Punkty przeletowe (pośrednie) mylą trasę

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Punkty przeletowe (pośrednie) mylą trasę

Postprzez causative » Wt, 30 cze 2009 13:41

Cześć

Używam Garmin Mobile XT. Program jest super, ale mam problem. Po dodaniu do trasy punktów pośrednich prowadzi mnie do ich centrum (często na rynek dla pieszych :-)) zamiast trzymać się głównej trasy. Punkty pośrednie powinno chyba tylko traktować jako punkt przelotowy głównej trasy.

Jak ustawiam sobie 5 punktów przelotowych to muszę w każdym z tych miast się zatrzymać i jeszcze raz ustawiać nawigację bo inaczej krążę po tym mieście ktore jest właśnie punktem przelotowym.

Czy jest na to jakaś recepta?

Pozdrawiam
causative
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 30 cze 2009 13:31

Re: Punkty przeletowe (pośrednie) mylą trasę

Postprzez asandrzej » Wt, 30 cze 2009 13:48

Witam.
Ogólnie mówiąc stawiasz punkty przelotowe w niezbyt odpowiednich miejscach .Ten sam problem występuje na różnym sprzęcie.
Nie dawno była ,rozmowa' na ten temat tu
viewtopic.php?f=1&t=6201&p=72180#p72180
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Punkty przeletowe (pośrednie) mylą trasę

Postprzez causative » Wt, 30 cze 2009 14:08

Dzięki Andrzej za linka

Dla potomnych powiem: Wyznaczajcie punkty przeletowe nie metodą SZUKAJ MIASTA ale metodą wskazywania takiego punktu na mapie na powiększeniu i do tego nie klikajcie na daną miejscowość tylko na wylotówkę z niej.

P.S pamiętajcie też aby nie zaznaczać drugiej strony pasa jeśli jest to np. autostrada

Pozdrawiam
causative
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 30 cze 2009 13:31


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron