Garmin - Asus Nuvifone M10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Pn, 08 sie 2011 13:42

epkchmiele napisał(a):Macieksk znalazłeś przycisk nagrywania video?

Hehehe, nie, nie mam tego przycisku... Ale nie wgrywałem jeszcze firmware na nowo. Teraz będzie troszkę czasu i sprzęt nie będzie wykorzystywany zbyt często to powtórzę aktualizację i zobaczę co z tego wyjdzie.
Przy okazji trochę pojeździłem z nim i rózne takie przypadłości mnie spotykały. A to się mapka zawiesiła i nie aktualizowała pozycji (pomogło wyjęcie baterii), raz mi kompletnie zniknął dostęp do wewnętrznej pamięci (tej 4GB) i twierdził, że nie mam zainstalowanej mapy... i nic nie działało, inne programy zainstalowane na niej tez nie działały bo po prostu nie było tego napędu w systemie (kolejne wyjęcie baterii). Zastanawiam się czy to nie wina przegrzewania się urządzenia. Nie wiem jak Wasze ale mój się mocno grzeje od strony baterii jak jest uruchomiony GPS i to nie dlatego, że jest na słońcu, po prostu się grzeje niezależnie od miejsca usytuowania, wystarczy tylko moduł GPS uruchomić. To tak kilka uwag po powrocie z urlopu. W starym PDA, jeszcze na SirF ale bez GSM żadne grzanie nie miało miejsca.
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Pn, 08 sie 2011 17:45

"Sorry za lamerskie pytanie, ale pogubiłem się. W jaki celu zmieniasz ROM na zagraniczny? W czym jest on lepszy niż "Nasz"?
pozdrawiamjackk7"
Ponieważ na wersje zagraniczne chodzi asystent pasa ruchu , wiem bo kontaktowałem się z gościem który ma wgrany rom Brytyjski.
W chwili obecnej Garmin suport odpowiedział mi , że mają informację że nie działa na polskim romie asystent i trwają prace i to nawet mają nadzieje na porawienie tego błędu. :roll:
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Pn, 08 sie 2011 17:52

MaciekSK napisał(a):
epkchmiele napisał(a):Macieksk znalazłeś przycisk nagrywania video?

Hehehe, nie, nie mam tego przycisku... Ale nie wgrywałem jeszcze firmware na nowo. Teraz będzie troszkę czasu i sprzęt nie będzie wykorzystywany zbyt często to powtórzę aktualizację i zobaczę co z tego wyjdzie.
Przy okazji trochę pojeździłem z nim i rózne takie przypadłości mnie spotykały. A to się mapka zawiesiła i nie aktualizowała pozycji (pomogło wyjęcie baterii), raz mi kompletnie zniknął dostęp do wewnętrznej pamięci (tej 4GB) i twierdził, że nie mam zainstalowanej mapy... i nic nie działało, inne programy zainstalowane na niej tez nie działały bo po prostu nie było tego napędu w systemie (kolejne wyjęcie baterii). Zastanawiam się czy to nie wina przegrzewania się urządzenia. Nie wiem jak Wasze ale mój się mocno grzeje od strony baterii jak jest uruchomiony GPS i to nie dlatego, że jest na słońcu, po prostu się grzeje niezależnie od miejsca usytuowania, wystarczy tylko moduł GPS uruchomić. To tak kilka uwag po powrocie z urlopu. W starym PDA, jeszcze na SirF ale bez GSM żadne grzanie nie miało miejsca.


Ja nie miałem takich problemów a wyprawiałem z nim różne cuda ze zmianą romu włącznie. Jedynie grzeje się jak chodzi wifi i jest podłączony do sieci. W pozostałych przypadkach nie wzrasta temperatura ,a GPS mam włączony przez cały czas. Ja bym go do serwisu oddał , ale przedtem wgrał rom od nowa.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Wt, 09 sie 2011 6:18

Witam, czyli mam rozumieć kolego "epkchmiele " że na Twoim ROM w Polsce chodzi asystent pasa ruchu a na polskim ROM w Polsce asystent nie chodzi?
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » Wt, 09 sie 2011 19:30

No Panowie jak to jest: działa, czy nie działa. No bo jeżeli ... to natychmiast wgrywam brytyjski ROM :-D
Ostatnio edytowano Wt, 09 sie 2011 19:44 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Unikajmy cytowania całego poprzedniego postu, pliss. Cytat usunięty.
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Wt, 09 sie 2011 20:18

jackk7 napisał(a):No Panowie jak to jest: działa, czy nie działa. No bo jeżeli ... to natychmiast wgrywam brytyjski ROM :-D

Ja mam wgrany polski rom i mi nie działa , ale kontaktowałem się z innym posiadaczem M10 który ma wgrany brytyjski i u niego działa asystent. Nie ma dostępnego romu brytyjskiego, chyba że ja o czymś nie wiem. Ja zmieniłem rom na anglojęzyczny (singapur albo inne made in Taiwan) ale nie mogłem sprawdzić czy asystent działa ponieważ trzeba było od początku ściągnąć mapę z serwera Garmina i tego nie uczyniłem. W romie anglojęzycznym widział mapę CN ale jej nie potrafił wyświetlić co by oznaczało że mapa jest inna dla każdego regionu i to by również znaczyło , że to nie wina romu ale map przygotowanych na polski rom. Z powrotem wróciłem na polski rom ponieważ nazewnictwo użyte w języku pogańskim okazało się dla mnie za trudne(jakieś takie techniczne) . Ale zrobiłem jeszcze inny myk, mianowicie ze strony brytyjskiej wgrałem na polski rom dwa pliki które się tam znajdowały a które stanowiły aktualizacje romu brytyjskiego i okazało się że to są pliki tylko samej nawigacji garmina i po tym zabiegu zmieniła mi się wersja 5.86.40wp na starszą . Niestety asystent na niej również nie chodził . Dlatego wydaje mi się że jest to wina map. Czy ja się jasno wypowiedziałem?
Można sobie poczytać tu:http://pdaclub.pl/forum/asus-z-modulem-gsm/garmin-asus-nuvifone-m10/30/
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » N, 14 sie 2011 8:38

Odpowiedź z suportu Garmina dotycząca asystenta pasa ruchu:
"Drogi ,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Garmin Europe.

Dziękuję za przeslanie tych danych. Przekazałem do US.

Niestety nie mam jeszcze rzadnych informacji, na temat co może powodować te problemy."
Jak myślicie czy w polskim romie pojawi się kiedyś asystent pasa ruchu?
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Cz, 18 sie 2011 11:33

Witam,kolego "epkchmiele" inni koledzy np. z pdaclub też pisali w tej sprawie i do Garmina i do Asusa z prośbą o interwencję w sprawie asystenta pasa ruchu i za każdym razem supporty odpisywały że już się tym zaimują lub przekazują do USA albo zwalali winę raz na dostawce map albo na programistów. Ja też pisałem i dzwoniłem do Garmina ale wszyscy odpowiadali jak już napisałem , nie wiem i nie potrafię sobie wyobrazić jak nie można dopasować tego asystenta do jednego urządzdenia jeśli w pozostałych Garminach asystent chodzi i nie ma z tym problemu a tu wszyscy mają problem. Myślę że związane jest to z tym ,że za nim powsatał romans Garmina i Asusa to już wiedzieli że nie będa z soba chodzili , Związek się rozpadł problem mają ci co kupili M10 i tylko oni.Osatnio zadzwoniłem do serwisu Asusa z zapytaniem czy można wgrywać mapę CN 2012 do M10 i czy nie będzie problemów i późniejszych wymian płyt ale Pan nie potrafił odpowiedzieć bo nawet nie mają w Asusie M10 aby próbować nowe mapy i ewentualne poprawki do softu. Także myslę , że nie będziemy mieć asystenta pasa ruchu bo nikomu na nim nie zależy z producentów.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Pt, 19 sie 2011 20:31

Dzięki Tamara za zimny prysznic ale wydaje mi się , że trochę nie masz racji , a może życzyłbym sobie żebyś nie miał racji. Współpraca garmina z asusem zakończyła się w grudniu 2010r natomiast nowe romy na M10 na stronie Asusa są z datą marcową 2011r więc ktoś się tym zajmuje pomimo zakończenia związku. Ponadto odniosłem wrażenie że za nawigacje odpowiedzialny jest właśnie garmin. Takie poprawki które uruchomią asystenta pasa ruchu można wgrać bez przygotowania nowego romu o czym świadczy strona brytyjska https://www.garminasus.com/en_GB/suppor ... dates.html. Tam są dwie poprawki do samej tylko nawigacji które rozszerzają wyswietlanie się mapy która ma powyżej 2gb . My Polacy dostalismy te poprawki razem z najnowszym romem z grudnia 2010r.Porawki na stronie brytyjskiej to nic innego jak nowa (dla anglików oczywiście) aplikacja garmina dlatego w przypadku naszych telefonów łatwiej jest wprowadzić poprawki niż w przypadku "rasowych" nawigacji garmina gdzie trzeba zmieniać cały soft.
Moim skromnym zdaniem to nie jest problem zakończenia współpracy asusa z garminem ale brak programistów którzy zajmowali się Windows Mobille który odszedł w zapomnienie, a których garmin poprostu zwolnił. Jedyne rozwiazanie widzę takie że trzeba cały czas do nich zgłaszać problem . Ja osobiście zyskałem na tym że od pażdziernika 2010r udostępniono mi trzy aktualizacje map za darmo. Czyli zyskałem około 700 zł , jak myślisz która firma( w Polsce) w gratisie i w ramach rekompensaty dała by Ci taki podarunek?
Wydaje mi sie że w naszym kochanym kraju jest mentalność że skoro tak jest to tak musi być (uczono nas tego przez kilkanaście lat) A ja wychodzę z założenia że skoro zapłaciłem to wymagam i możesz być pewny kolego Tamara że ja im tego asystenta nie odpuszczę , taki jestem. :D
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez GPS Maniak » Pt, 19 sie 2011 22:27

epkchmiele napisał(a): jest mentalność że skoro tak jest to tak musi być

Częściowo zapewne tak jest, ale z drugiej strony to być może nie zawsze "mentalność" ile zdrowy rozsądek mówiący iż usuwanie bugów oprogramowania to jednak coś innego niż jego rozwój.
epkchmiele napisał(a): A ja wychodzę z założenia że skoro zapłaciłem to wymagam ...

Jasne. Ale skoro jesteśmy przy filozofii, to zapytam: czy kupując Asusa miałeś w specyfikacji że tam siedzi asystent pasa ruchu? :wink: :)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » So, 20 sie 2011 5:29

epkchmiele napisał(a): A ja wychodzę z założenia że skoro zapłaciłem to wymagam ...


Witam legendę tego forum , oczywiście że zdrowy rozsądek tu przemawia ale mentalnoś zachowała się i tu przede wszystkim ukłon w kierunku nowego pokolenia które w przeciwieństwie do mnie nie pamięta komuny .Nie chcę aby moje stwierdzenie że skoro zapłaciłem to wymagam było źle odebrane a przynajmniej dosłownie . Zawsze staram się rozdzielić to co jest możliwe a to co sobie żądam i jak nie wychodzi to szukam innego rozwiązania i dlatego uważam że w naszym kraju jest tak dużo piractwa bo przecież nie zawsze trzeba iść drogą legalną , niektórzy pójdą drogą oszustwa , cwaniactwa itp tak jest o wiele łatwiej. Co do asystenta to na stronie garmin asus jest taka informacja w chwili obecnej jest zaznaczone "*"-nie dotyczy niektórych krajów( jak ja kupowałem to nie było tej gwiazdki) , w instrukcji obsługi M10 i tu już bez gwiazdki , a po trzecie to suport w swojej korespondencji nigdy nie dał mi do zrozumienia że to nie powinno działać raczej byli zdziwieni że nie działa w Polsce i naprawdę widziałem u nich chęci naprawienia , ja się nie spotkałem jeszcze z tak pozytywnym podejściem do klienta i piszę tak pomimo że nie naprawiono problemu. A po czwarte to w specyfikacji urządzenia znajdującej się na stronie internetowej sklepu w którym kupiłem również było że obsługuje asystenta pasa ruchu i tu już bez gwiaztki .
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Pn, 22 sie 2011 6:39

Witam kolegę "epkchmiele" , ja też chciałbym abym nie miał racji w sprawie asystenta pasa ruchu w naszych m10, ale walczę z tym od 2010r i nie tylko ja ale inne ososby tak jak Ty które chciały by mieć asystenta i nic się w temacie nie dzieje , a odpowiedzi w Garminie i Asusie są takie jak wcześniej pisałem , ja miałem teraz kupować dożywotnią aktualizację map do M10 ale się wstrzymałem bo prawie wszyscy na rynku polskim z oprogramowaniem drogowym mają asystenta nawet AM od zeszłego roku a Garmin niestety nie w M10
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Wt, 06 wrz 2011 10:33

epkchmiele napisał(a):Macieksk znalazłeś przycisk nagrywania video?

Ale ze mnie duuuuu.... Oczywiście, że przycisk nagrywania jest tam gdzie miał być... Po prostu standardowo wyświtlał mi się znacznik GPS i myślałem, że to standard i tam się nie dotyka a to właśnie w niego trzeba "tapnąć" i wtedy jest menu wyboru trybu pracy. Sami zresztą o tym pisaliście... No po prostu... Hehehehe... Teraz się z tego śmieje ale zabrało mi to chwile czasu żeby do tego dojść :) Ale ani słowa o tym nie ma w instrukcji, chyba, że nie dojrzałem ale przeglądałem i papierową, i w pdf, i konkreta na ten temat nie znalazłem. Przy okazji cofnąłem się do wersji firmware poprzedniej i wydaje mi się, ze w najnowszej sam moduł GPS pracuje lepiej. Subiektywnie szybciej się lokalizuje. Nie działało mi tez po cofnięciu "Ostatnio znalezione". Asystent pasa też się nie pojawił więc wróciłem do ostatniej dostępnej wersji firmware. Po tych operacjach też jakoś mniej się grzeje chociaż zastanawiam się czy problem nie wynikał wtedy kiedy korzystałem z zasilania z zapalniczki (nie mam orginalnej ładowarki samochodowej) i co jeszcze w związku z tym zauważyłem to, to, że jak korzystam z nawigacji w aucie i mam podpiętą ładowarkę to nie udaje mi się baterii naładować na full, tylko oscyluje w granicach 50-60 procent, mimo, ze np. jest wpięta przez kilka godzin. To tyle kolejnych spostrzeżeń i rozliczenie własnego niedopatrzenia :)
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Wt, 06 wrz 2011 19:23

Nie ładuje Ci ponieważ nie masz ładowarki orginalnej. Z tego co kiedyś czytałem i sam doświadczyłem asus ma swoje podłączenie w porcie USB mini i podłączenie innej powoduje tylko podtrzymanie ładowania , ale nigdy nie naładuje telefonu do końca . Z tego co czytałem to w ładowarce innej niż asusa trzeba zmasować ze sobą dwa piny , ale nie pamiętam które i wówczas naładuje ci telefon na maxa.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Pn, 03 paź 2011 14:04

Witam, koledzy czy jest coś nowego w sprawie asystenta pasa ruchu w naszych urzatkach, ja czekam już miesiąc na odpowiedz z Garmina , może ktoś już dostał jakieś info w przedmiotowej sprawie?Czy raczej urządzenie się zestarzeje i się go do kosza zapoda niż będzie asystent w nim?
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości