que problem z wytyczaniem trasy

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

que problem z wytyczaniem trasy

Postprzez shelby » Cz, 15 wrz 2011 12:29

Witam
Od czasu do czasu poruszam się po małej wodzie i chciałem do tego wykorzystać PPC. Po przetestowaniu wielu softów najbardziej podoba mi się dość stary GarminQue. Z instalacją i uruchomieniem nie było większych problemów (masa opisów w necie).
Problem się zrobił przy wyznaczaniu trasy. Tak jak wspomniałem wcześniej trasa ma być na wodzie między kolejnym punktami. Jeśli utworzę lub wskażę jakiś WPT to mogę wyznaczyć trasę do niego przez "route to it", ale nie potrafię ustawić punktu/punktów pośrednich. Z opisu instalacji i obsługi jaki znalazłem wynika, że powinienem użyć przycisku "edit vias" w menu trasy. Problem w tym, że takiego przycisku nie mam. Moje menu trasa wygląda cały czas tak jak na załączonym obrazku (ściągnięty ze strony http://gpsmaniak.com/new/AMvQUE/porowna ... gsy11.html - przepraszam właściciela za nieautoryzowane użycie).
Menu trasa po wyznaczeniu punktu docelowego zmienia i wtedy na górze ekranu pojawia się "route to point" ale przycisk "edit vias" się nie pojawia. Moja wersja Que to 2.90. Nie udało mi się znaleźć jakieś wcześniejszej - jeśli ktoś posiada v 2.80 lub 2.70 to poproszę. Co robię źle? Czy pojawianie się "edit vias" jest uzależnione od posiadanej mapy?
Załączniki
que.jpg
que.jpg (3.84 KiB) Przeglądane 4091 razy
shelby
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 15 wrz 2011 10:19

Re: que problem z wytyczaniem trasy

Postprzez shelby » Pn, 19 wrz 2011 20:12

Odpowiem sobie sam. Przy ustawieniu "route preferences" na inną wartość niż "off road" pojawia się oczekiwane przez ze mnie "edit vias" i można ustalać punkty pośrednie trasy. Jednakże takie ustawienie powoduje, że program "kombinuje" trasę najbliższymi drogami a nie wyznacza prostych linii po wodzie. Proste linie wyznacza tylko jako "off route" ale wtedy wyłącza możliwość edycji punktów pośrednich. Po tych moich ustaleniach stwierdzam, że Que jest mało pomocny na wodzie.
shelby
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 15 wrz 2011 10:19


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości