Garmin announces nuviphone :)

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez ememek » Cz, 27 sie 2009 1:45

Tirramisu napisał(a):Maja mapy Ameryki Północnej, Europy Wschodniej i Zachodniej oraz określonych obszarów Azji i Pacyfiku.


NIe wiem czy mają w/w zestaw, bo na sajcie ww.garminasus.com w zakładce "buy maps" jest cała rodzina CN/NT.

Z tej strony www można też się dowiedzieć (po numerze telefonu), że support @PL świadczy firma Asus Polska.
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez Zachu » Śr, 25 lis 2009 14:54

Miałem przez chwilę możliwość zapoznania się z nüvifone G60.
Kwestie telefonu pomijam, jest i działa. Co do nawigacji. To taki miks produktów Garmina.
Płynnie orientuje się i zmienia widoku w pionie lub poziomie. Wygląd i funkcje znane z nowych Nuvi 1xxx. Rozmieszczenie menu na ekranie z widokiem mapy, ikony informacyjne. Po zagłębieniu się w Menu, przypomina proste Nuvi. Jest dziennik podróży, niestety nie zdążyłem pobawić się trasami. Nie wiem jak z punktami via, czy jest możliwość zapisywania tras itd. W trybie pieszym co ciekawe jest znany z nowych ręczniaków, 3-osiowy kompas.
Fabrycznie została zainstalowana mapa City Navigator Europe. Nie wiem jakie wydanie bo nigdzie nie można było znaleźć informacji. Coś takiego jak informacje o systemie nie były dostępne. Wersji softu i ID odbiornika nigdzie po pobieżnej zabawie nie mogłem znaleźć, oprócz pliku GarminDevice.xml ;) Mapa była w pliku gmapprom.img. Nie miałem możliwości podłączyć nüvifona z komputerem gdzie był by zainstalowany MapSource. Więc mapę UMP, skopiowałem jako tradycyjny produkt MapSource, pod nazwą gmapsupp.img. G60 niestety jej nie widział. Nie mogłem znaleźć w menu żadnych ustawień odpowiedzialnych za zarządzanie mapami. Przełączanie map nie wchodziło w rachubę. Ordynarnie zmieniając nazwę na gmapprom.img, UMP zadziałało. Ukazał się dobrze znany widok choinek :) Wersja mapy była, NI bez polskich literek, G60 ładnie wyświetla nazwy „Jak w zdaniu” (Pierwsza duża litera reszta małe). Przy wyszukiwaniu i pisaniu są oczywiście dostępne polskie znaki. Nie mam pojęcia czy da się dogrywać własne POI (radary) i jak zachowuje się w takim wypadku G60.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez Zachu » Pt, 04 gru 2009 19:11

Na PDAclub pojawił się test macanego egzemplarza ;)
W między czasie przypomniało mi się, mapy wyświetlają się jak w nowszych Nuvi. Bardzo oszczędnie z detalami. Szczegółowość wysoka nie poprawia sytuacji. Tu chyba trzeba czekać na większą ilość MHz.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez Spider » Pt, 04 gru 2009 23:23

Mimo że cena Nuvifone spadła do 2000 zł, to dalej ona nie jest atrakcyjna. Bardziej opłaca się kupić zwykły telefon + porządne Nuvi.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez szy » Cz, 10 gru 2009 12:33

Ruszyła akcja reklamowania nowych garminofonów na blogach:

-> http://blog.brandnewmedia.pl/2009/11/30 ... rmin-asus/

Ciekawe że jednym z blogów jest prawdziwie turystyczny blog
Jacka Krywulta. Tu Jacek o tym:

-> http://www.foto.pwsk.pl/2009/12/02/test ... ifone-g60/

Pierwsze wrażenia... można by rzec 'oszczędne' ;), zobaczymy
co będzie dalej:

-> http://www.foto.pwsk.pl/2009/12/06/szyb ... -do-wisly/

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez Zachu » Cz, 10 gru 2009 12:56

To pewnie ten sam egzemplarz, którym się bawiłem, ruszył w dalszą drogę ;) Podobno jest tylko jeden w Polsce.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez szy » Cz, 10 gru 2009 13:07

... z fejsbukowego profilu akcji wynika, że na czterech blogach trwają
równoległe 'testy' :]

-> http://www.facebook.com/garminasus

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez GPS Maniak » Cz, 10 gru 2009 13:31

szy napisał(a):Ciekawe że jednym z blogów jest prawdziwie turystyczny blog Jacka Krywulta.

Dobre :D Gościu ma belce wymienione: Sudety, Beskidy i Tatry. Nie ma Bieszczadów i to Twoim zdaniem ma być prawdziwie turystyczny blog? :shock: :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez TK » Pt, 29 sty 2010 16:56

Zachu napisał(a):Miałem przez chwilę możliwość zapoznania się z nüvifone G60.
..., niestety nie zdążyłem pobawić się trasami. Nie wiem jak z punktami via, czy jest możliwość zapisywania tras itd..

kilka puntów via + możliwość optymalizacji trasy oraz jej zapisu.

...City Navigator Europe. Nie wiem jakie wydanie bo nigdzie nie można było znaleźć informacji. Coś takiego jak informacje o systemie nie były dostępne. Wersji softu i ID odbiornika nigdzie po pobieżnej zabawie nie mogłem znaleźć,

Wszystkie te informacje są dostępne bezpośrednio z menu. W innych zakładkach bo Nuvifon to wspomniane połączenie tel. GSM i Nuvi (raczej tego bardziej rozbudowanego np. N1690)

Nie mogłem znaleźć w menu żadnych ustawień odpowiedzialnych za zarządzanie mapami. Przełączanie map nie wchodziło w rachubę.

Przełączanie map jest dostępne.

Nie mam pojęcia czy da się dogrywać własne POI (radary) i jak zachowuje się w takim wypadku G60.

G60 obsługuje własne POI. Dodatkowo umożliwia import i eksport tras, punktów do MapSource (podobnie jak np. N760, N765, N1490..)
pozdrawiam, Tomek
Oregon 550, Nuvifone G60
TK
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 07 mar 2008 14:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez kaltam » So, 30 sty 2010 8:22

Czyli potwierdzasz że G60 współpracuje w pełni z mapsource (przysłanie map, tras itd.). Nigdzie nie można znaleźć potwierdzenia tego, a na zapytanie oficjalny importer też nie odowiada.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez Spider » Wt, 16 lut 2010 7:07

Pojawiły się dwa nowe nüvifone - A50 i M10.

Obrazek Obrazek

A50 działa na systemie Android.
:arrow: Garmin-Asus nüvifone A50
:arrow: Nüvifone A50

M10 działa na systemie Windows Mobile.
:arrow: Garmin-Asus nüvifone M10
:arrow: Nüvifone M10

Co ciekawe na angielskiej stronie Garmin-Asus nie ma już telefonu M20 http://www.garminasus.com/en_GB/phones/
Natomiast na polskiej tylko tekst "wkrótce na rynku nowy model..." -> http://www.garminasus.com/pl_PL/
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez kaltam » Wt, 16 lut 2010 18:37

Żeby było ciekawiej to ani Asus ani Garmin nie rozprowadzają ich (starych i nowych) na rynku polskim - przynajmniej tak było jeszcze w grudniu.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez easyrider » Śr, 24 lut 2010 20:22

Ponoć te nowe u nas będą... już oszczędzam - a właściwie to już skończyłem - teraz na M10 czekam :lol:
W Czechach mają być pod koniec marca w cenie ok. 400 euro - aż trudno uwierzyć :shock:
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez easyrider » Wt, 16 mar 2010 12:32

Najnowsza informacja - nuvifone M10 pojawił się w Euro RTV AGD...
Cena nie przesadzona - 1600PLN, dodatkowo w komplecie dają słuchawkę BT

Już miałem kupować aż tu nagle doczytałem, że to na razie przedsprzedaż... :evil:
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin announces nuviphone :)

Postprzez ememek » Wt, 16 mar 2010 20:44

Komputronik wstawił dziś do cennika M10 za 1479 zł.
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości