Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez sdsyc » Śr, 14 mar 2012 8:08

Żeby było ciekawiej, to chyba plik widoku skrzyżowań zależy także od odbiornika (rozdzielczości jego wyświetlacza).
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez epkchmiele » Śr, 14 mar 2012 17:01

A swoją drogą to ciekawe dlaczego jak się wybierze większy rejon czyli całą mapę to ściągnie tylko 260 mb a jak europa zachodnia to około 450 mb. Na forum nie doczytałem . Zachu chyba zasugerował , że to jest zależne od tego czy obrazek wyświetla się na całym czy połowie ekranu , ale to chyba nie prawda bo ja mam na całym a jak chcę to mam na połowie a sciąga się tylko 260 mb przy całej mapie EU
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez tamara » Cz, 15 mar 2012 10:40

Ja mam taki 460MB plik z m10, moze kolego "epkchmiele" wyzwanie dla Ciebie i rejestrów próba zaimplementowania takiego pliku do aktualnej mapy? Informacji napewno byłoby więcej czyli skrzyzowań.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez Zachu » Cz, 15 mar 2012 11:19

Chyba więcej pikseli ;)
Nie popadajcie panowie w przesadę z tymi wielkościami. Wszystko jed do siebie dobrane i pasuje 1:1.
Na GpsPasSion gdzieś widziałem odpowiednie tabelki z obrazkami skrzyżowań a raczej węzłów, trzeba to nazywać. Poszukajcie 3d reality czy jakoś tak to się nazywa. To są już zdjęcia z węzłami. Co ciekawe widziałem zrzuty z tym w mapach azjatyckich i Rosji :)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez sdsyc » Cz, 15 mar 2012 12:04

tamara napisał(a):Ja mam taki 460MB plik z m10 [...] próba zaimplementowania takiego pliku do aktualnej mapy?

Jeszcze raz: każdej wersji mapy są dystrybuowane pliki widoków skrzyżowań pasujące tylko do tej wersji! Zamiast kombinować w rejestrach zadbaj o zgodność mapy z widokami.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez tamara » Cz, 15 mar 2012 12:19

Widzisz kolego "sdsyc" jakby tak wszyscy dbali o zgodności i nie "grzebali" w rejestrach to nie byłoby asystenta pasa ruchu ani jcv w M10 a dzięki koledze "epkchmiele" mamy to , bo firma Garmin jakoś do tej pory temat zlała w M10.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 13:07

Tamara wydaje się , że jak włoży plik 450 mb to będzie wyświetlanych więcej skrzyżowań. Ale chyba tak nie jest, Zachu i inni twierdzą , że tak nie jest bo to zależy od pikseli i ekranu . Tylko , że ja ściągam na ten sam ekran z tymi samymi pikselami (nie kumam tego). Wiem najlepiej byłoby to sprawdzić ściagając całą europę -260 mb i połowę EU -450 mb , a następnie sprawdzać każde skrzyżowanie na kazdym z osobna pliku i pewnie by się doszło do wniosku że to nic nie dało , ale to jest dłubanina i czasochonne. Tamara w rejestrze nie ma za wiele do zmiany , a to co jest i dotyczy Nawigacji można zrobić za pomocą ustawień w telefonie nie wchodząc do rejestru . No , ale kolega ma już edytor to może popróbować :) .
Co do sku dla ciekawości tyko powiem , że zmieniając jego wartość na 4100 telefon i Garmin myśli , że jesteśmy azjatami i wówczas zmienia nawigacje dodając funkcje (na takie jakie mają azjaci) a nastepnie przerabia plik garmindevice co powoduje że Garmin wysyła plik jcv na telefon . Tą teorie potwierdzają rózne wartości sku które wpisywałem . Rózne wartości powodowały zmianę niektórych funkcji i wyswietlania np. ograniczenia prędkości. Ale juz więcej nie udało mi się nic uzyskać bo ta wersja dla azjatów ma chyba maxa.
Analizując dalej , Garmin przygotowując aplikacje na telefon przygotowal się również , że te funkcje będą dzialały na rynku polskim (przykład :dzienik podrózniczy który pojawil sie po wpisaniu sku 4100 w naszym jezyku) , ale z jakiegoś powodu zablokował to tak jak plik jcv.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez Zachu » Cz, 15 mar 2012 13:44

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez sdsyc » Cz, 15 mar 2012 15:02

tamara napisał(a):Widzisz kolego "sdsyc" jakby tak wszyscy dbali o zgodności i nie "grzebali" w rejestrach to nie byłoby asystenta pasa ruchu ani jcv w M10 a dzięki koledze "epkchmiele" mamy to

Staram się Tobie pomóc. "epkchmiele" zrobił co miał zrobić - odblokował możliwość prezentacji JV i LA w M10. Od niego więcej nie żądaj. Teraz kolej na Ciebie: miej w telefonie zgodne ze sobą mapę i widoki. Jak to robi "epkchmiele": uruchamia legalną aktualizację mapy, z którą ściąga się pasujący do mapy widok skrzyżowań.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Asus M10 problem w WM 6,5

Postprzez epkchmiele » Cz, 15 mar 2012 19:22

Fajne te widoki z ptaka :D
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Poprzednia strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości