Nawigowawnie wg śladu w GMXT

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Nawigowawnie wg śladu w GMXT

Postprzez karloss » Pn, 18 mar 2013 7:47

Witam,
Ja mam zgoła odmienny problem. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym i będzie mógł pomóc.
Sprawa wygląda następująco: Mam zainstalowanego Garmina w telefonie Nokia e 52. Mapy są wszystko działa. Mapsourca też udało mi się zainstalować i spokojne eksportuje ślad do telefonu. Zapisany ślad otwieram w telefonie i widoczna jest interesująca mnie trasa. Jednak po wyborze opcji "jedź" niestety nawigacja nie prowadzi za wytyczonym śladem tylko pokazuje inna najkrótszą trasę głównymi drogami tak aby jechać samochodem pomimo tego, że w ustawieniach zmieniłam na "rower".
Jeśli ktoś będzie mógł pomóc będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pn, 18 mar 2013 9:27 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana tematu i przeniesienie do działu "na urządzenia mobilne"
karloss
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 18 mar 2013 7:40

Re: Nawigowawnie wg śladu w GMXT

Postprzez sdsyc » Pn, 18 mar 2013 9:37

1. Witamy się tu :arrow: viewtopic.php?f=6&t=1541
2. Uczymy się pojęć: ślad vs trasa :arrow: http://gpsmaniak.com/new/faq-slownik.htm
3. W Garmin Mobile XT nawigowanie po śladzie (a o to Tobie chodzi) nie jest możliwe (chyba że go sobie tylko podglądamy w widoku mapy). Objawy, które widzisz, to normalne zachowanie GMXT przy planowaniu trasy po drogach / ścieżkach zawartych w mapie (w słowniku poczytaj o "autorouting").
4. Nawigować wg śladu potrafią np. turystyczne odbiorniki Garmina
5. Ponieważ GMXT nie jest już legalnie do zdobycia, zachęcam do przeczytania :arrow: viewtopic.php?p=14077#14077
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości