Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » Wt, 15 lis 2011 17:26

Szkoda że nie mam mapy 2012.30 bo bym sprawdził u siebie , ale to zależy od mapy to pewnie też by nie było asystenta.
Chciałbym dodać swoje uwagi po testach w symulacji, więc jak to będzie w praktyce to się okaże . Ogólnie jestem zadowolony chociaż tych widoków mogło być więcej ale nie jest źle.

:wink: Proszę czytać komentarze od dołu bo niezrozumiałym dla mnie jest dlaczego na górze wyświetla się plik dodany jako ostatni
Załączniki
Screen12.png
Na około 2 km od skrętu pojawia się widok na który można kliknąć i mamy widok na całym ekranie
Screen10.png
Panel można kliknąć i znika , a po prawej stronie pojawia się ikonka przywracająca widok
Screen09.png
Na kilka km od skrętu z autostrady pojawia się panel, jeszcze nie wiem do czego służy są tam zapisane jakieś informacje
Ostatnio edytowano Wt, 15 lis 2011 21:50 przez epkchmiele, łącznie edytowano 3 razy
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » Wt, 15 lis 2011 21:25

Niebieska belka ze strzałkami pojawia się 200m od manewru(za każdym razem), a więc jest to chyba sygnał że za chwilę mamy to zrobić. I jeszcze widok na całym ekranie. Na około 3km można nacisnąć na lewy górny róg tam gdzie jest panel skrętu i wyskakuje widok zjazdu na całym ekranie.
Załączniki
Screen05.png
Niebieska belka ze strzałkami
Screen13.png
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Śr, 16 lis 2011 11:37

epkchmiele napisał(a):Jeżeli się potwierdzi działanie tych funkcji na innych telefonach to mamy panowie pełen sukces.

No rany julek...! Działa! Potwierdzam, że działa. Mam co prawda starszą wersję map bo 2011.40 ale spokojnie wszystko się pojawia, strzałeczki i obrazeczki (jeśli jestem na autostradzie), dodatkowo zauważyłem (ale nie jestem pewien czy tego wcześniej już nie było), że w momencie dojazdu do celu mapka się skaluje i pojawiają się ikonki różnych POI, które są w okolicy. Chyba też nie pojawiały mi sie wcześniej ikonki jakie mam przypisane do radarów tylko miałem niebieskie kropki ale za to też nie dam sobie ręki uciąć. W każdym razie cieszę się z tych nowych "atrakcji" i gratuluję koledze epk... wytwałości. Na tą sposobność zamówiłem sobie uchwyt do telefonu z ładowarką bo troszkę mnie już irytowało, że nieorginalne ładowarki nie ładują telefonu tylko podtrzymują napięcie...
Co do testów z nowymi funkcjonalnościami jak na razie tylko na symulacji.

Przy okazji, jak Wy te zrzuty ekranu robicie?
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » Śr, 16 lis 2011 12:29

Po włożeniu telefonu do orginalnego uchwytu będzie przechodził w tryb samochodowy i m.in przejdzie samoczynnie w tryb głośno mówiący, na ekranie można będzie włączyć tylko te funkcje które odpowiadają za nawigację co uniemożliwi przypadkowego załączenia jakieś aplikacji np otwarzacz muzyki itp. - (tą opcje mozna wyłączyć -tryb bezpieczny), zapamięta pozycję samochodu po wyjęciu z uchwytu, po włożeniu do uchwytu przejdzie do jasności i głośnosci ustawionej , a po wyjęciu do ustawionej bez uchwytu i wiele innych bajerów które są bardzo pomocne dlatego ja nie widzę sensu kupowania rasowej nawigacji a tym bardziej innego smarfona do którego mozna by coś dograć ponieważ to nie to samo kiedy wszystko trzeba robić samemu . Miałem już Asus p750 z automapa i kiedy ktoś dzwonił to nawi nie pozwalała pokazać kto dzwoni a nastepnie ręcznie włączyć tryb głośnomówiacy -porażka tak jak sama nawigacja automapa. Te elementy nie załączają się w przypadku podłączenia ładowarki przez usb. Acha w uchwycie nie będzie blokował ekranu i nie zaciemni go w przypadku przełączenia na nawigację a po wyjęciu zblokuje . Normalnie full wypas. Jak dla mnie to troche za słabo reaguje na dotyk , ale mozna to poprawić w rejestrze tylko trzeba byc ostrożnym bo jak się przesadzi to będzie reagował na lekkie muśnięcie . I nie jest to rozwiazanie idealne , czas reakcji na dotyk się skraca i jest wrażenie że system szybciej chodzi . Ja u siebie z wartości 40 zszedłem na 30 i wydaje mi się że może być. Natomiast ustawienie na 8 powoduje przypadkowe włączenie wszystkiego co jest pod paluchem albo obok niego.
Dlatego według mnie używanie tego telefonu bez uchwytu orginalnego jest bezsensu, poniewaz właściciel pozbywa się w ten sposób dużej ilosci ułatwień które przydają się podczas prowadzenia auta po naszych polskich drogach.

Zrzuty ekranu robi się aplikacją wgraną na telefon jest tego dużo i za darmo.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » N, 20 lis 2011 11:07

Witam ponownie. Przeanalizowałem rejestr przed wgraniem pliku eula oraz po, i wychodzi na to, że zmieniły się wartosci tylko dwóch kluczy. Ale mogę się mylić, nie jestem informatykiem. Chciałbym podzielić się swoimi uwagami na temat "firmy" Garmin . Jak wczesniej wspomniałem, plik eula wyciągnąłem z romu azjatyckiego. Żeby zobrazować dokładnie moją wypowiedź to powiem, że nasze telefony mają zapisaną kopię romu w pamięci systemowej i jest ona nie ruszana do momentu kiedy robimy hardreset(przywróć ustawienia fabryczne) wówczas ta kopia romu wgrywa się od nowa kasując ten na którym pracowaliśmy, później następuje autodogrywanie aplikacji , języka t9 itp. Właśnie te aplikacje znajdują się również w pamięci systemowej w folderze exstrarom, plik eula pochodził z tego folderu.
Czyli folder exstrarom służy do dopasowania oprogramowania telefonu dla konkretnego kraju .

Wynika z tego że problem braku asystenta pasa ruchu i widoku nie był spowodowany jakimś błędem w sytemie a celowym zablokowaniem tych funkcji

Wnioski takie wyciągnąłem po tym jak Garmin odpisał mi na moją wiadomość , że poradziłem sobie z brakiem asystenta pasa ruchu. Oni nie byli wogóle zainteresowani w jaki sposób można usunąć ten problem . Nie wykazali żadnego zainteresowania aby w przyszłości użytkownik takiego telefonu w naszym kraju mógł korzystać z tych funkcji . Dodatkowo wkurzyłem się jak jeden z forumowiczów na tym forum napisałem że jemu w wersji niemieckiej to od dawna działają te strzałeczki, normalnie żenada. Przecież my zapłaciliśmy za to tak jak Niemcy czy Anglicy czy Azjaci więc dlaczego ja mam szukać po forach rozwiązania jak powinna mi to dostarczyć firma .
Co Wy o tym sądzice?
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez etywoniuk » N, 20 lis 2011 13:28

jak to wygląda w urządzeniu ?
do jakiego folderu dodać/w jakim instaluje się plik jcv ?
mam dwa pliki jcv do mapy 2012.30 , D250460A.JCV 557 mb oznaczony jako hi-res i D308430A.JCV 266 mb jako low-res
tymczasem utworzyłem folder w mystorage jako jcv i wrzuciłem plik duży , coś zadziałało ,pojawia się na paru symulacjach nowa belka ze strzałkami ale widoków skrzyżowań brak
edit:na mniejszym pliku wgląda to identycznie , widoku skrzyżowań nie ma
etywoniuk
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 01 sty 2009 13:17

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » N, 20 lis 2011 14:58

Folder jcv znajduje się na mystorage w folderze system, który jest ukrytym folderem i możesz go nie widzieć . Ale jak podłączysz urządzenie do mygarmin to instalator powinien sam ściągnąć ten plik razem z mapą i umieścić we właściwym miejscu oba pliki.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez etywoniuk » N, 20 lis 2011 16:43

dzięki za rady i rozwiązanie całego problemu jcv a , również za operę dla m10 bardzo fajna już używam
trochę na wyczucie popróbowałem z plikami jcv i naprawdę działają
utworzyłem folder w mystorage z nazwą jcv i tam wrzucam pliki jcv
symulowałem jazdę po E18 Oslo-Drammen z użyciem pliku hi-res i pliku low-res
różnicy, na tej trasie,nie ma
-ten blady panel na 3 obrazku z postu 15.11.2011 17:26 pojawia się na autostradzie i pokazuje najbliższe zjazdy ,od 1 do kilku, z nazwami i odl., zjazd ,który nas będzie obowiązywał odl. wyswietla na czerwono ,działa tylko na autostradach
-skalowanie mapy w newralgicznych punkktach i dokładność POI jest automatyczna i nie zależy od jcv
-na czarnej belce wyświetla się nazwa naszej drogi/ulicy lub najbliższej krzyżującej
-belka niebieska - wiadomo
-niestety nie otworzyły się te ładne widoczki skrzyżowań ale na tej trasie może ich poprostu brak trzebaby zobaczyć na niemieckich autobahnach

jeśli chodzi o uczciwość garmina wobec swoich kientów, to po odkryciu, że dostęp do kilku możliwości urządzenia, dla Polaków był/jest umyślnie blokowany a za sprzęt zapłaciliśmy tyle a może nawet więcej niż np.Niemcy to sądzę, iż należałoby zbiorowo pozwać garmina o finansową rekompensatę z tytułu umyslnego pozbawienia dostępu do niektórych cech produktu

parę groszy pewnie by się przydało choćby na uchwyt sam.
apropos uchwytu
pytanie do kol.MaciekSK - gdzie zamówić oryginalny uchwyt samochodowy ?
etywoniuk
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 01 sty 2009 13:17

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez MaciekSK » Pn, 21 lis 2011 8:28

etywoniuk napisał(a):apropos uchwytu
pytanie do kol.MaciekSK - gdzie zamówić oryginalny uchwyt samochodowy ?

Ja kupiłem tutaj: http://www.outdoorkompetenz.com/garmin- ... /a-272664/
Taniej nie znalazłem, tym bardziej, że przesyłka do PL "tylko" 5 euro. W tym dniu co zamówiłem to wysłali, przyszło w ciągu 3 dni (mieli akurat na stanie), jestem pod wrażeniem.
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » N, 27 lis 2011 13:59

A to odpowiedź Garmina na moją propozycje naprawy asystenta pasa ruchu i jcv:

"Dziękuję bardzo za przekazanie tej sugestii na temat naszego produktu.
Pański email został przekazany zespołowi projektowemu, oni zawsze cenią sobie opinie i sugestie pochodzące od użytkowników naszych urządzeń.
Wiele tego typu sugestii jest wykorzystywana w nowych projektach firmy Garmin, jednak nie mogę zagwarantować, że tak też się stanie.
Dziękuję jeszcze raz za przekazanie nam swojej opinii."

Czyli mam rozumieć że mają to gdzieś głęboko w...... . Ktoś im daje na tacy jak to porawić a oni nie mogą zagwarantować. Ręce opadają , a może brak tych funkcji nie był błędem tylko celowym działaniem. Mam w związku z powyższym do Was prośbę : o podanie swoich propozycji aby wymusić na Garminie oficjalną poprawkę.
Ja osobiście myślałem o rzeczniku praw konsumenta , może macie jakieś inne pomysły?
Nie wiem czy to ma jakiś sens kopać się z taką "fimą" , ale ja nie mogę się pogodzić z faktem że w innych krajach te funkcje działają.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez jakolo » Pn, 28 lis 2011 19:36

Witam,
próbowałem wykonać wszystko zgodnie z zaleceniami, czyli aktualizacja rom, następnie wgranie pliku eula a potem aktualizacja map do wersji 2012.30.
wydaje mi się, że asystent pasa ruchu działa, natomiast próbując wykonac symulację trasy aby sprawdzic jvc, zostałem niemile zaskoczony zmiana języka w navi na angielski,
ostatecznie mogłoby być gdyby nie wkurzające " recalculating". Znasz jakiś sposób na powrót do rodzimego "lengłidżu"?
pozdrawiam
jakolo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 23 sty 2011 11:47

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » Pn, 28 lis 2011 21:19

Co to znaczy: zostałem niemile zaskoczony zmiana języka w navi na angielski?
Nastapiła zmiana całego języka czy tylko komunikatów? A już wiem po resecie nawi może przejść na komunikaty które ma ustawione jako pierwsze . Więc albo wyrzuciłeś sobie język polski ,albo sama się przełączyła przy restarcie , ale to można łatwo zmienić w opcjach .
Co to znaczy: wydaje mi się, że asystent pasa ruchu działa? Masz na górze postów screny , asystent to te strzałeczki po lewej stronie oraz po środku na niebieskim tle , więc albo działa albo nie .
Jesli chodzi o widok krzyżowań to jeżeli po ściągnięciu nowej mapy na mystorage w folderze system jest plik jcv to na bank chodzi tylko trzeba go sprawdzić w trybie symulacji na autostradzie zjeżdżając z niej.
Ja zrobiłem jeszcze jedną próbę czyli hard reset i ponownie wgrałem plik eula i bez problemu wszystko chodzi .Nic sie nie zmieniło oprócz niektórych wpisów w prognozie pogody np. cloudy zamiast pochmurno itp. Mówi po polsku i jest napisane po polsku.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez jakolo » Wt, 29 lis 2011 9:37

Witam,
z asystentem wyraziłem się nieprecyzyjnie - działa. Natomiast zmienił się język komunikatów navigacji na angielski - słowo podpowiedzi jak zmienić z powrotem na polski.
Com do jvc - to wybieram się do Warszawy i Gdańska w weekend - będzie weryfikacja w rzeczywistości.
pozdrawiam
jakolo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 23 sty 2011 11:47

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez epkchmiele » Wt, 29 lis 2011 9:55

Ustawienia /Nawigacja /dzwięk/język głosu i powinno byc do wyboru Polski . Jak nie ma to znaczy że został wywalony i trzeba wgrac od nowa .
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvifone M10 - asystent pasa ruchu i jcv

Postprzez jakolo » Wt, 29 lis 2011 13:45

Dzięki,
Na szczęście nasz polski lektor był na swoim miejscu. Po niedzieli doniosę uprzejmie jak tam widok autostrad.
pzdr
jakolo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 23 sty 2011 11:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości