OruxMaps - mapa jpg, google earth, kalibracja

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

OruxMaps - mapa jpg, google earth, kalibracja

Postprzez bazyliszek » Pt, 13 sty 2012 19:36

Witam,

mam problem z poprawną kalibracją mapy do programu OruxMaps.

Mapę w postaci pliku JPGE mam wyciągniętą z PDFa (są to odwody łowiecki - od razu piszę, że legalnie posiadam je z WODGiK).
Plik JPGE nakładam w Google Earth jako Obraz nad powierzchnią. Zapisuje jako KMZ.
MAPC2MAPC64 przerabiam aby dostać plik wyjściowy (kalibracyjny) do programu OruxMapsDesktop. Są dwa pliki które wyrzucił mi MAP2MAP a które mi czyta Orux: *.map i *.tfw.

Ja wybieram tfw to musze ustalić DATUM i PROJECTION. Datum rozumiem że WGS84 a Projection z tego co wyczytałem to dla Google Earth muszę ustawić: MERCATOR ( czy to jest dobry tok myślenia, skoro przepuściłem przez MAPC2MAPC64?). Następnie pada pytanie: Jaki jest Longitude Or. dla Mercatora (od -180 do 180).

Moje pytanie:
1) czy PROJECTION mam dobrze ustawione?
2) jaka wartość dla MERCATORA?

Pozdrawiam,
Bazyliszek
bazyliszek
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 07 sty 2010 19:05

Re: OruxMaps - mapa jpg, google earth, kalibracja

Postprzez asandrzej » Pt, 13 sty 2012 19:45

Witam

Myślę, że w Google Earth nie nadasz prawidłowych georeferencji, przynajmniej mi się nie udało,
utwórz plik georeferencyjny ( .map) w programie Ozi, według danych zawartych na arkuszu,
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: OruxMaps - mapa jpg, google earth, kalibracja

Postprzez pisii35 » Cz, 16 lut 2012 21:04

google earth to raczej nie da rady... spróbuj czegoś innego.
pisii35
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 19 sty 2012 19:01


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości