Alternatywa dla Global Mappera mapy do Locusa sqlite

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Alternatywa dla Global Mappera mapy do Locusa sqlite

Postprzez jaxkub » Cz, 29 kwi 2021 10:55

Witam
Robił ktoś tu mapy rastrowe do Locusa na Androida? (Locus obsługuję chyba tylko rmap sqlitedb)
Pobrałem kafle jpg z Mapotero mapy w skali 1:10k w trochę mniejszej skali 1,8pixel na metr (żeby mapa ważyła mniej, przy takiej skali dalej wszystkie szczegóły są wystarczającą widoczne)
I w global mapperze wczytałem te kafle z mapotero i wybrałem konwersje na rmap sqlite do Locusa.
I nie można wybrać precyzyjnenie skali metr na pixel jest tylko 1p albo 2,5p jak na obrazie: https://iv.pl/image/Gtu2M34
Jak wybiore 1p to mapa z dwa razy więcej niż pobrane wcześniej kafle a jak wybiorę 2,5 to to już rozdzielczość końcowa mapy jest trochę za mała. (w opcjach sqlite wybieram dodatkowo kompresje jpg na 25 ale to też nie pomaga za bardzo)
Próbowałem też przekonwertować pobrane kafle najpierw na format jpg2000 z dużą kompresją wtedy taka mapa waży tylko 1gb (pobrane kafle ważą 4gb) i potem tą mapę w formacie jpg2000 z powrotem na sqlitedb ale z nowu jest problem że nie mogę precyzyjnie wybrać rozmiaru pixel na metr i jak wybiorę 1pixel na metr to dalej mapa waży więcej niż pobrane na początku kafle.
Jest może jakiś inny program który lepiej radzi sobie z formatem rmap sqlite do Locusa? Albo jakiś inny format do którego mogę przekonwertować mapy i będą obsługiwane przez Locus?
jaxkub
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 14 lut 2016 17:21

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość