Warszawa - Wisłostrada

Tutaj można zgłaszać utrudnienia komunikacyjne których jeszcze nie ma w systemie TMC Mediamobile. Dział oficjalnie zarządzany przez Mediamobile, operatora TMC w Polsce.

Warszawa - Wisłostrada

Postprzez Zachu » N, 17 mar 2013 15:33

52.24111,21.03005 http://umapa.pl/ftOxz
Tunel Wisłostrady. Zamknięcie powoduje objazdy.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Wisłostrada

Postprzez Adrian_MM » Pn, 18 mar 2013 7:09

Dzień dobry.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wiadomość widnieje w naszym systemie od dnia powstania utrudnień, które mają zakończyć się z końcem czerwca 2013r.

W szczegółowym opisie wiadomości widnieje informacja o zamkniętym odcinku drogi, w związku z czym urządzenie nie powinno wykazywać problemów z omijaniem utrudnienia.

Jeśli jestem w błędzie, proszę o sprecyzowanie raportu.
Avatar użytkownika
Adrian_MM
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2013 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Wisłostrada

Postprzez Zachu » Pn, 18 mar 2013 8:33

Informacja jest o zamknięciu. Faktycznie tak jest tyko, najbliższy objazd nawigacja wyznacza Wybrzeżem Szczecińskim albo Marszałkowską.
Producent mapy może zareagować po 1/2 roku. Tylko tyle terminów podają że nikt nie ma pewności kiedy otwarcie nastąpi. Z tym Czerwcem też bym się nie zakładał.
Ja proponuje dać tam utrudnienie, nie zamknięcie.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Wisłostrada

Postprzez Adrian_MM » Pn, 18 mar 2013 8:56

Niestety ale nie mam wpływu na kształtowanie trasy objazdu, proponowanej przez nawigację.

Mogę jedynie insynuować, iż nawigacja poszukuje dróg alternatywnych podobnej kategorii, stąd wybiera większe ulice zamiast np. ul. Dobrej czy faktycznie istniejącego objazdu prowadzącego przy Centrum Nauki Kopernik.

Termin zakończenia wiadomości ustalony został w odniesieniu do informacji prasowych i konferencji władz miasta. Jeśli ulegnie przedłużeniu lub skróceniu, odpowiednio zareagujemy, gdyż będzie to ważne wydarzenie.

W przypadku usunięcia ograniczeń w postaci zamkniętej drogi, użytkownicy urządzeń takich jak Nokia czy Navigon kierowani są wprost przez zamknięty tunel.
Avatar użytkownika
Adrian_MM
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2013 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Wisłostrada

Postprzez Zachu » Wt, 26 mar 2013 9:34

Adrian_MM napisał(a):W przypadku usunięcia ograniczeń w postaci zamkniętej drogi, użytkownicy urządzeń takich jak Nokia czy Navigon kierowani są wprost przez zamknięty tunel.

Bardzo dobrze. Bo objazdów tunelu na tych mapach brak. Zresztą na stronie www macie wizualizację pop przez mapę Google i ruch się tam odbywa ;)
Dalej zamknięty jest.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Wisłostrada

Postprzez MM_lmitka » Wt, 26 mar 2013 11:03

Faktycznie po przeanalizowaniu sytuacji przyznajemy rację, że nie warto wstawiac w tym miejscu zamknięcia drogi, gdyż ruch odbywa się "normalnie". Różnica jest taka, że auta poruszają sie mniejszymi łącznikami, biegnącymi obok tunelu, zamiast samym tunelem. Przekazując swoje pozycje, system "widzi", że ruch jest normalny w tym miejscu, a same dane są "naciągane" na trase tunelową. Dlatego przywrócimy, ustawioną wcześniej, klasę "ograniczenia" zamiast "droga zamknięta".
Avatar użytkownika
MM_lmitka
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 08 mar 2013 7:19
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Zgłoszenia utrudnień drogowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości