Windows w Garminie ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez GPS Maniak » Wt, 16 paź 2007 11:43

SEVEN napisał(a): ale niestety np. Nuvi nie maja takich mozliowsci jak ma SP2610...

Na dniach ukaże się w Polsce seria 7xx, zatem śmiało możesz już szukać kupca na SP2610.

SEVEN napisał(a): I nie chodziło mi o wyzszosc jednego czy drugiego.

Prawdę mówiąc mi też nie :D Raczej miałem na myśli ogólną wizję rozwoju rynku. Nie chodziło mi o żadną wyższość i w ogóle nie chodziło mi o Garmina czy Nokię. Raczej na ogólny podział na urządzenia dedykowane i uniwersalne. Wiadomo, że część ludzi (też wspominałem o mobilnośći) zawsze wybierze urządzenia uniwersalne, bo woli mieć jedno małe urządzonko niż owszem bardziej ergonomiczne, ale ..... 3 szt. Część ludzi postawi jednak na ergonomię.

Dowcip polega na tym, że czytając Twoje posty odniosłem wrażenie iż uważasz, że rynek nawigacji pójdzie właśnie w tym kierunku. W kierunku mobilnych urządzeń uniwersalnych. Ja najzwyczajniej w świecie nie podzielam tego poglądu :wink: - tak jak kiedyś nie podzielałem poglądu, że uniwersalne MDA podbiją rynek. W sprawie MDA nie pomyliłem się. Myślę że z nawigacją też się nie pomylę. Za kilkanaście lat każdy samochód zjeżdżający z taśmy będzie i tak wyposażony w nawigację z dużym, jasnym i kontrastowym ekranem i nieważne czy będzie to miało logo Garmin czy Nokia i nawet nieważne czy jednocześnie będziemy mieli GPS w komórce (wówczas pewnie wszyscy będą to mieli) to i tak w samochodzie będziemy korzystać z fabrycznej nawigacji, bo tak będzie wygodniej i ergonomiczniej. Tak więc będzie miejsce dla jednych i drugich rozwiązań - innych w samochodzie, innych gdy go opuścimy.

A że zapewne taki samochodowy kombajn będzie jednocześnie organizerem poczty czy przeglądarką www to już insza inszość :D

PS. Trzymam za Was kciuki. Ja jestem wolny od nałogu od 1994r. Niestety w miejsce tego zacząłem "żreć" na potęgę łakocie i łoić browca, co w efekcie dało mi po kilku latach kształt zbliżony do idealnego (czytaj: kulistego :D :D :D )
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Artur » Wt, 16 paź 2007 21:34

SEVEN napisał(a):... ale sam wiesz ze jezli chcesz "pobawic" sie nawigacja to nie modelami Garmina do 2 tys. Bo zaden nie zapisuje sladu...

No właśnie. A tu jest jakaś możliwość eksportu śladu? Przydałoby mi się coś takiego na komórce (tomtom niestety nie ma).

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez SEVEN » Śr, 17 paź 2007 8:26

W jakim kierunku pójdzie rozwój navigacji (w tym i Garmina) zobaczymy... Ja jestem jednak zdania , ze przyszłosc nie jest w uradzeniach typu C320, a raczej w rozwiazaniach interaktywnych, online czy jakby to nie nazwał. Oczywiscie nie chodzi mi o to ze Garmin powinien miec maila, ale o to ze bedzie musiał odbierac jakos najnowsze dane kartograficzne i komunikowac sie w druga strone.(a to jest mozliwe tylko za pomoca telefoni kom. )Na tym beda zarabiać. Dlatego Nokia kupiła NAVTEQ .

Co do sladu. Aplikacja Nokia Maps nie ma zapisu śladu ani obsługi tras. Ale to zalezy tylko od softu (wiem wiem jak w Garminie) ale tutaj mamy mozliwosc kupic/zainstalowac inny soft niz Nokia Maps np. TomTom Navigator. Jesli on nie ma zapisu to nie wiem. Moze zadna aplikacja na symbiana nie ma... dlatego nadal uzywam SP2610 ;-) Tu wystarczy "mały" soft który bedzie zapisywał co jakis czas pozycje z GPS`a ktora na biezaco dostaje telefon. Dla mnie własnie najwiekszą zaleta seri SP26XX jest mozliowsc zapisu sladu , wykorzystania go jako trasy, odwracania itp. To jest jak dla mnie, podstawowa funkcja w urzadzeniu typowo samochodowym. Nie mówiac juz o via. A jak sam wiesz zadne urzadzenia Garmina samochodowe w cenach "normalnych" tego nie mają.

A ze jestemy w HydeParku to chciałem tak ogólnie porównac GPmape i AutoMape (wiem ze to kolejny drazliwy temat, ale rozmawiac chyba mozna) Dla mnie najwieksze wrazenie robia zarysy budynków z ich numerami. Do jazdy po miescie dla mnie to super sprawa. Pomijajac to ze ta aplikacje moge uzywac i na PDA i na PC i na Tablecie i z kazdym GPS`em. (szkoda ze nie na symbianie ;-) ) Co do innych rzeczy nie wypowiadam sie bo uzywałem ta aplikacje tylko kilka dni tak dla porównania z GPmapa.

Pozdrawiam
860t, c550, SP 2610
Avatar użytkownika
SEVEN
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wodnik7 » Śr, 17 paź 2007 9:15

SEVEN napisał(a):Ja jestem jednak zdania , ze przyszłosc nie jest w uradzeniach typu C320, a raczej w rozwiazaniach interaktywnych, online czy jakby to nie nazwał. Oczywiscie nie chodzi mi o to ze Garmin powinien miec maila, ale o to ze bedzie musiał odbierac jakos najnowsze dane kartograficzne i komunikowac sie w druga strone.(a to jest mozliwe tylko za pomoca telefoni kom. )


witam,

chcialem tylko dodac cos ode mnie: nie tylko mozna przekazywac to komorka. w europie zachodniej (nie w polsce, tutaj nie bedzie tego sytstemu raczej nigdy...), uzywa sie rdsu, czyli sygnaly o wypadkach, korkach, objazdach itp wysylane sa ukf-em. czyli mozna inaczej, i do tego gratis.. a rds dla nawigacji nazywa sie tmc...
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Postprzez wojtek » Śr, 17 paź 2007 10:21

SEVEN napisał(a): Co do sladu. Aplikacja Nokia Maps nie ma zapisu śladu ani obsługi tras. Ale to zalezy tylko od softu (wiem wiem jak w Garminie) ale tutaj mamy mozliwosc kupic/zainstalowac inny soft niz Nokia Maps np. TomTom Navigator. Jesli on nie ma zapisu to nie wiem.Moze zadna aplikacja na symbiana nie ma... dlatego nadal uzywam SP2610 ;-) Tu wystarczy "mały" soft który bedzie zapisywał co jakis czas pozycje z GPS`a ktora na biezaco dostaje telefon. Dla mnie własnie najwiekszą zaleta seri SP26XX jest mozliowsc zapisu sladu , wykorzystania go jako trasy, odwracania itp. To jest jak dla mnie, podstawowa funkcja w urzadzeniu typowo samochodowym. Nie mówiac juz o via.
Otóż jest taka aplikacja na Symbiana i jest ona produkcji ...... Garmin'a :lol:
Jest tam i zapis śladu i obsługa tras i wiele punktów pośrednich i możliwość wykonania trasy zaplanowanej w Mapsource i obsługa definiowanych obszarów unikania.
Do tego pozwala na sprawdzenie pogody w wybranym miejscu, odbiera chyba informacje o korkach i różne temu podobne.
Oczywiście działa również na E61 :D i korzysta z standardowych map Garmina jak te z 2610

Pozdr.
Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Artur » Śr, 17 paź 2007 13:07

SEVEN napisał(a):Co do sladu. Aplikacja Nokia Maps nie ma zapisu śladu ani obsługi tras. Ale to zalezy tylko od softu (wiem wiem jak w Garminie) ale tutaj mamy mozliwosc kupic/zainstalowac inny soft niz Nokia Maps np. TomTom Navigator. Jesli on nie ma zapisu to nie wiem. Moze zadna aplikacja na symbiana nie ma...

TomTom nie ma. Ma ją np trekbuddy. Ale on nie nadaje się do nawigacji. Wspomniana wyżej przez Wojtka aplikacja Garmina (Mobile XT) ma zasadniczą wadę - wymaga odbiornika Garmina. Ale UWAGA i EUREKA:
Jest aplikacja nokii Sports Tracker służąca m.in. do zapisu śladu. I właśnie sprawdziłem, że w mojej nokii E50 z odbiornikiem navibe 735 można korzystać ze Sports Trackera i Nokia Maps JEDNOCZEŚNIE.

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez wojtek » Pn, 22 paź 2007 22:35

Artur napisał(a): Wspomniana wyżej przez Wojtka aplikacja Garmina (Mobile XT) ma zasadniczą wadę - wymaga odbiornika Garmina.

Chyba już nie :!: :D
http://www8.garmin.com/pressroom/mobile/100307.html

Pozdr.
Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Artur » Wt, 23 paź 2007 6:34

wojtek napisał(a):Chyba już nie :!: :D

Tiaaa.
Za 99 S za wodą i z mapami zawodzia (doczytałem, że europa też może być, ale cena jest z usa).
I w "selected" https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=11413 smartphones. Z wbudowanym gps (ja mam na sinozębym).
Jeszcze nie ma się z czego cieszyć.

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron