Garmin víago

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin víago

Postprzez popej » Śr, 09 lip 2014 10:40

To, że Android ma cache na apilkacje w pamięci, to jest pozytywna cecha. Bez sensu byłoby kasować pamięć, kiedy inne aplikacje jej nie potrzebują.

Problemem jest niepotrzebne działanie aplikacji w tle, każde wybudzenie telefonu z uśpienia kosztuje sporo energii. Tylko jeżeli viago nawiguje po trasie, to działanie w tle jest pożądane.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » So, 09 sie 2014 15:45

No i po urlopie... i przygodach z víago. Poszedłem "va banque" - (ku zdziwieniu mojej żony) nüvi 1200 został w domu, przy sobie miałem tylko smartfon z różnościami:
- víago z CNE, UMP oraz OSM w wersji Freizeitkarte,
oraz
- OsmAnd (do auta) i OruxMap (na wędrówki) z UMP (dla PL) i OSM (poza PL),
- TrekBuddy w roli rejestratora śladu

Początek był miły. Przez pierwszy tydzień víago działało jak należy, nawet zaczęło mi się podobać z powodu łatwiej możliwości modyfikowania aktywnej trasy przez dodawanie wielu punktów via. Ale mniej więcej po tygodniu, "ni z gruchy ni, z pietruchy", víago postanowiło przestać się uruchamiać :-( Objaw był taki, że na startowym ekranie widziałem tylko "kręciołka" i nie mogłem się doczekać uruchomienia aplikacji. Trasę dokończyłem na OsmAnd, na kwaterze víago zreanimowałem przez usunięcie danych aplikacji - co skutkowało utratą ulubionych i tras :-( Przez ok. 2-3 dni było OK, ale objaw się powtórzył. Ponowne czyszczenie danych pozwoliło víago wystartować, ale z dodatkowym objawem - po każdorazowym zamknięciu aplikacji ponowne jej uruchomienie musiało być poprzedzone restartem telefonu :-( Reinstalacja aplikacji nie pomogła, a pomysł z deinstalacją i instalacją się nie powiódł, ponieważ deinstalacja spowodowała równoczesne usunięcie folderu z mapami, a nie miałem takiego dostępu do sieci, żeby ciągnąć GB danych w rozsądnym czasie za rozsądne pieniążki. Pod koniec urlopu podstawową aplikacją w aucie stał się OsmAnd, który nie zawiódł.
Wnioski są dwa:
1. Będę słuchać się żony i używać sprawdzonych zabawek ;-)
2. Może z innych powodów niż pisał popej, ale przestrzegam przed víago - jest bardzo zawodne :-(
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez TatOR » So, 09 sie 2014 20:16

Szkoda że nie piszesz na jakim smartfonie to biegało /na tablecie?/.
Ja przejechałem przez kilka krajów m.in. jeździłem po Węgrzech i Austrii /a Węgry to "trudny" kraj w nawigacji ze względu na ichniejsze przepisy/.
Mam wykupione wszystkie możliwe pakiety i muszę przyznać że w nawigacji nie miałem większych zastrzeżeń, a komunikat typu "na drugich światłach w prawo" jest niesamowite. Niestety budynki 3D są dostępne tylko dla bardzo dużych miast. To samo z TMC /komunikaty drogowe/ jest z tym bardzo słabo. W Austrii, Czechach i Polsce działa to na trójkę+, na Węgrzech wcale. Szkoda pieniędzy. Jeszcze tylko dodam że Panoram 3D jest takim sobie gadżetem z którym zarówno można jak i /dla niektórych/ nie można się obejść - bądź co bądź to działa dosyć ładnie.
Na koniec dodam że na moim Samsungu Galaxy 4 działało to bezproblemowo /w sensie stabilności/ i jako sama nawigacja mogę to polecić każdemu kierowcy.
TatOR
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2014 19:08

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » N, 10 sie 2014 6:17

Xperia P
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez Zachu » N, 10 sie 2014 20:01

sdsyc napisał(a):No i po urlopie... i przygodach z víago. Poszedłem "va banque" - (ku zdziwieniu mojej żony) nüvi 1200 został w domu, przy sobie miałem tylko smartfon z różnościami:
Prędzej produkt telefonopodobny bym zostawił w domu niż nawigacje.
TatOR napisał(a):Ja przejechałem przez kilka krajów m.in. jeździłem po Węgrzech i Austrii /a Węgry to "trudny" kraj w nawigacji ze względu na ichniejsze przepisy/.
Nie mam pojęcia jakie przepisy na Węgrzech są inne. Jedne z lepszy wakacji tam spędziłem.

Komunikaty w nowych odbiornikach takie są. "Za kolorowym blokiem w prawo" , "Za KFC w lewo"
TMC na Węgrzech zadziałało natychmiast po wypadku.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » N, 10 sie 2014 21:27

OT
Zachu napisał(a):Prędzej produkt telefonopodobny bym zostawił w domu niż nawigacje.

Chciałem ograniczyć liczbę klamotów w kuwecie przy kontroli bezpieczeństwa... A ostatecznie dzięki OsmAnd tragedii nie było.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » Cz, 14 sie 2014 21:35

Znów podbiję wątek ;-)
O tym chyba nie pisaliśmy, że víago tak jak każdy rasowy odbiornik nowej generacji:
- nie powie 'przeliczam' viewtopic.php?f=14&t=10912
- z UMP ma trudności z wypowiedzeniem 'trzymaj się' viewtopic.php?f=15&t=14454
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez popej » Cz, 18 wrz 2014 0:21

Garmin udostępnił aktualizację Viago.

Z nowości: pojawił się "Bonus Package" dający możliwość konfigurowania wyglądu - tematy i ikony pojazdu. Pakiet jest darmowy za cenę rejestracji. Ponadto pojawił się dodatek Urban Guide, czyli nawigacja za pomocą środków transportu miejskiego. Działa tylko on-line (zmarnowane 15zł).
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Śr, 24 wrz 2014 20:01

popej napisał(a):Garmin udostępnił aktualizację Viago.

Z nowości: pojawił się "Bonus Package" dający możliwość konfigurowania wyglądu - tematy i ikony pojazdu. Pakiet jest darmowy za cenę rejestracji.

Nareszcie da się w cywilizowany sposób poprawić oryginalny (cztaj beznadziejny) wygląd.
Mogliby jeszcze stabilność poprawić. Przy testowaniu 5-tego czy 6-tego tematu pokazało się urocze okienko, że aplikacja padła i niestety pojawiało się przy każdej próbie uruchomienia.
Trzeba było wyczyścić dane aplikacji, ta niestety zapomniała, że may offline są na karcie i zażyczyła sobie ponownego pobrania :/ Szczęśliwie zaczęła zapisywać do pamięci o poj. 300 MB i po chwili się zbuntowała, że brak miejsca i poprosiła o restart. Po restarcie znalazła stare mapy ;)

Nie jest źle ale bez koła ratunkowego niech ręka boska broni wyjeżdżać.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez PiK » Śr, 24 wrz 2014 20:34

U mnie zaczęła nagle "mówić szeptem", po ponownym uruchomieniu mówiła już normalnie.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin víago

Postprzez popej » Śr, 24 wrz 2014 21:08

Przy którejś aktualizacji była notka, że poprawiono błędy wywalające program, zgłoszone przez Google Play. Zdaje się, że przy padnięciu programu jest możliwość wysłania takiego raportu. Być może jest to skuteczny sposób.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez beetle-m » Cz, 09 paź 2014 16:45

Dzisiaj viago pobrał sobie nowszą wersję TimeZoneMap (ver. 15.0).
Wstępnie wyglądało to na aktualizację CNE.
viago.png
Aktualizacja Time Zone Map
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin víago

Postprzez popej » Cz, 09 paź 2014 21:10

Rewelacja, będzie 2 razy do roku nowa mapa :)
A CNEU pewnie raz na rok.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez beetle-m » Pt, 10 paź 2014 6:22

Udało mi się uzyskać informacje, że aktualizacje map mają się odbywać co najmniej dwa razy w roku (lub częściej), a użytkowników, którzy zakupili CNE obowiązuje Lifetime.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » Pt, 10 paź 2014 8:36

beetle-m napisał(a):Udało mi się uzyskać informacje, że aktualizacje map mają się odbywać co najmniej dwa razy w roku (lub częściej), a użytkowników, którzy zakupili CNE obowiązuje Lifetime.

viewtopic.php?p=178519#p178519
Różnicie się częstotliwością ;-) W Twoją nie uwierzę, chyba że wliczymy w to (tak jak pisał popej) - bazówki i strefy czasowe :lol:
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości