Topograficzna mapa rastrowa do fenix 5x

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Alf/red/, Artur, Spider

Topograficzna mapa rastrowa do fenix 5x

Postprzez Jnap » Pn, 23 paź 2017 21:58

Witam,
wiem, że dla większości z użytkowników ten temat będzie bajecznie prosty a odpowiedzi na moje pytania już pewnie też były. Ale ja w mapach jestem zielony.
Ostatnio mialem doczynienia z rastrowa mapą topograficzna wydrukowana w na poczet pieszej wycieczki. Zainteresowała mnie i zacząłem szukać w internecie skąd organizatorzy tego pieszego rajdu ja wzięli. Znalazlem na geoportalu dostep do takiej samej mapy. Osobiscie mam fenixa 5x i zaczalem sie zastanawiac czy mozna ją zapisać w jakimś formacie do użyciu w garminie? Chętnie skorzystam z Waszych porad. Pozdrawiam
Jnap
Newbie

Re: Topograficzna mapa rastrowa do fenix 5x

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 paź 2017 22:21

Są tylko 2 możliwości:
* albo plik w formacie KMZ tzw. CustomMaps (wady: ograniczenia, spowalnia start zegarka, ale za to za free)
* albo plik w formacie JNX na licencji BirdsEye (dobre, ale płatne)
Tak więc całość będzie dwuetapowa:
1. Ściągnięcie stosownych map z Geoportalu.
2. Konwersja ściągniętych map do postaci KMZ lub - jeżeli wybierzesz ten wariant - do formatu JNX.

W obu przypadkach sposoby mogą być różne. Dawno tego nie robiłem, ale jeżeli chodzi o pkt.1, swego czasu do ściągania map z Geoportalu wykorzystywałem metodę opisaną tu: viewtopic.php?f=2&t=9019#p184421
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Vertis Braver, a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
GPS Maniak
Radny

Postprzez Jnap » Wt, 24 paź 2017 7:54

Ok rozumiem że jesli wybiorę birdseye to mam jakos wykupic dostep do serwisu?
Jnap
Newbie

Postprzez Zachu » Wt, 24 paź 2017 7:59

Próbowałeś coś znaleźć, przeczytać?
Co tu jest nie zrozumiałego https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/70144
Zacznij od początku, dużo to się nie różni viewtopic.php?f=2&t=15310
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 paź 2017 10:04

Jnap napisał(a):Ok rozumiem że jesli wybiorę birdseye to mam jakos wykupic dostep do serwisu?

Najpierw warto pościągać mapy i spróbować zrobić KMZ - na próbę. Może się okazać, że jak zobaczysz raster na małym ekranie zegarka, stracisz zapał do posiadania takich map. :wink:

Jeżeli chodzi o JNX, licencję BirdsEye. Zachu podał link. Szczegółów nie opiszę, ale procedura wygląda mniej więcej tak:
* Zegarek trzeba zarejestrować na my.garmin.com
* Po wykupieniu licencji, trzeba ją przypisać do zegarka (o ile dobrze pamiętam też robimy to na my.garmin)

WAŻNE: Licencja ważna jest jeden rok od zarejestrowania. Tylko w tym okresie można "wpisać" klucz licencji do plików JNX. Same pliki z wpisanymi już kluczami będą działały w zegarku także po wygaśnięciu rocznej licencji.

Jak wpisać klucz licencji do plików JNX? Za pomocą BaseCampa.
Szczegóły podam w osobnym wątku.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Vertis Braver, a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
GPS Maniak
Radny

Postprzez roro » Wt, 24 paź 2017 12:44

Opcja akceptacji plików jnx wykonanych we własnym zakresie jest opisana na stronie http://whiter.brinkster.net/en/JNX.shtml

"Another option is to use BaseCamp to activate the hand-made maps.
You can make a JNX map with one of the JNX converters, upload it to the device, then start BaseCamp and copy the map into My Collection. As soon as the map in the Collection, it can be sent back to the device, and BaseCamp will activate it and bind it to your device. This will only work if you have active BirdsEye subscription.
"

"Inną opcją jest użycie BaseCamp do aktywacji map ręcznie zrobionych.
Można zrobić JNX w jednym z konwerterów JNX, przesłać go do urządzenia, następnie uruchom aplikację BaseCamp i skopiować mapę do "Mojej kolekcji". Mapę z kolekcji można przesyłać do urządzenia, BaseCamp aktywuje mapę i powiąże z urządzeniem. To działa tylko, jeśli masz aktywną subskrypcję BirdsEye."
roro
Bywalec

Powrót do Tworzenie map