Zmienię markę

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez clark » N, 28 sie 2011 0:50

Żonie też już dał popalić, przeprosiła się z dogorywającym Clarionem a 1490T czeka na lepsze czasy. Szkoda, że nie ma różnych map tak jak w Igo (TA, Navteq, lokalni), jakie chcę mapy takie kupuję a jak komu mało kupuje wszystkie i dogrywa nakładkę.Po co wyznaczanie trasy w kompie, wystarczy dobry algorytm.Widzieliście aby jakiś użytkownik Igo na forach wykłócał się o wyznaczanie tras, nawet nie przyjdzie mu to do głowy, bo do czego by to miało służyć? Mnie najbardziej zaskoczyło w Garminie to, że wpisuję adres i jadę po trasie, w takcie jazdy zjeżdżam na alternatywną trasę a Garmin nie przelicza i prowadzi po nowej trasie.
clark
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N, 10 lip 2011 18:17

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez kaltam » N, 28 sie 2011 7:35

To że nie ma alternatywnych map to nie wina Garmina (nie jestem jego obrońcą a obiektywnym użytkownikiem). Temat był omawiany w innych wątkach przy okazji braku uzgodnień producenta GPMapy z Garminem. Przypominam, że w wielu krajach Europy (Czechy, Chorwacja, Węgry, Grecja, Turcja itd) bądź np. Ameryki Południowej (Brazylia, Peru , ...) są alternatywne mapy dla urządzeń Garmina i są to mapy komercyjne - o mapach bezpłatnych nie wspominam. Powyższe dotyczy map samochodowych. W przypadku map TOPO jest jeszcze lepiej - nie dotyczy Polski. Czemu tam się dogadali ??
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez wopozka » N, 28 sie 2011 8:16

clark napisał(a):wpisuję adres i jadę po trasie, w takcie jazdy zjeżdżam na alternatywną trasę a Garmin nie przelicza i prowadzi po nowej trasie.


Ale ja już ci wspominałem że to nie jest jednoznacznie źle. Ja akurat jeśli się pomylę i zjadę z trasy to chcę aby urządzenie mnie na nią znowu nakierowało. Tak więc gusta są różne a to twoje jest akurat bardzo subiektywne.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez Zachu » N, 28 sie 2011 8:16

clark napisał(a):Po co wyznaczanie trasy w kompie, wystarczy dobry algorytm.Widzieliście aby jakiś użytkownik Igo na forach wykłócał się o wyznaczanie tras, nawet nie przyjdzie mu to do głowy, bo do czego by to miało służyć? Mnie najbardziej zaskoczyło w Garminie to, że wpisuję adres i jadę po trasie, w takcie jazdy zjeżdżam na alternatywną trasę a Garmin nie przelicza i prowadzi po nowej trasie.

Tak samo większość użytkowników AM nie potrzebuje wyznaczania tras na kompie. Jeśli ktoś nie ma jakiejś funkcji to jak ma wiedzieć że jej potrzebuje?
Reszty nie mogę zrozumieć co piszesz?
Chyba za mało poznałeś Garmina. P zjeździe z trasy przelicza od razu lub jak się zorientuje że jednak jedziesz równoległa itd.
Większość problemów wynika z niewiedzy lub z byt dużej wiedzy i wymagań ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez ememek » N, 28 sie 2011 10:46

clark napisał(a):Mnie najbardziej zaskoczyło w Garminie to, że wpisuję adres i jadę po trasie, w takcie jazdy zjeżdżam na alternatywną trasę a Garmin nie przelicza i prowadzi po nowej trasie.


Jak najbardziej przelicza. Tylko dopóki się opłaca (wg jego algorytmu) to ciągnie ciebie na starą trasę. Czasami można mu pomóc wciskając przycisk objazd.
Tylko jakbyś chciał wracać tą trasą, to nie zapomnij wcześniej wyłączyć nuvi, bo czekać będzie ciebie niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=8885&p=104399&hilit=objazd#p104399
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez @rek » N, 28 sie 2011 13:41

:?
jjanusz napisał(a):na wszelki wypadek zamówiłem jakiegoś taniego navroad'a do testów alternatywnych rozwiązań (AutoMapa, iGo, MapaMap).

Chciałem kupić sobie nową nawigację. Testowałem Navigona 70 Premium Live ("Navigon - a Garmin company" ;-) ). Fajne funkcje, szczególnie TMC Live, ale ekran beznadziejny - słabo reaguje na dotyk i ma słaby kontrast, wszystko się w nim odbija (łącznie z moją koszulką).
W sklepie "macałem" TomTom-a GO 1000 Live. Super urządzenie (ekran pojemnościowy), ale mapy TA (trochę nieaktualne) i problemy z softem w tych nowych modelach (jak u Garmina...) - w pierwszym wydaniu można było wstawić tylko jeden punkt VIA i do tego nawigacja nie pokazywała czasu/odległości do tego VIA. Do tego ludzie piszą, że na drogę trzeba ubierać czarną koszulkę, bo jasna odbija się w ekranie...
Miałem AM - i już nie chcę. Mam iGO na Clarionie - nie jest zły, ale mam subskrypcję mam TA. Za nowe mapy Navteqa trzeba dać 99 euro. To lepiej coś dołożyć i kupić nowe urządzenie z takimi mapami. Do tego iGO nie oferuje aktualizacji softu (trzeba ewentualnie zdobywać nielegalnie).

Reasumując: nie za bardzo jest w czym wybierać, szczególnie jeżeli szuka się czegoś z wyższej półki, tzn. ekran pojemnościowy, TMC Live (przez sieć GSM, a nie przez radio), aktualne mapy, funkcjonalność (wyświetlanie wybranych grup POI, planowanie tras / podróży z uwzględnieniem wielu punktów VIA), asystent pasa ruchu.

Za Garminem (jakimś tańszym) przemawia to, że można sobie wrzucić inne mapki, np. UMPpl i planować trasy na kompie bez dostępu do internetu (np. będąc gdzieś za granicą). Jak ma się dostęp do sieci, to można sobie planować trasy bez MapSource.
jjanusz napisał(a):BTW: Może by trzabyło założyć na facebook'u jakis profil "niezadowoleni z Garmina"? Czy już całkiem go olewamy?

Ciekawy pomysł. Ciekawe czy Garmin nas nie oleje? ;-)
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez jjanusz » Wt, 30 sie 2011 10:25

To był joke hehe

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez jjanusz » Śr, 31 sie 2011 18:01

No to mam taniego Navroad'a. Testuje (symulacja) mapemap. Po godzinie testow "na sucho" mam juz spisanych 10 uwag do programistow mapymap. Taaa, nie powiem, nuvi uzaleznia ;) ale licze, że programiści Imagisa bedą bardzej chętni do współpracy z użytkownikami. BTW: uwagi w większości kosmetyczne, tak jak mnie nuvi przyzwyczail ;) BTW2: testuje oprogramowanie nie urzadzenie, wiec na temat samego navroad'a się nie wypowiadam. BTW3: jak widziałem propozycje nowych nuvi 2012 z d..pnym napisem GARMIN posrodku urządzenia, zamiast delikatnego, acz estetycznego Garmin nuvi po lewej stronie, drobnymi literkami, to ten made in china navroad mi nie przeszkadza, nawet ta srebrna ramka :P

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: [News] Garmin - ogólnie

Postprzez @rek » Cz, 01 wrz 2011 20:08

jjanusz napisał(a):No to mam taniego Navroad'a.

Będziesz go używał za granicą? Cytat ze stron Mapamap:
(...)ze szczegółowymi mapami pozostałych krajów Europy, które pochodzą z zasobu mapowego firmy TomTom.

Byłem w tym roku we Włoszech. Mapa Włoch od TeleAtlasa (obecnie jest własnością TT) pochodzi z... 2009r. Dodam, że mam wykupioną aktualizację mam TA. Pozdrowienia dla TA i jego map. I współczucie dla Ciebie, jeżeli wybierasz się za granicę ;-) .

Czy nikt nie potrafi wyprodukować navi z dobrymi mapami i dobrą funkcjonalnością? Jak urządzenie fajne, to soft do d... Jak soft w porządku, to mapy nieaktualne. Chyba powrócę do papierowych map. Przynajmniej nie będę się wściekał, że programiści coś skopali :-) .
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmienię markę

Postprzez jjanusz » Pt, 02 wrz 2011 15:11

Nie, Navroad jest tylko do zapoznania się z funkcjami innych programów nawigacyjnych na wypadek, gdyby trzabyło sie z garminem rozstać. MapaMap poszła na pierwszy ogień bo polubiłem GPMapę i mi jej w nuvi brakuje bardzo. Jeżdzę póki co z nuvikiem.

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: Zmienię markę

Postprzez @rek » Pt, 02 wrz 2011 18:46

Pobaw się iGO 8, tylko koniecznie z jakąś skórką, np. Gurjona. Będziesz miał wtedy tyle opcji, że GARMIN się chowa ;-) . Nie ma tylko możliwości importu tras do navi.
Tylko zakup iGO 8 graniczy z cudem (zakładam, że nie interesują cię piraty). U nas można go dostać chyba tylko z Clarionem.

No i kwestia map. Jam mam TA (legalne), a te są mało aktualne... Ale podobno da się tam też wgrać Navteqa (i znowu problem, gdzie je zdobyć legalnie...).

Ja czekam na nowe Garminy, może coś się poprawi (ale optymista jestem...).
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmienię markę

Postprzez akleiw » So, 03 wrz 2011 8:08

@rek
Trasy do iGO8 wgrywa się w formacie KML (np. skonwertowane z GPX). Pliki należy umieścić w katalogu iGO8\content\userdata\route\ .
akleiw
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 19 maja 2010 23:19

Re: Zmienię markę

Postprzez sdsyc » So, 03 wrz 2011 8:58

klimkr napisał(a):Testowałem GMXT w telefonie i ma jedną wadę [...] - nie mówi o fotoradarach i kontrolach drogowych!

Mówi, mówi...
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmienię markę

Postprzez @rek » N, 04 wrz 2011 18:39

akleiw,
Chodzi mi o taką sytuację: siedzę np. gdzieś na campingu we Włoszech niedaleko Rzymu, mam laptopa, ale nie mam dostępu do sieci. Chciałbym się wybrać na wycieczkę do Rzymu. Mając Garmina mogę użyć MaoSource lub BaseCamp i zaplanować sobie trasę na kompie, a później ewentualnie wgrać ją do navi (jeżeli mam model, który na to pozwala).

Daleki jestem od zachwalania Garmina, ale nie znam innego (legalnego) sposobu na korzystanie na kompie z legalnych map, bez ponoszenia dodatkowych kosztów - tzn. nie chcę płacić osobno za mapę na PC i osobno za mapę na navi.
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmienię markę

Postprzez asandrzej » N, 04 wrz 2011 19:06

Witam

To już było, tylko w innym kontekście, plik gpx jest uniwersalny, żeby przetworzyć do innego formatu nie jest potrzebny internet, trasę można zaplanować na każdej mapie.
W Rzymie w centrum historycznym (rozumiem, że to tylko przykład), to sobie nie pojeździsz a Nuvi do pieszych wycieczek nie bardzo się nadaje,
z nawigacji ręcznej/turystycznej owszem można skorzystać.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron