moich punktach. Dla sprawdzenia wycialem je z folderu i wtedy ich nie widzial... Generalnie to nawet radarow nie wyswietla na mapie, tak jak by nie byly wlaczone.
Garmin Mobile XT na Nokii N8
Goku
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 24 maja 2011 23:20

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez stoldar » Cz, 08 wrz 2011 22:29

Mam ten sam problem. Wcześniej użytkowałem Nokie N95 i wszystko śmigało OK. Były zapowiedzi o fotoradarach, ostrzeżenia ...
Po zakupie N8 i wgraniu najnoweszego Mobile XT 5.0.60 i map oraz zaktualizowanych POI z fotoradarami na kartę nie słychać zapowiedzi jedynie tylko w miejscach fotoradarów na drodze pojawia się znaczek wykrzyknika.
Trudno prowadzić i jednoczęsnie ślepić na ekran w poszukiwaniu wykrzykników :-(

Czy już znaleziono rozwiązanie tego problemu dla Noki N8 ????
Pomocy :-) korzystanie z Ovi map nie jest fajne ... a przyzwyczajenie do Mobila duże !!!! :D
stoldar
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz, 08 wrz 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez Zachu » So, 10 wrz 2011 18:15

Może problem jest w plikach wav.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez sdsyc » So, 10 wrz 2011 19:25

Może ten wcześniej kupiony xt miał spreparowany plik vpm ze zmienionym dźwiękiem nr 46: to sygnał alarmu POI. Ten xt kupiony później pewnie ma standardowy plik.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez stoldar » Pt, 23 wrz 2011 15:14

Właśnie jak korzystamnn z pliku "JACEK" z radarami ze strony darmowej mapy UMP i przekształcam go za pomocą POI LOADERA Garmina na punkty POI to muszę zmienić pliki WAV na MP3, ponieważ w N95 nie było słychać zapowiedzi o radarach.
Czy to może być powodem braku zapowiedzi o radarach w N8 ?
Proszę o pomoc.
stoldar
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz, 08 wrz 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez sdsyc » Pt, 23 wrz 2011 20:36

stoldar napisał(a):Czy to może być powodem braku zapowiedzi o radarach w N8 ?

"Zły" plik vpm. W xt zapowiedzi o radarach pochodzą z pliku vpm a nie gpi.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez stoldar » Pt, 23 wrz 2011 22:37

Podpowiesz może jak to zmienić ? Widzę, że mam plik Polski_.vpm w katalogu Garmin/Voice. Może jest stary bo z 17-12-2007 ?
Na Noki N95 wszystko chodzi bez problemu.
Po pobraniu pliku csv i rozpakowaniu , muszę podmienić pliki wave na mp3 , poniewaz POI Loader nie może czegoś tam przetransponować i nie konwertuje tych plików wave . Po zamianie na mp3 wszystko jest dobrze . Powstaje plik POI wgrywam do N95 i słychać zapowiedzi .
Niestety w Nokii N8 nie słychać zapowiedzi tylko na drodze widać wykrzyknik w miejscu radaru. Ciężko jechać i wciąż wpatrywać się w ekranik :-(
Pomoże mi ktoś?
stoldar
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz, 08 wrz 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Mobile XT] - Problem z punktami POI

Postprzez sdsyc » Pt, 23 wrz 2011 23:52

Skopiuj plik Polski_.vpm z telefonu gdzie słyszysz komunikat na ten gdzie nie słyszysz.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości