Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez Ranger » N, 14 lut 2016 15:12

Do interpretacji potrzeba niewiele, jak ktoś jest biegły, to po prostu czyta właściwe sentencje z logu i już.
No dobra, żartowałem :-)
Wczytuje się taki log w jakieś narzędzie wizualizacyjne (tu GPX Editor), po czym analizuje najgorsze wpadki. W tym logu widać miejsce, gdzie pogorszyły się warunki odbioru na tyle, że wszystkie urządzenia sobie nieco powędrowały.
To był specyficzny układ niewielu budyków, to co leciało satelitarnego z południa się odbiło na SW. Pewnie gdybyś robił kółko w drugą stronę, efekty pojawiły by się na NW tego miejsca, a nie jak w zarejestrowanych śladach na SE.
Inaczej wygląda końcówka, gdzie wykonano w tył zwrot, rozejście się śladów też coś tu daje do myślenia.
Natomiast co do tego nadmiarowego kilometra w S5 - wynika on wyłącznie z braku filtracji w Nmea Tools. Po przepuszczeniu przez typowy filtr z 10,116 km wyszło 9,092 km, czyli chyba dobrze ? :-)
4s też naliczył 10,097 km. Co ciekawe, różnice w kształcie śladów tych urządzeń są praktycznie prawie niewidoczne (na obrazku wszystkie 3 na czarno). Wniosek - drobne różnice, kumulujące się na całym dystansie.
I na deser 920xt (na czerwono). Policzył 9,148 km, ale co widać z z kształu śladu ? Wędrował miejscami trochę po swojemu :-)
Ale podobnie jak poprzednio, jak na gps to bez dramatów :-)
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
bieg2_920xt_4s_S5.png
bieg2_920xt_4s_S5.png (10.61 KiB) Przeglądane 8065 razy
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez tomaszt81 » N, 14 lut 2016 18:39

Super! Dzięki! Przede wszystkim szacunek za wiedzę i cierpliwość w jej przekazywaniu (wiem, co mówię bo jestem nauczycielem ;)) W tym wypadku biorąc pod uwagę, że wiem którędy biegłem (specjalnie wzdłuż dróg) i jak biegłem. Potem kurs i wyszło bardzo podobnie do tego co pokazał Garmin jeśli chodzi o odległość, a ona ma dla mnie znaczenie. Na początku trochę ześwirował potem bdb moim zdaniem, a było trochę zakrętów w pewnym miejscu :) Jeszcze raz dzięki za cierpliwość i badam dalej ;) A wracając do początku tematu, jeśli się nie mylę to ten gość testował wersję pre-order 920xt co jest niesprawiedliwe wg mnie :)
tomaszt81
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 maja 2014 20:25

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez Zachu » Pn, 16 maja 2016 11:33

Rekordowa dokładność sygnału GPS

25 kwietnia należące do NASA stacje śledzenia GPS zarejestrowały najwyższą w historii pomiarów (prowadzonych od 2002 r.) dokładność sygnału tego systemu nawigacji satelitarnej.

Rekordowa dokładność sygnału GPS

Jak chwali się w komunikacie prasowym amerykańska armia, stwierdzona przez NASA dokładność wyniosła 38 cm. Warto dodać, że jest to wartość tzw. „signal-in-space”, a więc nie uwzględnia wpływu atmosfery, w tym np. opóźnienia jonosferycznego.

https://geoforum.pl/?page=news&id=21806 ... 6813,46828
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez krakn » N, 26 cze 2016 12:47

Tak czytam i oglądam i się zastanawiam.
Czy rząd USA zdjął restrykcje dokładności GPS dla sygnału dostarczanego dla urządzeń cywilnych?
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez scashone » Pn, 20 mar 2017 7:41

Nie wiem dlaczego, ale teraz nawet telefony maja wiekszą dokładnośc względem dedykowanych urządzeń GPS.. Jedyna zaleta GPS , jesli chodzi o urządzenia to taka, ze nie potrzebuja zasięgu gsm. Ale w dalszym ciągu telefony ładniej rejestrują ślad..nie wiem jakim cudem..
Avatar użytkownika
scashone
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013 21:15

Re: Dokladnosc gps Garmina vs konkurencja

Postprzez Faja » Pn, 20 mar 2017 11:08

Wyłącz internet i google i sprawdź. :D
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości