Lark FreeBird - korzystanie w terenie

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Lark FreeBird - korzystanie w terenie

Postprzez siański » Cz, 16 paź 2008 13:49

Na wstępie muszę zaznaczyć, jestem "zielony" w kwestii GPS. Nie rozumiem jak działają (bądż dlaczego nie działają) mapy turystyczne na nawigacjach dedykowanych samochodom.
Mam LARK-a FreeBird 35.0
...i pomyślałem sobie by go wykorzystać chodząc po górach. Wiem, że akumulator słabo trzyma i takie tam, ale czy można go zmusić :-) do pracy w terenie.
Podejrzewam że to temat szeroki jak Wołga :) , ale proszę poradźcie od czego zacząć. Tzn co mam w tym sprzęcie zrobić abym mógł nie "wgrać" mapy turystyczne. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe ?? na chłopski rozum myślę jednak, że tak.
Dajcie szansę nowemu adeptowi sztuki Gie-Pe-eSowskiej :) i doradźcie jak stawiać pierwsze kroki.
siański
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 15 paź 2008 13:55

Re: Lark FreeBird - korzystanie w terenie

Postprzez beetle-m » Cz, 16 paź 2008 16:54

Na wstępie muszę zaznaczyć, że to forum maniaków urządzeń Garmina. Obawiam się, że u nas możesz przeczytać tylko jeden wątek, który zaplątał się właśnie przypadkowo: :arrow: viewtopic.php?p=49461#p49461.

Przesuwam do HydeParku.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Lark FreeBird - korzystanie w terenie

Postprzez GPS Maniak » Cz, 16 paź 2008 23:29

Genaralnie możliwości są dwie:
* albo stosować to co jest kwitesencją GPSu, czyli mapy wektorowe, ale tu problemem jest brak dobrego turystycznego softu do obsługi takich map. Można próbować z GarminMobile XT, ale - jak dla mnie - to soft zbyt mało "turystyczny"
* albo korzystać z softu turystycznego do obsługi map rastrowych. Co prawda na www pisałem o Windows Mobile, ale zapewne niektóre z tych programów chodzą też pod Windows CE:
- http://gpsmaniak.com/new/MAPY-PDA-Teren.htm
- http://gpsmaniak.com/new/soft-gps.htm#raster
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Lark FreeBird - korzystanie w terenie

Postprzez siański » Pt, 17 paź 2008 8:27

Dzięki za porady, zgłębiam więc temat :)
siański
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 15 paź 2008 13:55


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości