TopoActive Europe - instalacja w PC

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

TopoActive Europe - instalacja w PC

Postprzez sdsyc » N, 17 maja 2020 19:28

Zainspirowany wątkiem viewtopic.php?f=9&t=18898 postanowiłem przećwiczyć instalację TopoActive Europe na PC
W moim przypadku w odbiorniku jest ona podzielona na dwa pliki img o nazwach zestawów:
- TopoActive Europe 2019.20, North East
- TopoActive Europe 2019.20, South West
oba o tych samych PID i FID. i ten fakt jest ważny w dalszych rozważaniach.

Jeżeli użyjemy GmapTool do wykonania dzielenia z opcją przygotowania plików dla MapSource (= BaseCamp ;-) ) ( :arrow: https://www.gmaptool.eu/pl/content/inst ... -mapsource ), następnie uruchomimy (z prawami administratora) skrypty install.bat, to w menu wyboru map w MapSource lub BaseCamp zobaczymy tylko jedną (ostatnio zainstalowaną) mapę.

Analogicznie jest przy próbie instalacji w formacie GMAP (do tego używałem http://maptk.de/MapTk/ i polecenia GMAP / Split GMAPSUPP to GMAP) w liście wyboru będzie tylko jedna z tych map.

Jak zobaczyć obie części TopoActive w PC? Przetestowałem 2 sposoby.
1. Należy zmienić FID jednej z map. W tym eksperymencie zrobiłem to już na produktach GmapTool a nie przy pomocy GMapTool. Po zainstalowaniu pierwszej mapy, FID zmieniłem przy pomocy http://www.javawa.nl/gmtk_en.html. Uwaga: robimy to tylko na potrzeby podglądu mapy w PC, a nie na potrzeby jej wgrywania do odbiornika!. Potem instalujemy drugą mapę, bez zmiany FID. Efekt końcowy jest taki, że widzimy obie mapy w liście wyboru map, ale w danym momencie można oglądać jedną z nich.
2. Należy połączyć obie mapy przy pomocy GMapTool https://www.gmaptool.eu/pl/content/po%C ... czenie-map, dopiero wynik łączenia podzielić https://www.gmaptool.eu/pl/content/inst ... -mapsource wpisując w pole nazwy mapset-a swoją śliczna nazwę np. "TopoActive Europe 2019.20" ;-) Efekt końcowy jest taki, że widzimy na liście wyboru tylko jedną pozycję, ale obejmująca całość (zawartość obu pierwotnych części). Zrzut ekranu pokazuje widok z BaseCamp na granicy obu map.
Załączniki
topoactive europe calosc.jpg
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3382
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości