Vista HCx komputer podróży

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

Vista HCx komputer podróży

Postprzez Fickus » Wt, 22 sty 2008 10:33

W HCx można ustawić "duże litery" i wtedy będą trzy pola (duże i wygodne do nawigacji) lub "małe litery" i wtedy mamy możliwość ustawienia wielu różnych potrzebnych danych dot. podruży (lotu) lecz dane są mało widoczne.
W czasie lotu na Paralotni wygodnie byłoby mieć: Kurs, Wysokość, Prędkość i Variometr. Brakuje zatem jedego pola. Czy jest metoda aby ekran HCxa podzielić na cztery i zachować w miarę duże litery?
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Postprzez Magnoom » Wt, 22 sty 2008 10:49

Nie, tutaj użytkownicy nie mają możliwości innego definiowania wyglądu tego ekranu.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Vista HCx komputer podróży

Postprzez RAV » Wt, 22 sty 2008 11:20

Fickus napisał(a):W czasie lotu na Paralotni wygodnie byłoby mieć: Kurs, Wysokość, Prędkość i Variometr.

A po co? Mi (w przelotach bez napędu) wystarcza prędkość i odległość od startu (używam funkcji MOB). Wysokość i prędkość pionową mam na wariometrze, a kurs z grubsza odczytuję z tracka na mapie.
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vista HCx komputer podróży

Postprzez Fickus » Wt, 22 sty 2008 12:04

[/quote]Wysokość i prędkość pionową mam na wariometrze, a kurs z grubsza odczytuję z tracka na mapie.[/quote]
Z kursem OK. Natomiast po pierwszych próbach vario w HCX stwierdziłem że wskazania prędkości pionowej są na tyle dokładne i szybkie że spróbuję latać bez varia. (zresztą póki co po prostu go opyliłem ;-)
Tak więc próbuję wycisnąć z HCxa tyle ile się da. Jak się spoci to wtedy pomyslę o vario...
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości