Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Tutaj można zgłaszać utrudnienia komunikacyjne których jeszcze nie ma w systemie TMC Mediamobile. Dział oficjalnie zarządzany przez Mediamobile, operatora TMC w Polsce.

Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Zachu » Pt, 05 lip 2013 6:50

Zamknięte dwie estakady Trasy Łazienkowskiej
http://www.infoulice.um.warszawa.pl/ind ... nt&id=5400

Na razie, jak podają w informacji rozebrane są tylko dwie estakady.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Merwersztojer » So, 06 lip 2013 8:32

Jadąc ulicą Czerniakowską od strony Ursynowa w kierunku na Żoliborz, rozebrana jest estakada umożliwiająca
wjazd na most Łazienkowski, nawigacja mimo to proponuje bezproblemowy wjazd na most, dla chcących skorzystać
z tej przeprawy w kierunku Pragi. Automapa( targeo.pl), ma ten odcinek zablokowany prawidłowo.
Na v-traffic.pl, żadnej stosownej blokady nie widzę ( stan 06.07, godz. 9.30 ) :shock:
Panowie, możecie to racjonalnie wytłumaczyć? :mrgreen:
Pozdrawiam
Merwersztojer
Nüvi 3490 LMT, Becker 50 Prof, Navroad Duxo+AM PL, Goclever 505 TMC PL
Merwersztojer
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 07 sie 2011 22:17

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Castel 899 » So, 06 lip 2013 14:29

Merwersztojer napisał(a):... nawigacja mimo to proponuje bezproblemowy wjazd na most ... w kierunku Pragi.
Nawigacja proponuje tylko to, co jej podpowiada aktywna mapa i ewent. system typu TMC. To bardzo by pomogło udzielić Ci konkretnej odpowiedzi.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Merwersztojer » N, 07 lip 2013 18:47

Castel 899 napisał(a):Nawigacja proponuje tylko to, co jej podpowiada aktywna mapa i ewent. system typu TMC. To bardzo by pomogło udzielić Ci konkretnej odpowiedzi.
:)

Po pierwsze, uzupełniłem podpis, to tak-aby zachować pewien porządek
Po drugie, jechałem tego dnia i na 3490 LMT i na Beckerze 50 Prof. Trudno spodziewać się było istotnych różnic we wskazaniach trasy, obie korzystają z tego samego systemu podpowiedzi(zagadnienie świadomie upraszczam-nie uwzględniam wpływu innych czynników ), czyli TMC z Mediamobile.
Zarówno v-traffic.pl, tomtom live traffic, emapi.pl (czyli CE-Traffic), nie mają tej estakady zablokowanej.
Targeo.pl pokazuje prawidłowo, nie kieruje w stronę estakady widma, ups sorry Naviexpert( korkosfera.pl ) również
pokazuje prawidłowo- przekierowując na inne mosty.

To, że inne systemy(tomtom, CE-traffic), też nie uwzględniają rozebranej estakady nie jest dla Mediamobile w moim odczuciu żadnym usprawiedliwieniem, obserwuję bardzo bacznie postępy tego providera od maja 2010 i zakończę tak:
CE-Traffic wszedł oficjalnie na rynek z usługami TMC w grudniu 2012. Też zdarzają im się wpadki, też nie widzą wszystkich zdarzeń, jednak jeżdżąc intensywnie po Polsce i Warszawie równolegle na Garminie i Gocleverze, niekiedy mi szczęka opada
na korzyść CE-Traffic, widzi więcej faktycznych korków w W-wie, niż Mediamobile - które uwielbia korki widma, a tam gdzie faktycznie są, to ich nie pokazuje. Zaczynam TMC-w wydaniu Mediamobile coraz bardziej traktować z przymrużeniem oka, jako zabawkę - ciekawostkę a nie faktycznego pomocnika w trakcie jazdy :lol:

pozdrawiam
Merwersztojer
Nüvi 3490 LMT, Becker 50 Prof, Navroad Duxo+AM PL, Goclever 505 TMC PL
Merwersztojer
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 07 sie 2011 22:17

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Zachu » N, 07 lip 2013 22:32

Merwersztojer jak myślisz, dlaczego założyłem temat? Tak przy tych estakadach jest wszystko bez sensu. Ktoś coś zablokowała nie czytając chyba informacji, pomijam już kwestę zupełnego braku orientacji w topologi.
Twój odbiornik umożliwia indywidualne blokowanie odcinków dróg. radzę z tego skorzystać. Resztę uwag napisałem w temacie mapy 2014.10
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Merwersztojer » Pn, 08 lip 2013 8:40

Zachu napisał(a):Merwersztojer jak myślisz, dlaczego założyłem temat?
Twój odbiornik umożliwia indywidualne blokowanie odcinków dróg. radzę z tego skorzystać. Resztę uwag napisałem w temacie mapy 2014.10


Tak też właśnie zrobiłem.
pozdrawiam
Merwersztojer
Nüvi 3490 LMT, Becker 50 Prof, Navroad Duxo+AM PL, Goclever 505 TMC PL
Merwersztojer
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 07 sie 2011 22:17

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez Merwersztojer » Pt, 08 lis 2013 13:02

Witam,

kolejny kamyczek do ogródka:
Jadąc w Warszawie Wałem Miedzeszyńskim od strony Stadionu Narodowego w kierunku mostu Łazienkowskiego i chcąc przedostać się n.p. w okolice Torwaru,
nawigacje korzystajace z usług Mediamobile kierują nas na Most Łazienkowski poprzez rozebraną całkowicie estakadę.

Targeo ma ten wjazd całkowicie - i prawidłowo zablokowany, jak na obrazku:
Może ktos w Mediamobile, wstawi odpowiednią blokadę..??

pozdrawiam
Merwersztojer
Załączniki
Rozebrana estakada-wjazd na most Łazienkowski.jpg
Nüvi 3490 LMT, Becker 50 Prof, Navroad Duxo+AM PL, Goclever 505 TMC PL
Merwersztojer
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 07 sie 2011 22:17

Re: Warszawa, zamknięte estakady Trasy Łazienkowskiej

Postprzez MM_lmitka » Cz, 21 lis 2013 7:15

Witam serdecznie,

oczywiście znamy ten problem i pracujemy nad nim. Cały problem rozchodzi się o to, że owe wiadukty nie są uwzględnione jako osobne drogi w naszej tablicy TMC. Dlatego, na chwilę obecną, dodane są w tym miejscu ograniczenia co do łącznicy.
Avatar użytkownika
MM_lmitka
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 08 mar 2013 7:19
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Zgłoszenia utrudnień drogowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości