MapEdit++

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Re: MapEdit++

Postprzez GPS Maniak » Pn, 25 kwi 2016 8:28

Nie, nie. Netgen nie kompiluje mapy. On tylko generuje zrozumiałe dla cgpsmapepera dane routingowe. Wynikiem pracy cgpsmappera jest nadal plik mp, który kompilujemy cgpsmapperem.

Ważną funkcją netgena jest też wykrycie i wskazanie potencjalnie błędnych węzłów (np. zapętlona droga, węzły zbyt blisko siebie), które spowodowałyby "wyłożenie się" cgpsmappera oraz - w przypadku map łączonych - możliwość wygenerowania prawidłowych węzłów brzegowych. Zapewne koledzy z UMPa dysponują stosownymi skryptami, które automatyzują proces "naprawiania" błędów wskazanych przez netgena, czy proces tworzenia węzłow brzegowych, ale w przpadku małych produkcji wystarczą do tego "robótki ręczne". Oczywiście jeżeli w ogóle będą potrzebne, tzn. jeżeli netgen "wypluje" jakieś błędy.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapEdit++

Postprzez kagb » Pn, 25 kwi 2016 11:44

Dzięki Lechu, właśnie się wczytałem w instrukcję i już wiem że netgen służy do całkiem czego innego. Zobaczę co mi się uda wskórać z oboma programami.
Routing to jednak nie prosta sprawa tak do końca :D
kagb
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2013 13:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MapEdit++

Postprzez torqe » Pt, 14 lip 2017 12:26

Może komuś się przyda - mapy OSM w formacie .mp (routing) - Polska z podziałem na woj. Są też inne kraje http://navitel.osm.rambler.ru/?country=Poland
pozdrawiam maciek
outdoor Garmin 60csx [Walker_Mapset]
Avatar użytkownika
torqe
Bywalec
 
Posty: 217
Dołączył(a): Cz, 07 lip 2011 8:59

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości