Waga Garmin Index

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Waga Garmin Index

Postprzez goose » Pn, 15 sty 2018 20:25

Witam. Przymierzam się do zakupu wagi Garmina i zastanawiam się czy Ktoś użytkuje taka wagę i mógł by napisać Swoje spostrzeżenia na jej temat? :D
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Waga Garmin Index

Postprzez miecho » Pt, 26 sty 2018 15:39

Generalnie to waga działała przyzwoicie.
To co najważniejsze, czyli pomiar masy ciała - bez zastrzeżeń.
Pozostałe parametry... trzeba brać na to poprawkę, bo jak popatrzysz do instrukcji:
Inteligentna waga Garmin Index określa skład ciała za pomocą impedancji bioelektrycznej. Urządzenie wysyła prąd elektryczny o małym (nieodczuwalnym) natężeniu, który biegnie przez całe ciało, od stopy do stopy. Urządzenie analizuje dane po przepływie prądu, aby określić proporcje składu ciała.
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, staraj się za każdym razem korzystać z urządzenia o podobnej porze i w tych samych warunkach. Czynności, które chwilowo wpływają na wagę ciała, nawodnienie oraz rozprowadzenie wody, mogą mieć wpływ na dokładność pomiarów.
Garmin nie zaleca korzystania z urządzenia przed upływem dwóch godzinach od posiłku, picia, ćwiczeń, kąpieli lub wizyty w saunie.

Dużo czynników, które mogą zaburzyć pomiar...
Te pozostałe parametry mierzy tylko dla użytkowników, którzy mają założone konto na GC - czyli waga musi wiedzieć czy to chłop czy kobieta, ile ma wzrostu i w jakim jest wieku...
Jak będzie się chciał zważyć ktoś, kto nie ma konta na GC, to go tylko zważy, tych pozostałych parametrów nie wyznaczy.

Piszę, że "działała" bo ostatnio coś w tym działaniu szwankuje...
A widać, że jest to bezpośrednio powiązane z synchronizacją Forerunnera 935, (podobno z Fenixami 5 też jest problem, bo to w sumie ten sam FW...). Garmin 935 FW 7.60 and Index Smart Scale
Jest zapisywana tylko masa ciała, natomiast te pozostałe parametry nie zapisują się na koncie GC...
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Waga Garmin Index

Postprzez focuscav » Wt, 13 lut 2018 12:17

Wczoraj wieczorem rozpakowałem i od razu zacząłem pomiary. Wcześniej parametry mierzyłem wagą Tanita BC-545 i od razu mogę powiedzieć, że odczyty mają rozbieżne.
Poniżej masz moje doświadczenia z obydwu urządzeń:
Tanita - 10 pomiarów na przestrzeni lat 2014 - 2016.
Garmin - 2 pomiary - wczoraj wieczór i dzisiaj rano
Także porównanie będzie bardzo subiektywne, ale w niektórych przypadkach dosyć mocno spolaryzowane.

Masa kości:
Tanita - wynik 3,3 - 3,4kg (ostatni pomiar w czerwcu 2016 r.)
Garmin - wyniki - 5,3 i 5,3 kg - czyżby przez niecałe 1,5 roku przybyło mi 2kg kości? Nie zauważyłem tego w lustrze ....

Masa mięśni:
Tanita - wyniki oscylowały 63,5 - 66,0 kg
Garmin - wyniki 32,3 i 32,4 kg - czyżby przez niecałe 2 lata stracił ok 30 kg mięśni? Też tego nie zauważyłem, bo masa ogólna ciała nie zmieniła się o więcej niż 1-2 kg.

To nasuwa pytania jaki algorytm jest w obydwu urządzeniach i co faktycznie pokazują.
Podejrzewam, że Garmin liczy masę "suchych" mięśni, a Tanita wylicza mięśnie wraz z zawartą w nich wodą.

Pozostaje kwestia 2kg "dodatkowych" kości, ale będę zgłębiał ten problem w miarę przybywania ilości pomiarów na Garminie, a przy okazji jak będzie możliwość to pomierzę się na Tanicie.

Jeśli chodzi o pomiar tkanki tłuszczowej to na Garminie przez noc zawartość zmalała z 15,1% na 14,5% co wskazuje, że pomiary trzeba robić tylko raz dziennie i to o stałej porze, bo inaczej człowiek ogłupieje. Poziom nawodnienia organizmu jest kluczowy.
Dodatkowo, wartość ta jest chyba trochę zawyżona, bo na Tanicie przy podobnej wadze (+/-1kg) i podobny (+/- 1cm) obwodzie na wysokości pępka % tłuszczu oscylował pomiędzy 9-12%.

Takie są moje subiektywne spostrzeżenia z 24 godzinnego użytkowania wagi Garmin.
Wcześniej ważyłem się zwykła elektroniczną wagą łazienkową, która miała w miarę wiarygodne wskazania. Ważyłem się dwa razy dziennie (rano na czczo, po toalecie i wieczorem przed samym spaniem). Rozbieżność w obydwu pomiarach standardowo była ok 1kg (wieczorem oczywiście więcej), ale zdarzały sie i 2 kg, jak człowiek poszedł na jakąś wieczorną imprezę z dobrym jedzeniem. Generalnie było OK, ale w pewnym momencie chciałem mieć trochę większy wgląd w mój organizm.
Moim zdaniem Garmin jest OK, ale trzeba brać poprawkę na przybliżone wartości i używać jej jedynie jako narzędzia do monitoringu zmian kompozycji organizmu. Dokładnych pomiarów lepiej dokonać na jakimś urządzeniu wysoce wyspecjalizowanym w jakimś instytucie sportowym lub czymś podobnym.
Mi to w zupełności wystarczy, na chwilę obecną.
focuscav
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 13 lut 2018 11:43

Re: Waga Garmin Index

Postprzez focuscav » Cz, 15 lut 2018 9:34

Mały update:
Zmieniłem swój poziom aktywności z 4 na 8 i wskazania poziomu tłuszczu w organizmie zbliżył się do realnego (z ok 15% na lekko ponad 8%), chociaż waga kości dalej jest ponad 5 kg i masa mięśni dalej 32,4kg. Przeglądam inne fora zagraniczne i widać, że wskazania tej wagi są problemem.
focuscav
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 13 lut 2018 11:43

Re: Waga Garmin Index

Postprzez miecho » Pt, 23 lut 2018 8:51

W końcu naprawili GC i od środy zapisują się wszystkie dane.
Szanowni Panstwo,
Przepraszamy za frustracje i problem zwiazane z monitorowaniem wagi w ostatnich tygodniach. Wypuscilismy pare usprawnien w platformie Garmin Connect ostatniej nocy, ktore powinny rozwiazac problem z waga Index, gdy ta sie polaczona z kontem MyFitnessPal lub innymi urzadzeniami Garmin. Mamy pare dodatkowych usprawnien w planach, aby upewnic sie, ze tego typu problem nie beda sie potwarzac. Dodatkowo, bedziemy przywracac utracone informacje w nastepnych usprawnieniach Garmin Connect.
Prosze dac nam znac, jezeli beda Panstwo dowiadczac dalszych problemow z wazeniem.

Dziekujemy.
Garmin Europe
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Waga Garmin Index

Postprzez miecho » Śr, 14 mar 2018 15:07

w lutym
miecho napisał(a):W końcu naprawili GC i od środy zapisują się wszystkie dane.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Waga Garmin Index

Postprzez tboniasty » Cz, 15 mar 2018 15:10

focuscav napisał(a):Mały update:
Zmieniłem swój poziom aktywności z 4 na 8 i wskazania poziomu tłuszczu w organizmie zbliżył się do realnego (z ok 15% na lekko ponad 8%), chociaż waga kości dalej jest ponad 5 kg i masa mięśni dalej 32,4kg. Przeglądam inne fora zagraniczne i widać, że wskazania tej wagi są problemem.


A ile Kolega waży? Jeżeli dobrze pamiętam to 60-70% masy ciała to woda. Może nie jest to doliczane do masy mięśni jak w tamtej wadze?
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Waga Garmin Index

Postprzez Zetec » Pt, 03 maja 2019 7:47

Hejka.
Jakis miesiąc temu kupiłem sobie tą wagę i w zasadzie chodzi dobrze do momentu aktualizacji oprogramowania.
Kompletnie zgubiła się no moim koncie (u innych użytkowników było OK), koncie właściciela.
Próbowałem ja wbić od nowa i pokazywał mi błędne numery.
Minęło kilkanaście minut i zaczęło normalnie chodzić...
Jakoś tak dziwnie.

Pzdr

M@riusz
Zetec
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019 7:25
Lokalizacja: Elbląg

Re: Waga Garmin Index

Postprzez arielooopl » Pn, 28 paź 2019 13:19

Zastanawiam się nad kupnem wagi, mam teraz wagę Xiaomi, ale nie ma synchronizacja z GC, jakieś wnioski po dłuższym czasie użytkowania?
arielooopl
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 27 wrz 2019 9:00

Re: Waga Garmin Index

Postprzez miecho » Pn, 28 paź 2019 13:55

Działa...
Wprawdzie na mojej przy wysyłaniu danych nie pokazuje się "ptaszek" tylko "iksik", ale dane się wysyłają i zapisują ...
W GC rejestruje się ostatni pomiar - jeden na dzień.
Jeżeli np. 3 razy wejdziesz na wagę w ciągu dnia to w GC zostanie tylko ten ostatni pomiar.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości