Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez Kazik44 » Pn, 20 cze 2016 21:09

Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać.
http://imgur.com/a/oaNbQ

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Kazik44
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016 21:06

Re: Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez popej » Pn, 20 cze 2016 21:16

Witam,

tylko ustawienia szczegółowości mają wpływ na widoczność dróg. Jeżeli chcesz mieć inaczej, to musisz zaprojektować własną mapę.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez Kazik44 » Wt, 21 cze 2016 20:26

Czyli nic w pliku .img nie da się już zmienić? Myślałem, że jest program, który go otwiera i pozwala na edycję. Już skompilowanej mapy do .img nie można edytować?
Kazik44
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016 21:06

Re: Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez GPS Maniak » Wt, 21 cze 2016 21:02

Każdy poziom (level) mapy, którego wyświetlanie jest powiązane z zoomem odbiornika, ma przypisane konkretne obiekty zgodnie z tym co sobie wymyślił autor mapy. Póki mówimy o działaniach na źródłach, można sobie żonglować obiektami i levelami. Po przekonwertowanij mapy na plkk IMG ... żegnaj Hela. Edytora niet :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez Kazik44 » Wt, 21 cze 2016 21:28

Czyli mając już mapę w .IMG nie można jej "rozpakować" poprawić wyświetlanie obiektów i ponownie skompilować? Bo nie wiem czy szukać sposobów edycji .img czy raczej tworzyć mapę od podstaw...
Kazik44
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016 21:06

Re: Zmian sposobu wyświetlania obiektów w mapach .IMG

Postprzez popej » Wt, 21 cze 2016 23:34

Poszukaj innych map OSM, jest ich całkiem sporo. Może znajdziesz coś bardziej pasującego.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości