TwoNav Sportiva Plus - test "rowerem po górach"

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

TwoNav Sportiva Plus - test "rowerem po górach"

Postprzez Marko » Wt, 18 cze 2013 5:28

W tym tygodniu opublikowano dosyć obiektywny test TwoNav Sportivy Plus na stronie rowerempogorach.
Nie jest to nowy odbiornik, więc zbyt wielu nowych informacji nie ma, ale sporo zdjęć i obiektywnych uwag, w tym dotyczących ekranu i baterii.
Coś więcej niż w podręczniku:
http://www.rowerempogorach.pl/sportiva_plus.php

Dla porównania dodam, że podobny sprzęt był w rękach Lecha.
Test z punktu widzenia leśnego łazika jest opublikowany tutaj: http://gpsmaniak.com/2010/sprzet-twonav.htm
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: TwoNav Sportiva Plus - test "rowerem po górach"

Postprzez GPS Maniak » Wt, 18 cze 2013 8:24

Fajny tekst. Wygląda też na bardzo obiektywny.
Jeżeli chodzi o mojego konika - czytelność ekranu, pada tam ciekawe stwierdzenie: " kolory trochę blade - nie rzucają na kolana, ". Miałem podobne odczucia. Podobne mam zresztą - poza pomieszczeniem zamkniętym - w stosunku do mojego Oregona.

Natomiast zastanawia mnie to sformułowanie: "Warto zwrócić uwagę na dobrą widoczność wyświetlacza w dni słoneczne." w kontekście tego: "ma dobre kąty pola widzenia,". O ile pamięć mnie nie zawodzi, to słabszą stroną Sportivy były właśnie te "kąty pola widzenia" tzn. fakt że w słońcu trzeba było się trochę nagimnastykować by widzialność ekranu była na dobrym poziomie, natomiast w cieniu nie zauważyłem żadnych problemów, podczas gdy tu autorka testu narzeka na jakieś "barwne iskrzenie" filtra antyodblaskowego. Wyciągam z tego wniosek że obecny wyświetlacz Sportivy różni się od tego jaki stosowano 2-2,5 roku temu.

Tak czy inaczej zabawka fajna i każdemu, komu nie pasi Garmin z nieustającymi bugami w sofcie, polecam z czystym sumieniem :D Oczywiście wraz z zakupieniem zapasowego aku :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TwoNav Sportiva Plus - test "rowerem po górach"

Postprzez Marko » Wt, 18 cze 2013 10:19

Wydaje mi się, że Sportiva Plus różni się od Sportivy tylko obsługą czujników (ANT+).
Test świeżutki, samo urządzenie już nie. W Polsce produkt mocno niszowy, rzadki również wśród braci rowerowej (powodem chyba cena).

Osobiście ekran Sportivy oceniam na (3.5) dost. plus: mocno przydymiony i tym samym słabo widoczny na zewnątrz.
W pierwszym kontakcie byłem pod wrażeniem mocnego podświetlenia tego dotykowca, ale później - po kawie z RyszardemS, a zwłaszcza przy bezpośrednim porównaniu z Garminem (eTrex), już moja euforia mocno osłabła.
Jedynie gdy słońce oświetla ekran prostopadle, wtedy ekran Sportivy nie odbiega znacząco od ekranu Colorado (choć kolory nadal zabarwione lekką mgiełką - jak przez pergarmin).

Co do nowych ekranów Sportivy 2 i Sportivy 2 Plus trudno cokolwiek powiedzieć.

Zastosowanie rowerowe to jest to, zwłaszcza w lekkiej turystyce, gdzie można nieco bardziej zapanować nad kwestią zasilania.

Jeśli chodzi o TwoNav, to na pewno jest sporo plusów, ale i samo oprogramowanie ma dla mnie pewne minusy wynikające głównie z tego, że w obecnej wersji trzeba często zdrowo się naklikać, żeby zaakceptować, albo odrzucić konkretną funkcję lub np. wyłączyć odbiornik.
Być może niedługo będę w stanie coś więcej napisać nie z pozycji "maniaka", a z pozycji użytkownika, korzystającego z nawigacji "od święta", nie szukającego fajerwerków, a prostych funkcji nawigacyjnych.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości