Garmin 62s a Two Nav

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 paź 2010 16:24

Marko napisał(a):Szkoda, że nikt z pozostałych Forumowiczów nie ma doświadczeń z tym modelem, co pozwoliłoby na bardziej obiektywne wnioski.

Jak nie, jak tak? :shock: Oczywiście że miałem :D

Cóż mogę powiedzieć? Śliczny, zgrabny, pierwsze wrażenie naprawdę powala z nóg. Nawet moja sympatia do urody Oregona wymiękła przy Sportivie. Nie to co w przypadku "brzydala" Aventury - tu pierwsze wrażenie raczej nie jest pozytywne. Tyle na temat urody. Co do ergonomii użytkowania Sportivy, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Ale jako że nie jestem malkontentem, zamiast biadolić :wink: staram się szukać pozytywów, dlatego pisuję o Aventurze, bo ten odbiornik chociaż urodą nie grzeszy, z użytkowego punktu widzenia ma niewiele słabych punktów.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez popej » Cz, 14 paź 2010 19:02

GPS Maniak napisał(a):Nie to co w przypadku "brzydala" Aventury - tu pierwsze wrażenie raczej nie jest pozytywne.

Powiedziałbym więcej: żadne ze zdjęć, które widziałem w internecie, nie oddaje istoty problemu. Jak nie trafię na zdjęcia Aventury z boku i z tyłu, to zacznę wierzyć w spisek marketingowy :)

Pierwsze wrażenie jest proste: gruby, bezkształtny kloc :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 paź 2010 20:24

Andrzej. Teorie są różne. Znam ludzi, którzy mówią że ładna to musi być kochanka, a żona ma ... dobrze gotować :wink:
Ja tam się na babach nie znam, więc nie wiem jak lepiej, ale jeżeli chodzi o GPSy, to już kilka lat temu pacnąłem takie oto motto na mojej www: Odbiornik GPS oraz informacyjny serwis www nie muszą być ładne. Muszą być praktyczne ...... i tak właśnie postrzegam różnice pomiędzy Sportivą i Aventurą. Ta pierwsza jest ładna (chociaż oczywiście to rzecz gustu), ta druga praktyczna, o czym przekonałem się dopiero po Twoim wyjeździe, podczas nieco intensywniejszej zabawy odbiornikami. Zarówno obsługa bezpośrednia, jak też np. projektowanie tras w Sportivie i w Aventurze to zupełnie różne światy, pomimo bliźniaczego softu. A to, że Aventura to ciężki klocek? A Rino nie jest? Jest i to przy jakże małym ekranie. Urodą też nie grzeszy. A przecież nigdy na niego nie narzekałem. Zatem o marketingowym spisku zapomnij. :wink: :D

Nawiasem mówiąc sprawa marketingu jest w przypadku TwoNav dość skomplikowana. Podejrzewam że ze względu na różnice w cenie łatwiej byłoby wypromować Sportivę i zapewne dystrybutor z radością przyjąłby nasze pochlebne opinie na jej temat. Problem w tym, że moje odczucia związane z tym odbiornikiem są dość zbieżne z tym, co krótko i zwięźle napisał Marko (cytuję): "Sportiva mi akurat nie spasowała". Szczerze mówiąc mi też nie. Za to brzydala polubiłem. Tyle, że jest on jednak dość drogi i wyprowmować go - nie tylko ze względu na urodę - nie będzie łatwo.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez piotr102 » Cz, 14 paź 2010 20:24

popej napisał(a):Powiedziałbym więcej: żadne ze zdjęć, które widziałem w internecie, nie oddaje istoty problemu. Jak nie trafię na zdjęcia Aventury z boku i z tyłu, to zacznę wierzyć w spisek marketingowy :)

Pierwsze wrażenie jest proste: gruby, bezkształtny kloc :)

Klocek jest (masa) ale w ręce leży dobrze. Gorzej jak ma się go na nartach w kieszenie, bo lata mocno. Ale pewnie patent z etui rozwiązałby problem. Jeżeli miałbym się pokusić o jakieś marketingowe hasło, to nazwałbym go 62s na sterydach :)

Fotki:
Twonav.pl
Facebook

Co do Sportivy - z pewnością nie jest to konkurencyjna oferta dla osób przyzwyczajona do Garmina 62s. To temat na dyskusję Oregon a Sportiva TwoNav i pewnie można by jeszcze dorzucić TwoNav na iPhone, bo gabarytowo zbliżone. Swoją drogą w katergorii szybkość fixu iPhone by chyba wygrał :)
Ostatnio edytowano Cz, 14 paź 2010 20:45 przez piotr102, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
piotr102
Bywalec
 
Posty: 129
Dołączył(a): Cz, 22 lip 2010 15:12

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez Shelton » Cz, 14 paź 2010 20:30

Niestety cenę na Europę ustalił producent. I tak w Polsce jest najtaniej. Na stronie Touratecha cena jest wyższa.
Shelton
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr, 01 wrz 2010 19:06

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez wodzirej » Cz, 14 paź 2010 20:37

popej napisał(a): żadne ze zdjęć, które widziałem w internecie, nie oddaje istoty problemu. Jak nie trafię na zdjęcia Aventury z boku i z tyłu, to zacznę wierzyć w spisek marketingowy :)

filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=8crOUuJ3-nw
http://www.youtube.com/watch?v=KR7pRsHHkYY
Porównanie z Vistą HCx: http://www.youtube.com/watch?v=tSPwHEvwtFc
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 paź 2010 20:47

@Shelton. Dla jasności: daleki jestem od oceniania poziomu bezwględnego cen, a tym bardziej szukania przyczyn i źródeł ich pochodzenia. To już zmartwienie dystrybutra :wink:

Proponuję jednak wątku cenowego dalej nie ciągnąć, bo to dość niepewny grunt. Każdy sam we własnej kieszeni musi ocenić czy stać go na określony wydatek i czy taki wydatek jest uzasadniony. Zwłaszcza że w przypadku "zabawek", powiązanie ceny z funkcjonalnością ma jakby drugorzędne znaczenie :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez Shelton » Cz, 14 paź 2010 21:16

Tu masz absolutną rację, ale to są moje faktyczne spostrzeżenia, bo jak nie wiem czy wiesz mamy przedstawiciela firmy Touratech w Polsce i tak przypadkiem oferuje on ten samo produkt, ale w znacznie wyższej cenie.
Shelton
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr, 01 wrz 2010 19:06

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez popej » Cz, 14 paź 2010 22:03

piotr102 napisał(a):Fotki:
Twonav.pl
Facebook

Spisek marketingowy :)

wodzirej napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=KR7pRsHHkYY

O tutaj mniej więcej 3:30 widać o co chodzi. Spód nie jest jednolity, wygląda jakby bateria i antena gps nie zmieściły się w planowanych rozmiarach obudowy.

GPS Maniak napisał(a):Odbiornik GPS oraz informacyjny serwis www nie muszą być ładne.

Nie muszą.
Ale ja nie o tym piszę, tylko o rozbieżności między rzeczywistością a moim wyobrażeniem powstałym na podstawie informacji w sieci.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 paź 2010 22:16

Ejże? Jeżeli o mnie chodzi, to chyba nigdzie nie pisałem, że jest ładny i zgrabny?

EDIT: Co do baterii, to podobnie sprawa wygląda w Rino. Sęk w tym, że zarówno w jednym jak też w drugim wypadku, dzięki tej "wystającej z obudowy" baterii odbiornik zdecydowanie lepiej leży w ręce, niżby miało to miejsce przy "jednolicie płaskiej" obudowie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez Shelton » Cz, 14 paź 2010 22:21

Jest opcja na pojemnik na baterie typu AA do Aventury. Przynajmniej na stronie Touratecha...
Shelton
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr, 01 wrz 2010 19:06

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 paź 2010 22:25

Baterry pack 3xAA nie zmieni tego, czym martwi się popej. Te "plecki" nadal będą wystawały z obudowy. Miejmy nadzieję, że gabarytowo Baterry pack 3xAA Aventury jest zbliżony do oryginalnej baterii, bo w przypadku Garmina Rino, Baterry Pack 4xAA jest większy i odbiornik z B-packiem nie leży już zbyt dobrze w dłoni :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez popej » Cz, 14 paź 2010 22:44

GPS Maniak napisał(a):Ejże? Jeżeli o mnie chodzi, to chyba nigdzie nie pisałem, że jest ładny i zgrabny?

A ja napisałem, że Ty napisałeś? itd. :)
Zobaczymy, jakie zdjęcia zrobiłeś dla "Bieszczadów" :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez piotr102 » Cz, 14 paź 2010 22:49

popej napisał(a):
wodzirej napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=KR7pRsHHkYY

O tutaj mniej więcej 3:30 widać o co chodzi. Spód nie jest jednolity, wygląda jakby bateria i antena gps nie zmieściły się w planowanych rozmiarach obudowy.


Haha. Dobre..
A na serio. Zastosowanie takiej obudowy umożliwia łatwiejsze wypuszczanie dodatkowych baterii lub pakietów w stylu 3xAA.

Co do anteny GPS. Cóż mogę powiedzieć - siedzę w tej branży od 2004 roku i to jest jeden ze sprytniejszych sposobów zmieszczenia dużej anteny typu patch do urządzenia. Im większa antena tym lepszy odbiór. A urządzenie dalej dobrze leży w dłoni. W sumie w kontekście 62s rozmowa o wystających antenach to chyba żart :wink:

Marketing musi być. Bez niego nikt się nie dowie o innych produktach. A spiskowe teorie to taka nasza lokalna specjalność :wink:

Nie ma co dywagować. Trzeba samemu sprawdzić. W Warszawie zapraszam do Entre.pl lub do MultiMoto
Avatar użytkownika
piotr102
Bywalec
 
Posty: 129
Dołączył(a): Cz, 22 lip 2010 15:12

Re: Garmin 62s a Two Nav

Postprzez GPS Maniak » Pt, 15 paź 2010 8:10

popej napisał(a):Zobaczymy, jakie zdjęcia zrobiłeś dla "Bieszczadów" :)

Ładne. W końcu - zgodnie z teorią spisku :wink: - chodziło mi o to, by pokazać jak dobrze odbiornik leży w dłoni :D
Ale jedno zdjęcie jest od spodu, bo pokazywałem sposób ukrycia rysika. Na tym zdjęciu uważny obserwator zauważy interesujące Ciebie pogrubienia.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości