Witajcie,
jestem nowy na tym forum i nie potrafię znaleźć rozwiązania swojego problemu.
Wydaje mi się ze mój problem jest trywialny ale gdzieś po drodze czegoś nie potrafię.
Co chcę zrobić?
1. Pobrać mapy pól rolnych.
2. Wyeksportować współrzędne narożników pola.
3. Przesłać je na Garmina eTrex 10 a następnie pójść w pole i poszukać tych narożników.
Co zrobiłem?
Wyczytałem że mogę użyć programu QGIS z odpowiednią wtyczką i pobrać mapy pól z ULDK.
Zainstalowałem program i wtyczkę, wtyczka aktywna, wyszukuję działki.
Działka mi się pobiera i rysuje kształt w programie.
Nie znam zbyt dobrze tego programu, ale raz jakoś udało mi się wy-klikać informacje o punktach krańcowych tego pola (obszaru)
następnie udało mi się dowiedzieć, że dane które mam pobrane są w formacie: EPSG:2180 ETRS89 / Poland CS92
Teraz przydałoby się jakoś te dane skonwertować na WGS84 i zrobić z nich jakiś format pliku akceptowalny przez eTrexa.
Możecie mnie nakierować na jakiś wątek który opisuje mój problem, albo możecie pomóc w ustawieniu programu QGIS aby mając nr działki stworzyć plik z koordynatami dla Garmina?
Z góry dzięki.
pozdrawiam
yacenty