Czy Garminowi brakuje pomyslow ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez Rafal_k » Śr, 05 mar 2008 6:25

A ja myślę, że kierunek rozwoju jest widoczny (a że w mojej ocenie niezbyt mądry to inna sprawa). Nuvi staje się urządzeniem multimedialnym, takim gps z ipodem, tyle, że ani z niego porządny gps ani ipod (ani telewizor). Nowy nuviphone będzie konkurować z iphonem, i znów będzie duże zdziwienie, jak się okaże, że kiepski z niego gps a i telefon byle jaki. Radzę poszukać w YouTubie reklamówek nuviphona przygotowanych na tegoroczny finał SuperBowl. Perełki ;) Zaś podstawowa funkcjonalność będzie rozwijana pod dyktando konkurencji. Szczęśliwie nie udało im się kupić TeleAtlasu, boby pewnie w rezultacie tego sukcesu splajtowali...
pozdrawiam,
Rafał
Rafal_k
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 17:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wojtek » Śr, 05 mar 2008 8:03

A mnie się nuviphone podoba :D
Czekam tylko na dokładny opis opcji samej nawigacji. Jeśli będzie to wersja wykastrowana prawie ze wszystkiego (vide n200) to nie interesuje mnie, jeśli jednak będzie to odmiana MobileXT to jak najbardziej.

Wojtek

PS. pozostaje oczywiście kwestia baterii, wieszalności :wink: i takie tam
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez GPS Maniak » Śr, 05 mar 2008 10:01

Rafal_k napisał(a):A ja myślę, że kierunek rozwoju jest widoczny (a że w mojej ocenie niezbyt mądry to inna sprawa). Nuvi staje się urządzeniem multimedialnym, takim gps z ipodem, tyle, że ani z niego porządny gps ani ipod (ani telewizor).

Zgadzm się. Owszem doświadczeni garniakowcy radzą sobie z tym wszystkim, ale zwróćcie uwagę ile kłopotów spowodowało odejście od dawnej idei urządzenia dedykowanego: pamięci niedostępnej dla użytkownika. Dziś Nuvi i - o zgrozo - nawet Colorado przypomina pod tym względem bardziej PDA niż Garmina z dawnych czasów. Zaczynają się kłopoty:
- ktoś usunął sobie jakiś plik i Nuvi zaniemówił
- ktoś inny wręcz sformatował Nuviego no i kłopoty na całego
Żeby było śmieszniej PDA po Hard Resecie wraca do stanu używalności Nuvi np. po sfarmotwaniu - nie koniecznie.

Oczywiście można mówić, że to sprzęt wyłącznie dla świadomych użytkowników (a może odwrotnie?) i zasada: włącz i jedź (a nie katuj sprzętu) nadal obowiązuje, ale ja odbieram to inaczej. To co było do niedawna największą zaletą urządzeń dedykowanych: stabilność i pewność pracy minnęło bezpowrotnie wraz z "nową filozofią".

wojtek napisał(a):PS. pozostaje oczywiście kwestia ..... wieszalności

No właśnie :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Alferek » Śr, 05 mar 2008 20:30

popej napisał(a):I juz niedługo będziemy mieli sytuacje typu:
- na uliczce osiedlowej X wielki korek samochodów, a w każdym nawigacja TomTom,
- na uliczce Y drugi korek, a w każdym samochodzie Garmin,
- na autostradzie pusto i śmigają samochody bez nawigacji. Ale te nas nie interesują ;-)


Wbrew pozorom nie jest to absurd. Kiedyś dla zabawy jechałem do jakiejś dziury pod Wieliczką. Ciemno, listopad i w ogóle gdyby nie GPS to by się można było tam zgubić. Pech chciał, że testowałem Garmina (GPMapa) kontra TomTom. Dojechałem do skrzyżowania i Garmin kazał jechać w lewo a TomTom w prawo...
Więcej tej zabawy już nie próbowałem. :?
хардваре: GPSMap60CSx, GPS12, Navibe GB735+Nokia E50, Akira 3512, Navigon 1300, Lark 35.7, Nokia E71, HTC HD2 z wgranym Androidem, GPS Holux 236+Ramos42. Nie mam tylko GPSa wbudowanego w kufel piwa.
софтваре: jakieś durne mapy :D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Alferek
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:33
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E

Postprzez PouchX » Śr, 05 mar 2008 22:15

Garmin zastawał sprytną strategię... i to był pewnie ich pomysł.

Przez jakieś 2-3 lata wprowadzał na rynek odbiorniki pozbawione funkcji jakie miały np Quest, 2610 itp... dlatego, że nie miał specjalnie konkurencji.
Lub inaczej... konkurencja oferowała bardzo niewiele.

Użytkownicy o tych funkcjach zapomnieli po byli zachwyceni widokiem 3D, nową szatą graficzną i innymi bajerami.

Teraz Garmin do modeli z najwyższej półki dorzuca te "zapomniane" funkcje.... a użytkownicy się tym podniecają ;)

PS. Chodziło mi tu głównie o samochodówki.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kac78 » Pn, 10 mar 2008 19:14

Ja miałem wcześnie tom toma w komórce jakies 3 miesiące temu przesiadłem sie na nuvi 250 i pierwsze co to poraziły mnie kolory które sa nie
ukrywając paskudne bo różowa droga w nocy wygląda fatalnie ,do tego brakowało mi tak oczywistych funkcji jak pokazywanie na bieżąco czasu tudzież pozostałej odległości itd.
Podkreślam sie nigdy nie miałem styczności z wyższymi modelami nuvi ale w tomku niezależnie od urządzenia soft był taki sam .
Obecnie przesiadłem sie na TomToma Go 720 i teraz znowu brakuje mi funkcji z nuviego tj podawanie najwyższej prędkości czasu postoju itd .
Tym samym według mojej opinii urządzenia idealne nie istnieją i wszystko to kwestia przyzwyczajenia .
Nie jestem jakimś fanem bajerów do niczego nie służących ale taki wyglad w Tomku mi sie podoba i ułatwia życie
Obrazek
za parę lat wszyscy bedziemy mieli navi seryjnie w autach i bedzie spokój z kradzieżami i zabieraniem urzadzeń do domu
w żony aucie mam navi oryginał tylko ze jest ona z 2001 i wygląda jak namalowana w paincie przez dziecko :wink:
z biegiem lat robi sie tylko lepiej :D
Avatar użytkownika
kac78
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Wt, 18 gru 2007 13:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kaufman » Wt, 11 mar 2008 0:31

kac78 napisał(a):za parę lat wszyscy bedziemy mieli navi seryjnie w autach i bedzie spokój z kradzieżami i zabieraniem urzadzeń do domu

Może i w autach będziemy mieć seryjne navi ale to "nie zabieranie" odbiorników do domu to nie przejdzie. Przynajmniej w naszym gronie :)
Pozdr. Konrad
Nüvi 760 + 60CSx + GPMapa 2007.4 + CNE 2008
Kaufman
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:39
Lokalizacja: Polska

Postprzez kac78 » Wt, 11 mar 2008 9:45

wracając do nuvi
w tunelach zachowuje sie rewelacyjnie a tomtom od razu gubi zasięg :shock:
mi to sie marzy żebym mógł sobie moja navi zostawiac w samochodzie bez strachu tak jak Ty to możesz zapewne robic mieszkając w DE.
Zupełnie OT to pamiętam jak chyba w 2006 r szukając noclegu zajechałem do Rosenheim i na jakimś osiedlu szukałem jakiegoś pensjonatu a tam wszystkie garaże otwarte a w wiekszosci stały kabriolety ze zdjetym dachem :lol: ,jeszcze wiekszym szokiem był pobyt w szwecji w 95 roku :D :D
Avatar użytkownika
kac78
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Wt, 18 gru 2007 13:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kaufman » Wt, 11 mar 2008 12:48

kac78 napisał(a):wracając do nuvi
w tunelach zachowuje sie rewelacyjnie a tomtom od razu gubi zasięg :shock:
mi to sie marzy żebym mógł sobie moja navi zostawiac w samochodzie bez strachu tak jak Ty to możesz zapewne robic mieszkając w DE

Ja bez moich odbiorników to bym tu przepadł z kretesem :D Fakt że jak na razie nikt się nie połakomił na moją nawigację no i nie ściągam jej za każdym razem. Trzeba powedzieć że pod tym względem to jest tutaj na poziomie. Ale prawda też taka że jak jadę autostradą to nawigacja prawie w każdym samochodzie jest. Oktutnie się to rozpowszechniło :)
Pozdr. Konrad
Nüvi 760 + 60CSx + GPMapa 2007.4 + CNE 2008
Kaufman
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:39
Lokalizacja: Polska

Postprzez consigliero » Wt, 11 mar 2008 13:32

No tak , wygląda na to że bez nawigacji nie da się jeździć , a dla mnie to fajny i przyjemny gadżet w samochodzie . Bo jadąc samochodem nie jest trudno pasażerowi popatrzeć na mapę aby się zorientować w sytuacji. Nie wiem jak większość tutaj ale ja okres intensywnej jazdy samochodem głownie zagranicę mam już za sobą a po Polsce jak nie było mam i tak używałem atlasu samochodowego. Jazda za granicę polegała na szybkim przejeździe po autostradach i tutaj GPS był bardzo pomocny , aszczególnie jedna jego funkcja "daleko jeszcze?" zamienne z jak długo jeszcze. Sprawa znalezienia się na miejscu może była kłopotliwa za pierwszym razem (jak się nie miało GPS'u) natomiast za 2 i n-tym już nie. Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się tak pobłądzić jak ufając nawigacji Becker która w środkowych niemczech kazała mi jeździć w kółko a ponieważ nie miałem mapy to nawet nie mogłem się zorientować który kierunek jest włąściwy. Pierwszy GPS kupiłem jak zaufałem w Chorwacji 2 kolegom że znajdą o 10 w nocy przy dość wzburzonym morzu wejście do naszej zatoki(15 minut jazdy w dzień), Po 5 godzinach bładzenia po nocy popłynąłem na duże jasne światła i okazało się że zamiast na Hvarze wylądowaliśmy na wyspie Brać.Tutaj GPS jest dla mnie nie tylko gadżetem jest to bardzo pomocne a wręcz nieodzowne urządzenie.
Motocykl i turystyka motocyklowa też jest dla mnie miejscem gdzie GPS jest pożytecznym a nie tylko bajeranckim urządzeniem.Wynika to ze sposobu w jaki ta turystyka jest uprawiana.Tutaj liczy się unikanie szybkich dróg , przynajmniej dla mnie, wygodą jest też to, że kontrola pozycji na mapie jest bardziej kłopotliwa niż w samochodzie, natomiast nigdy z tej mapy już nie rezygnuję (papierowej).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Wt, 11 mar 2008 14:17 przez consigliero, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
consigliero
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn, 03 mar 2008 7:58

Postprzez Drogowiec » Wt, 11 mar 2008 13:50

consigliero napisał(a):nigdy z tej mapy już nie rezygnuję (papierowej).Pozdrawiam


Rezygnacja z papierowej mapy graniczy z głupotą. W końcu GPS to tylko "głupia maszyna", która ma swoje algorytmy obliczania tras (niekoniecznie bezbłędne). Można za to wyrzucić do kosza dokłądne atlasy.

Mapa rulez :D

Pozdrówka
Kuba
Avatar użytkownika
Drogowiec
Bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 22:12
Lokalizacja: Łódzkie

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość