Garmin D2 - zegarek dla pilotów

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez wodzirej » So, 12 paź 2013 19:17

Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 16 paź 2013 21:50

Ciekawe, czy wytrzyma dłużej niż Quatix.
Błąd jaki zgłosiłem do fenixa: restart ( w 100 przypadków) po włączeniu GPS, złapaniu fixa i przejściu w menu w dół, zamiast w górę, do dzisiaj nierozwiązany, serwis odpowiedział, że to jednostkowy przypadek ;-)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » N, 02 mar 2014 20:24

Witam, jestem tu nowy, wiec najpierw kłaniam się całej forumowej starszyźnie :-)

W temacie. Czekam właśnie na przesyłkę z D2, powinien dojechać jutro, z pewnością opisze tutaj wrażenia z jego używania.
Zanim go jednak jeszcze nawet założę, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jedna z podstawowych funkcji tego zegarka, to nawigowania do najbliższego lotniska. Zegarek ma wbudowana podstawową mapę i bazę lotnisk. Nie miałem wczesńiej doświadczeń z jakakolwiek nawigacja Garmina, wiec chciałem zapytać. Domyślam się, ze ta baza zawiera tylko podstawowe lotniska, a co zrobić, jeśli chce dodać jakiś "trawnik"? Pewnie z oddaniem nie będzie problemu, pytanie czy możliwe będzie nawigowanie do niego? Być może to pytanie powinienem zadać sobie, gdy już zacznę go używać, ale może ktoś ma jakieś przemyślenia?
Pozdrawiam.
T.
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez Antonio » Pn, 03 mar 2014 10:17

safemode napisał(a):Domyślam się, ze ta baza zawiera tylko podstawowe lotniska, a co zrobić, jeśli chce dodać jakiś "trawnik"? Pewnie z oddaniem nie będzie problemu, pytanie czy możliwe będzie nawigowanie do niego?


Myślę, że nie powinno być problemu. Jeśli jest to zegarek dla lotów VFR, a zapewne tak jest, to wg logiki powinny być w bazie przynajmniej wszystkie lotniska opublikowane w AIP, teraz tylko kwestia, których krajów. Dodatkowo nie wyobrażam sobie, żeby nie można było dodać nawigowania do punktu w terenie przygodnym ;-)
Co by nie mówić, Garmin ma jakieś doświadczenia z nawigacją lotniczą.

conveniently create waypoints and
build flight plans within Garmin
Pilot and wirelessly transfer them to
your D2!
Chociażby w ten sposób w DESTINATION powinna być opcja lądowania w terenie przygodnym (ZZZZ).
Oczywiście to moje dywagacje. Sam jestem ciekaw, jak to działa w praktyce.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » Pn, 03 mar 2014 11:42

Dziękuję za odpowiedź.
Podstawową aplikacją do obsługi z poziomu tabletu dla D2 jest Garmin Pilot. Na obecną chwilę nie ma niestety map Europy ale na podobno mają być na wiosnę i wtedy będzie można go pobrać z AppStore/GooglePlay.
Wtedy pewnie wszelkie takie sprawy staną się całkiem jasne...
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » Wt, 04 mar 2014 9:54

Przesyłka dotarła :)

20140303_155609~2.jpg

Amerykanie są znani z tego, że potrafią ładnie pakować rzeczy. Tym razem też opakowanie jest przemyślane i atrakcyjne.
W opakowaniu.

20140303_154841~2.jpg

Zegarek, specjalny kabelek do ładowania, ładowarka i wszystkie światowe przejściówki do gniazdek, instrukcja i kod na 6 miesięcy abonamentu do aplikacji Garmin Pilot (w Europie dostępna prawdopodobnie od kwietnia). Jeszcze znamienna mała karteczka, która była luzem z napisem made in China :)

Nie było wiele czasu na testy i wrażenia, nie zacząłem jeszcze sezonu, wiec nie było tez okazji unieść się w powietrze.
Pierwsze wrażenie estetyczne, pozwalające, pomimo wspomnianego made in China, jakość wykonania jest bardzo wysoka. Solidna koperta, wyglądającą jakby była z magnezu? Skórzany bardzo solidny pasek. Zegarek jest potężny.
Wygodna i intuicyjna obsługa.
Mały minus za brak języka polskiego w menu.
To na razie tyle, będzie coś więcej, napisze.
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez Mariusz65 » Wt, 04 mar 2014 10:05

Ładne obrazki! ;-) (chyba, że ktoś je widzi)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez Zachu » Wt, 04 mar 2014 10:44

safemode napisał(a):ały minus za brak języka polskiego w menu.
Jeżeli fenix ma to D2 też.
viewtopic.php?p=169099#p169099
viewtopic.php?p=171074#p171074
Co do map to: viewtopic.php?f=2&t=12503&start=0&hilit=Mapy+dla+Garmin+fenix polecam jeszcze to poczytać viewtopic.php?f=4&t=12109&start=15
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » Wt, 04 mar 2014 16:55

Faktycznie jakiś zonk z obrazkami, poniżej linki do nich na dropboxie.
https://www.dropbox.com/s/ty3yn153qqcrg ... 41%7E2.jpg
https://www.dropbox.com/s/6fbl19xonzs83 ... 09%7E2.jpg
@Zachu dzięki za linki, poczytam :)
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » Śr, 05 mar 2014 19:41

Chyba jakaś dobra duszyczka poprawiła widzialność obrazków. THX

Mam pytanie, chciałbym wgrać do D2 firmware beta 4.14 bodajże, które jest dostępne do pobrania, ale nie za bardzo wiem, jak to zrobić.
Szukałem na forum ale nie znalazłem rozwiązania.

Garmin Express znajduje urządzenie ale nie wyświetla informację, że nie jest ono kompatybilne z aplikacją Expres, po kliknięciu Ignoruj niestety nie można nic więcej robić. Jakieś sugestie?
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez meridian » Śr, 05 mar 2014 20:01

Dlaczego tak Ci się spieszy z aktualizacja FV, to zostało zmienione "◦Add ability to download Courses and Workouts from Garmin Connect Mobile"
Pobierz plik fenix_D2_tactix_414Beta.zip rozpakuj, plik GUPDATE.GCD wklej do pamięci i uruchom odbiornik.
Zadbaj żeby akumulator był naładowany.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin D2 - zegarek dla pilotów

Postprzez safemode » Śr, 05 mar 2014 20:16

Aktualnie w zegarku jest FW 4.00, więc tych zmian do tej ostatniej bety jest troche więcej, ale w sumie jak je wszystkie przejrzałem, to faktycznie nic istotnego. Chyba rzeczywiście poczekam do wersji finalnej.
Dziekuję.
safemode
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 02 mar 2014 20:13


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości