MapaMap (GPMapa) na Androida

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez tboniasty » Cz, 22 wrz 2011 10:03

Błędy można zgłosić ;-)
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Cz, 22 wrz 2011 11:32

Powrócę do tematu turystyka.

Co prawda w ustawieniu: "pieszy" nie można niczego zmienić w kalkulacji tras, ale to nie oznacza, że ustawienia dokonane w trybie "samochód" nie są brane pod uwagę przy ustawieniu: "Pieszy".

Przykład:
Sienna -> Skrzyżowanie szlaków przy Schronisku pod Śnieżnikiem (którego nomen omen brak na mapie :( )
Ustawienia: Pieszy, unikaj dróg gruntowych. Wynik: trasa zostanie skalkulowana z preferencją szlaków turystycznych - na około przez Czarną Górę
Ustawienia: Pieszy, nie unikaj dróg gruntowych. Wynik: trasa skalkulowana z uwzględnieniem stokówek - najkótsza z możliwych przez miejscowość: Janowa Góra
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Marko » Pt, 23 wrz 2011 17:39

@zuzanna102
Mam zgoła odmienne doświadczenia. Dzięki technologii GPS łatwiej mi i komponować wycieczki, zmieniać trasy, ale i ... weryfikować mapy ;-)
Korzystałem kilkadziesiąt razy w górach.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Pt, 23 wrz 2011 21:52

@zuzanna102 Drobne wyjaśnienie: wspomniałem o różnicach w kalkulacji tras (unikaj utwardzonych/nie unikaj) nie dlatego, by lansować dobór trasy pieszej wycieczki za pomocą routingu, ale dlatego że opisuję pewne "odkrycia" jakich dokonałem podczas zabawy aplikacją MapaMap.

A co do "poglądowego sprawdzenia położenia" pełna zgoda. W zasadzie po to kupuje się GPS "w góry" :D Wygodniej bowiem sprawdzić swoje położenie w GPSie niż na papierowej mapie - zwłaszcza podczas ulewy, wichury, zamieci etc. Człek czasami jest też ciekaw na jakiej już jest wysokości, bądź ile ma jeszcze do celu. Tu GPS sprawdza isię idealnie. Bywa też tak, że jeszcze przed wycieczką chce znać w miarę realną jej długość, czy sumę przewyższeń. W takiej sytuacji dobry GPS z routingiem "dla piechura" - także po szlakach bywa bardzo przydatny. A że liczy trasę "po swojemu" i inaczej niż to sobie zaplanowałaś? Nie ma problemu. Wstawiasz stosowny punkt "via" - analogicznie do trasy samochodowej i wszystko hula jak trzeba. Uwierz mi. Zabawa GPSem "na szlaku" daje nie mniej frajdy niż samo szlajanie się po górach i lasach :wink: :P

No, ale to już raczej dywagacje do działu "na szlaku" :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Zachu » Pt, 23 wrz 2011 23:25

Luzujcie Panowie. Myślicie że Zuzę interesują GPS? Pewnie przyspamuje po jakimś czasie.
Tak merytoryczne wypowiedzi że tylko czekać.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Tomek B. » N, 25 wrz 2011 22:01

No i w końcu mam :-). Na pierwszy rzut oka sprawia miłe wrażenie, kolory może nie rewelacyjne, ale coś da się wybrać. Wielkość liter z nazwami ulic do przyjęcia w opcji "rozmiar napisów bardzo duży". Bardzo szczegółowy podręcznik (niech się Garmin schowa). Niemal nie testowałem w praktyce, więc mogę powiedzieć tylko, że pozycję łapie dużo szybciej niż robi to Google maps. Zobaczymy, czy plusy dodatnie przeważą nad plusami ujemnymi :D ?
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
Garmin: nüvi 765T +CNE (Lifetime) +UMP-pcPL
Nie-Garmin: "jakieś coś od Orange" z Mapamap
Tomek B.
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): So, 17 maja 2008 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 26 wrz 2011 6:10

Widać, że oprogramowanie tworzyli ludzie, którzy wsłuchiwali się w głosy userów.
Prosty i banalny przykład: MM ma opcję wyłączania standardowych komunikatów ostrzegawczych pojawiających się z automatu (np. w Garminie) zaraz po załączeniu urządzenia.
Na bazie moich doświadczeń z MM (ponad tydzień) powiem tak: gdybym miał interfejs MapyMap uruchomiony na nuvi 3790T byłbym bardziej zadowolony niż teraz z interfejsu Garmina.

Liczę na to, że wersja MM 7.1.0 jest nadal w fazie "wsłuchiwania się w zapotrzebowania polskiego użytkownika" i będzie jeszcze lepiej.
Stosowne uwagi i spostrzeżenia przesyłam producentowi.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez easyrider » Pn, 26 wrz 2011 8:43

beetle-m napisał(a):Widać, że oprogramowanie tworzyli ludzie, którzy wsłuchiwali się w głosy userów.

Jednak nie zawsze... wiele razy słyszałem narzekania na kolorystykę mapy - nie dość że mapy brzydkie to jeszcze zupełnie nieczytelne :!:
Przyjęta ogółna zasada (białe drogi na białym tle, żółte na żółtym, itd.) powoduje że w czasie nawigacji praktycznie nie widać bocznych dróg, skrzyżowań itp... ja wolę wiedzieć co mnie czeka np za ostrym zakrętem :roll:
Analiza ekranu mapy wymaga co najmniej kilku sekund (w Garminie ledwie pół) przez co MapaMap stwarza podobne niebezpieczeństwo jak używanie komórki podczas jazdy samochodem :!:
Do tego zielona plama udająca strzałkę - zlewająca się z lasami (i również zielonym, podrygującym wskaźnikiem pozycji).
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 9:27

Miejmy nadzieję, że IMAGIS dołoży jakąś super kontrastową skórkę, bo faktycznie widzialność dróg na mapach zbyt wysoka nie jest.
Zgłosiłem też problem zielonej strzałki na tle trasy. Zobaczymy. Póki co, po prostu wyłączyłem jej wyświetlanie. Tak moim zdaniem jest lepiej.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez easyrider » Pn, 26 wrz 2011 10:14

A jak się zgłasza błędy aplikacji?
Bo wszystkie linki prowadzą do zgłaszanie błędów samej mapy...

Znalazłem poważny błąd dotyczący dźwięku (a właściwie jego braku) - konkretnie chodzi o regulację poziomu głośności.
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 10:21

easyrider napisał(a):A jak się zgłasza błędy aplikacji?

Prawdę powiedziawszy nie wiem. :?
Mariusz i ja zgłaszamy nasze uwagi kanałami "prywatnymi".
Wydaje mi się, że problemy z samą aplikacją najlepiej opisywać w bieżącym wątku na Garniaku.
O ile mi wiadomo, ktoś z Imagisu śledzi wątek, a ponadto Mariusz bądź ja możemy zebrać najtrafniejsze uwagi i przekazać komu trzeba.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez @rek » Pn, 26 wrz 2011 10:23

Jeżeli można, to mam taką uwagę do samej aplikacji: komunikaty (np. o braku sygnału GPS czy o wyjściu z programu) są pisane czarnym tekstem na szarym tle. W świetle dnia na komórce są one praktycznie nieczytelne.
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 26 wrz 2011 10:59

easyrider napisał(a):Znalazłem poważny błąd dotyczący dźwięku (a właściwie jego braku) - konkretnie chodzi o regulację poziomu głośności.

Nie wiem na jakim telefonie odpalasz MM ale warto sprawdzić aktualne ustawienia dźwięku telefonu i podnieść poziom dla "Multimedia".
W moim HTC pomogło i wreszcie słyszę komunikaty z MM.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez easyrider » Pn, 26 wrz 2011 11:33

No to o dźwięku...
MapaMap ma w ustawieniach regulację głośności ręczną i automatyczną.
Suwakiem ustawiamy głośność komunikatów, i automatycznie zmniejsza się ich poziom przy małych prędkościach jazdy.
Teoretycznie działa to nieźle - tylko że maksymalna głośność ustawiona w programie to nie jest maksymalna głośność telefonu - a ustawiona w systemowym mikserze dla multimediów.
Co gorsza przyciski regulacji głośności program blokuje !

Żeby w trakcie nawigacji było cokolwiek słychać, przed załączeniem programu trzeba wejść w ustawienia dźwięku i zwiększyć poziom do maksymalnej wartości, wyjść z ustawień i dopiero potem uruchomić MapaMap...
A po dotarciu do celu zamknąć MapaMap jeszcze raz w ustawienia, i głośność do optymalnego poziomu (w praktyce 20 - 30%)...

Poprawnie to program powinien regulować poziom dźwięku w skali bezwzględnej 0 - 100%
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 11:41

easyrider napisał(a):Żeby w trakcie nawigacji było cokolwiek słychać, przed załączeniem programu trzeba wejść w ustawienia dźwięku i zwiększyć poziom do maksymalnej wartości, wyjść z ustawień i dopiero potem uruchomić MapaMap...

Niestety zgadza się. Przyznam, że nie wpadłem na taki sposób postępowania, ale dzięki pomocy Mariusza ........

Ten problem poruszylliśmy już w korespondencji z Imagisem. Oto fragment odpowiedzi:
W kwestii głośności mamy 2 odrębne sprawy:
- sterowanie głośnością przez ustawienia systemowe i sprzętowe
....
Pierwszą kwestie mamy już zrobioną i wyjdzie w najbliższej aktualizacji,

Jeżeli zatem nadajemy z Imagisem na tych samych falach i piszemy o tych samych zagadnieniach, problem zniknie przy kolejnej aktualizacji softu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron