FAQ

Tutaj można zgłaszać utrudnienia komunikacyjne których jeszcze nie ma w systemie TMC Mediamobile. Dział oficjalnie zarządzany przez Mediamobile, operatora TMC w Polsce.

FAQ

Postprzez MM_lmitka » Pt, 15 mar 2013 10:59

W tym zamkniętym dziale postaramy się umieszczać odpowiedzi na pytania użytkowników, które pojawiać się będą w naszych rozmowach. Oczywiście nie na wszystkie zapytania my, jako operatorzy, będziemy w stanie odpowiedzieć, więc prosimy wiąć to pod uwagę :). Treść wątku będzie powiększany sukcesywnie.

Link na stronę V-Traffic: http://www.v-traffic.pl/

1. Na jakiej zasadzie są umieszczane w systemie wiadomości?

Co do sposobu działania naszego systemu jest ona zarówno prosta jak i mocno ograniczająca nas, jako operatorów :). Otóż każda droga w Polsce (na obecną chwilę pod uwagę bierzemy klasy od dróg krajowych (DK) wzwyż) jest podzielona na wirtualne odcinki ograniczone, tak zwanymi, punktami TMC. Aby dodać jakieś zdarzenie (roboty drogowe wypadek, zdarzenia) musimy takie miejsce ograniczyć dwoma takimi punktami. W zależności od zdarzenia i wpływu, jaki ma na otoczenie, operator może przyjąć jeden lub kilka odcinków w danej wiadomości, która potem jest pokazywana na nawigacji. Sama siatka punktów jest sukcesywnie powiększana, co daje nam możliwość skrócenia "długości" wpływu danego zdarzenia.


2. Jakie rodzaje restrykcji zamykania dróg można zgłaszać?

Mamy kilka możliwości zamknięcia ulic. Wszystko zależy od punktów TMC (czy pokrywają dana droge czy nie). Przede wszystkim korzystamy opcji zamykania prostych odcinków drogi. Pasy służące do skrętów również możemy zamknąć, o ile są to wydzielone pasy (np. przy wydzielonym pasie do skrętu w lewo po prostu zamykamy lewy pas). Dodatkowo posiadamy opcje zamknięcia łącznicy między drogami, mostów, poboczy czy busspasów. Tak więc opcji (rodzajów) zamkniętych dróg mamy sporo. Jednak powtarzam - wszystko zależy od siatki TMC.
Avatar użytkownika
MM_lmitka
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 08 mar 2013 7:19
Lokalizacja: Warszawa

Powrót do Zgłoszenia utrudnień drogowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron