Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez GPS Maniak » Cz, 04 sty 2018 11:42

Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez tboniasty » So, 06 sty 2018 20:28

Podziwiam modela, że do każdego zdjęcia ustawi się tak samo ;-)
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez Marko » Śr, 10 sty 2018 9:07

Czy już ktoś tego używa, czy faktycznie to "pic na wodę"?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez GPS Maniak » Śr, 10 sty 2018 10:39

Nie, nie. Fotki mogą być montażem, ale to na pewno nie jest żadna ściema. Info o premierze tej odmiany aplikacji pojawiło się w moim smartphonie po ostatniej aktualizacji Locusa, a link który podałem to link z oficjalnej strony Locus map.

Nie wgryzałem się w temat, bo póki co nie planuję zakupu smartwatcha z AndroidWear, ale kiedyś, gdy zniknie problem zbyt szybkiego drenowania baterii w tego typu urządzeniach - kto wie?

Czasy dla nadgarstkowych systemów wspomagających turystę nadchodzą bardzo ciekawe, przypominające sytuację sprzed kilku lat w dziedzinie "ręczniaków", które krok po kroku zaczynały tracić na znaczeniu z powodu coraz lepszych aplikacji oraz coraz lepszych parametrów smartphonów. Teraz czas na "wojnę" zegarków :-)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez Marko » Śr, 10 sty 2018 16:42

Uwaga OT! ;-)
GPS Maniak napisał(a):Czasy dla nadgarstkowych systemów wspomagających turystę nadchodzą bardzo ciekawe, przypominające sytuację sprzed kilku lat w dziedzinie "ręczniaków", które krok po kroku zaczynały tracić na znaczeniu z powodu coraz lepszych aplikacji oraz coraz lepszych parametrów smartphonów. Teraz czas na "wojnę" zegarków :-)

Moim zdaniem Lechu, czas "ręczniaków" jeszcze nie przeminął, bo nie każdy lubi przeglądać mapę w zegarku czy w 6-calowym (i większym) smartfonie.
Niemniej faktycznie, trudniej będzie je sprzedać.
Czym jeszcze może "błysnąć" marketing Garmina, to ewentualne doposażenie całej rodziny ręczniaków, w tym serii eTrex i GPSMap w dwustronną synchronizację bezprzewodową ze smartfonem (a'la zegarki).
To zdaje się jest dostępne póki co w serii Edge i Oregon 7xx.
Poprawcie, jeśli się mylę.

P.S. To właśnie z powodu synchronizacji z GCM, czasem chodzi mi po głowie wymiana eTrexa na Edge'a (810, 1000 lub 1030) - ale klamka jeszcze nie zapadła.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez GPS Maniak » Śr, 10 sty 2018 17:55

Zacznijmy od tego, że rower to rower, a ja dzielę się moimi spostrzeżeniami przez pryzmat piechura plecakowca. :D OK. Nawet w tym przypadku czas ręczniaków na pewno definitywnie nie przeminął i to nie z powodu wielkości ekranu, na którym oglądamy mapę, co zresztą (oglądanie mapy) nigdy nie było dla mnie priorytetem w podręcznym urządzeniu wspomagającym wędrówkę. Chodzi jednak o to, że nowoczesny smartphone z Locusem jest w większości przypadków i dla większości użytkowników na tyle sensowną alternatywą dla ręczniaka, że trudno byłoby dzisiaj namawiać statystycznego Kowalskiego szukającego gpsowej pomocy podczas wędrówek, na wydatek rzędu 1.5-2 tys. zł na ręcznego Garminka.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez Marko » Śr, 10 sty 2018 22:17

@GPSManiak
Jako piechur nie zabieram już ręczniaka w ogóle na szlak; na rowerze z rzadka. Po co? Skoro zegarek daje mi wszystko, co potrzeba do szczęścia!
Od niedawna upodobałem sobie Garmin Connect do archiwizacji śladów - póki co najbardziej mi to odpowiada, bo dotychczas miałem je na różnych komputerach (BaseCamp i Sporttracks), a teraz wreszcie mam wszystkie ślady w jednym miejscu.
W tej chwili cała zabawa kończy się po zapisie śladu w zegarku; zapisanie śladu w kalendarzu już odbywa się automatycznie - to znakomicie upraszcza archiwizację! - te sportowe gadżety - zegarki i seria Edge jednak ma coś w sobie!
A smartfon? Służy mi jako "router" do przesłania śladu na serwery Garmin Connect; i do podglądu parametrów zapisanych wycieczek.
Śladów smartfonem nie rejestruję; z map korzystam z rzadka - na tyle, na ile potrzeba.

Przy całej ślamazarności Garmina w unowocześnianiu swoich zabawek (vide rastry, obsługa śladów, transfer bezprzewodowy!), to jednak od chwili założenia Epixa na rękę, czuję, że "to jest to!" (głównie dzięki bezprzewodowej i obustronnej wymianie danych ze smartfonem).
Cóż, wygląda więc na to, że od smartwatchy już nie uciekniemy; podobnie jak smartfon stał się już naszą "prawą ręką"... I dobrze!
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez skyqen » Pn, 12 lut 2018 19:23

Używam locusa na zegarku, prawdę mówiąc trochę się zawiodłem. To nie jest "pełnoprawny" Locus, tylko jakby przedłużenie smartfonowej aplikacji. Z moich doświadczeń wynika, że możemy tylko:
- ustawić nagrywanie śladu (używając różnych profili), podglądać statystyki i w bardzo uproszczony sposób dodawać waypointy)
- oglądać mapę, można tylko przybliżać i oddalać, nie da się przewijać
- w trybie oglądania mapy mogą wyświetlać się podpowiedzi z ustawionej trasy
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chęnie odpowiem :wink:
skyqen
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 08 maja 2015 15:44

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez Tomax » Wt, 15 maja 2018 9:42

Hej jestem zainteresowany kupnem smartwatcha pod katem navigacji z locus glownie mapy MTB EUROPE jak wygląda prowadzenie po gpx wrzuconym coś mozesz bluzej powiedziec ew. Jaki zegarek pod tym katem polecasz?
Tomax
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 15 maja 2018 8:35

Re: Wear for Locus Map - Locus w wersji nadgarstkowej

Postprzez szy » Wt, 16 kwi 2019 13:31

Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość