Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez motoholica » Śr, 14 lip 2010 9:51

Koledzy i Koleżanki, w temacie jestem całkiem świeży, dlatego proszę Was o pomoc: podpowiedzcie proszę, jaki polecacie model GPSa do latania paralotnią, Teamat zapewne stary jak świat, lecz posty na ten temat też są z 2008 r. i wczesniejsze. Nie mam pojęcia, czy coś w tej dziedzinie ruszyło ostatnio do przodu, czy też nie. Krótko mówiąc stojąc na ziemi przed zakupem garmina do latania i tylko do latania, mam dylemat, który model wybrać. Czytałem, że colorado się nie nadaje, ponieważ podobno nie można w wniego wgrać średnicy cylindra - tego nie wiem. Wszyscy chwalą 60 csx, lecz czytałem też, że do latania lepiej roglądać się za 96. Pomóżcie proszę, bo jak sami widzicie żelony jestem w temacie całkiem.
live to fly, fly to live, do or die, aces high
motoholica
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2010 9:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez motoholica » Cz, 15 lip 2010 7:07

coż, moje pytanie chyba nie na czasie, bo wszywscy w powietrzu i bardzo dobrze. Moze jednak ktoś wyląduje i będzie uprzejmy(a) wypowiedzieć się na ten temat.
motoholica
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2010 9:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez wilmington19805 » Cz, 15 lip 2010 8:16

Napisz do RAV- myślę że pomoże.
pozdrawiam
Nuvi 205 - Oregon 300-GPMapa- UMP-pc PL - Topo PL
wilmington19805
Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): Śr, 30 kwi 2008 12:01
Lokalizacja: N49.60000 E20.70000

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez tadeklodz » Cz, 15 lip 2010 10:24

jeżeli na łódkę jest /powinien być/ "pływający " to na lotnię chyba "latający"
tadek
nuvi 3790T , nuwi 660 , 60 CSx. GPmapa ,CN 2011, edge 800
tadeklodz
Bywalec
 
Posty: 199
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez Magnoom » Cz, 15 lip 2010 14:11

RAV w tym momencie w podpisie ma 76CSx, więc model raczej pływający :)
Jest to model o tyle fajny, że przy zamontowaniu na udzie, a takie zdjęcia mi się przypominają, wszystkie guziki są bardzo łatwo dostępne. Do tego jest trochę bardziej płaski niż np. podobny 60CSx, co pewnie też powoduje, że lepiej leży na tym udzie. Posiada wiele zaawansowanych funkcji, czujnik barometryczny, itd. Jak ktoś zamiast wznoszenia będzie szukał adrenaliny przy opadaniu to pobawi się jeszcze JumpMasterem.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez RAV » Cz, 15 lip 2010 16:11

Owszem, od 4 lat używam 76CSx, a wcześniej miałem 76S i nie planuję zmiany. Na pewno nie na żaden z obecnie oferowanych modeli. Niektórzy polecają 96, jako model wyspecjalizowany dla lotnictwa (mapy Jeppesena), ale:
1. Nie miałem w rękach, więc nie mam własnych odczuć z użytkowania;
2. O ile pamiętam, 96-tki nie mają barometru. A ja sobie lubię popatrzeć na śladzie, gdzie opadłem o metr, a gdzie mnie o metr podniosło, kiedy "rzeźbiłem zerka". Wysokość GPS nie rejestruje takich niuansów;
3. Nie jestem pewien, czy mapy Jeppesena to jest dokładnie to, co jest potrzebne paralotniarzowi. Mapy stref sam sobie robię.
Pozdrawiam

RAV
Nuvi 765T, 76CSx
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki polecacie model garmina na paralotnie?

Postprzez motoholica » Pt, 16 lip 2010 6:58

Nooooooooo, Koledzy to juz jest jakiś konkret, serdecznie dziekuję za wszsytskie odpowiedzi, które bardzo mi pomogły. Wysokich lotów!
live to fly, fly to live, do or die, aces high
motoholica
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 14 lip 2010 9:30
Lokalizacja: Lublin


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości