Aktualizacja a postęp

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Zachu » Śr, 18 kwi 2012 11:06

sieluzyc napisał(a):Mimo wszystko będę upierdliwy :-) Poniżej ja do Garmina:

Twój odbiornik przestał być produkowany, 2008-08-07 Nüvi 360, 370, 600, 650, 660, 670 Discontinued.
Dalej się będziesz pytał dlaczego zaprzestano rozwoju Poloneza?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 kwi 2012 12:13

W niczym to jednak nie przeszkadza aby kolega Sieluzyc walczył "o swoje" ;-)
Firma Garmin w przeciwieństwie do FSO wciąż istnieje, wiec może zadbać o wygodę użytkowników starszych odbiorników. Jak będziemy mieli takie podejście to niedługo co roku będziemy musieli wyrzucać swoje zabawki na śmietnik. Ja również jestem przeciwny wyrzucaniu czegoś co jeszcze działa, a zwłaszcza żeby zmuszał mnie do tego producent przez celowy brak wsparcia technicznego.

Zachu napisał(a):Równie dobrze możesz napisać do producenta telewizora że w dziesięcioletnim odbiorniku nie przewidział odbioru sygnału cyfrowego.

Porównanie jednak nieadekwatne skoro CNE na tym urządzeniu wciąż działa ;-)


Tym bardziej, że Garmin zarabia na rzekomo "dożywotniej" aktualizacji map.
"Odbiornik ci za długo działa to znajdziemy sposób żebyś poczuł potrzebę zakupu nowego" :lol:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez GPS Maniak » Śr, 18 kwi 2012 12:30

Problem uważam w dużej mierze za wyimaginowany.

W zasadzie każdemu sprzętowi (dowolnego producenta) można zarzucić to czy tamto. Dlatego zamiast tracić czas (i nerwy!) na udowadnianie, że "ja mam rację, a producent jest be" należy bezstresowo wykorzystać to co oferuje konkretny sprzęt. W tym przypadku sprawa jest prosta. Nikt nie potrafił się teleportować w ciągu pięciu minut z Sycyli na norweskie fiordy. Zatem nie widzę problemu by mieć dwie karty po 2 GB. Na obu kartach "prawie cała" Europa, z tym że na jednej bardziej północna, a na drugiej bardziej południowa. A tak naprawdę starczy jedna karta, bo - bądźmy szczerzy: ilu z nas i jak często jedzie bryką na Wyspy Brytyjskie czy na Półwysep Skandynawski? :wink:

Oczywiście jeżeli ktoś bardzo się nudzi to może walczyć z Garminem "dla zasady".
Ale dla mnie to zwykła strata czasu. Szkoda życia na takie gierki.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 kwi 2012 12:43

W pełni się zgadzam! ;-)
Uważam tylko, że jeżeli kolega Sieluzyc ma czas i zapał aby powalczyć a Garminem to nie należy mu tego zapału odbierać i być rzecznikiem Garmina ;-)
Sam bezskutecznie walczę z Garminem o kilka spraw, które o wiele bardziej psuja mi nerwy :mrgreen:

Uważam też, że nie po to klient decyduje się na zakup urządzenia renomowanej firmy X aby firma po dwóch latach wypięła się na niego. Może gdyby wiedział o tym wcześniej to kupiłby urządzenie mniej renomowanej firmy Y… ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Zetor » Śr, 18 kwi 2012 13:02

Pisał ze właśnie nie ma czasu. :) Za ten czas, który poświecił na piśnie majli do Garmina problem z mapa miał by dawno załatwiony :). Angaż w walkę z gigantem, no cóż, szanse na wygrana prawie żadne, a jeśli nawet to korzyści ze zwycięstwa nikłe.
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez beetle-m » Śr, 18 kwi 2012 13:13

Wygrywa business. Jeśli ma się ograniczone zasoby ludzkie to pracuje się nad tym, co przynosi znaczące korzyści finansowe. To chyba jasne.
IMO W przypadku starszych modeli znalazło się obejście problemu i temat nie będzie kontynuowany.

Inny przykład. Nikt przecież nie będzie siedział nad wdrożeniem polskich "Komend głosowych" dla nuvi 3xxx przy takiej sprzedaży i rynku jaką mamy dla tej serii. Itd., itp.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 kwi 2012 13:16

Zetor napisał(a):Angaż w walkę z gigantem, no cóż, szanse na wygrana prawie żadne

Może właśnie dlatego Garmin nie naprawia bugów w oprogramowaniu, bo każdy macha na to ręką i mówi: Przecież taka wielka firma nie będzie się liczyć z głosem pojedynczego szarego klienta.

Tym czasem, gdyby ta firma została zasypana tysiącami maili od niezadowolonych klientów to bugi chcąc nie chcąc musiałaby naprawić ;-)

Nawet bardzo miła obsługa supportu Garmina mówi wprost, że prawdopodobieństwo naprawy jakiegoś problemu jest wprost proporcjonalne do ilości zgłoszeń, a jak coś przeszkadza jednej osobie to nawet się tego nie sprawdza ;-)

PS
Mam na myśli szersze podejście supportu a nie ten konkretny błąd. Jeśli ktoś ma odbiornik Garmina pozbawiony bugów w którym wszystko działa w 100% to niech go śmiało reklamuje ;-)
Ostatnio edytowano Śr, 18 kwi 2012 13:20 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez GPS Maniak » Śr, 18 kwi 2012 13:19

Mariusz65 napisał(a): nie należy ... być rzecznikiem Garmina ;-)

Wiem, że wiele moich wypowiedzi jest tak właśnie postrzeganych :D
A prawda jest zgoła inna i prozaicznie prosta. Ja nie bronię Garmina. Pokazuję tylko że wiele ułomności tego sprzętu można najzwyczajniej w świecie obejść.
W takich sytuacjach szkoda nerwów i czasu na walkę z wiatrakami.
Mariusz65 napisał(a):Sam bezskutecznie walczę z Garminem o kilka spraw, które o wiele bardziej psuja mi nerwy :mrgreen:

Zwróć jednak uwagę, że pewnych problemów z outdoorowcami nie da się rozwiązać alternatywnie, podczas gdy problem map w 660 można. Dlatego uważam że ta walka nie ma głębszego sensu.

Per analogia. Na pewno pamiętasz, że ciągle marudziłem na bug outdoorowców związany ze znikaniem koloru etykiet na mapach wektorowych?
Garmin buga nie usunął i jak znam życie nie usunie :evil: ale ponieważ udało mi się odkryć rozwiązanie alternatywne przestałem marudzić.
A przestałem, bo skoro można problem obejść, to tak zrobiłem i po krzyku :P
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez beetle-m » Śr, 18 kwi 2012 13:21

Mariusz65 napisał(a):Nawet bardzo miła obsługa supportu Garmina mówi wprost, że prawdopodobieństwo naprawy jakiegoś problemu jest wprost proporcjonalne do ilości zgłoszeń, a jak coś przeszkadza jednej osobie to nawet się tego nie sprawdza ;-)
Support musi żyć ze statystyk, a nasze doświadczenia wskazują, że nie mamy szans.
Twoja i moja opinia (+ opinie jeszcze kilkanastu osób z Garniaka) wysłana do Garmina, że nas klientów często ignoruje to jak ... "purtnięcie w oponki samochodziku krasnoludka, na malusieńkiej stacyjce z benzynką w Emiratach Arabskich". :lol:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 kwi 2012 13:23

GPS Maniak napisał(a):Wiem, że wiele moich wypowiedzi jest tak właśnie postrzeganych :D

To było akurat skierowane do kol. Zachu ;-)

PS
Ja też mimo wszystko lubię Garmina ;-)

beetle-m napisał(a):Twoja i moja opinia…

No to idę na piwo ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Zachu » Śr, 18 kwi 2012 13:28

Mariusz65 napisał(a):Może właśnie dlatego Garmin nie naprawia bugów w oprogramowaniu, bo każdy macha na to ręką i mówi: Przecież taka wielka firma nie będzie się liczyć z głosem pojedynczego szarego klienta.
Tym czasem, gdyby ta firma została zasypana tysiącami maili od niezadowolonych klientów to bugi chcąc nie chcąc musiałaby naprawić ;-)

Klient następnym razem zadecyduje portfelem i podziękuje za starania giganta.
Zbyt idealistyczne podejście przeszkadza w codziennym życiu.
Weź zgłoś do miasta remont dróg, bo to, co się dzieje we Włocławku to wojna mniej strat wyrządziła Warszawie. Napisz, co Ci odpowiedzieli.

Cała sytuacja to czysty Bareja. "Cham się uprze i mu daj"
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 kwi 2012 13:40

Dojeżdżam codziennie do pracy w kierunku Torunia i tracę godzinę dziennie w korku na Toruńskiej lub muszę jechać objazdem przez Wieniec dłuższym o 10 km. :mrgreen:
Myślałem, że skończą ten remont do Euro, a tym czasem wczoraj remontowany odcinek wydłużyli o kolejne dwa km :lol:
Remont sięga już od N52.67110 E19.03800 do N52.68129 E19.01154 i drugi odcinek od N52.69225 E18.98304 do N52.70640 E18.94686

@Zachu - może wytnij kawałek jedynki w UMP-ie, żeby routing tam nie prowadził ;-)

PS
I jeszcze rozebrany wiadukt kolejowy tu N52.63470 E19.08057.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez sieluzyc » Śr, 18 kwi 2012 13:54

Cała sytuacja to czysty Bareja. "Cham się uprze i mu daj"

Tylko bez "chamów" proszę :-)
Rzeczywiście, miewam problemy z oceną proporcji, ale lubię walczyć dla zasady, zwłaszcza że zwykle robię to mając na myśli dobro innych. Spróbujmy np. porównać czas, jaki Garmin poświęciłby na aktualizację firmware'u, z sumą czasu, jaki na tzw. rozwiązania alternatywne poświęcają tysiące użytkowników. Per analogiam, znajomy fizyk zastanawiał się kiedyś nad konstrukcją standardowej wtyczki USB; szanse na poprawne włożenie za pierwszym razem bez szczególnych oględzin to 50%. Policzmy całkę z ekstra czasu po "powierzchni globu" czyli liczbie użytkowników ...
Wracając do tematu, Garmin może oczywiście wychodzić z założenia, że cokolwiek waży tylko strata czasu jednego użytkownika. Ale zastanówmy się nad sumą [po użytkownikach] związanych z problemem strat energii. A przecież dziś każda firma chce być "eko".
W opisywanym przypadku wychodzę z potocznego rozumienia pojęcia Lifetime. Oczywiście Garmin zastrzega, co rozumie przez Lifetime, ale to mi przypomina sensowność terminu dożywotnia gwarancja. O czyje życie chodzi? Raczej nie o życie użytkownika. A jeśli o życie urządzenia, to termin jest wewnętrznie paradoksalny, no bo jeśli urządzenie zdechnie (nawet dzień po zakupie), to automatycznie kończy się jego dożywotnia gwarancja.
OK, wracam do roboty (bo jeszcze mi całka w punkcie eksploduje). Niniejszy wywód był tylko uzasadnieniem mojego uporu. Dziękuję także za wsparcie rozumiejących walkę z "wiatrakami". Kto nie walczy, nie zwycięża. W związku z tym może warto powalczyć czasem o ewaluację tego, czy wiatrak rzeczywiście jest wiatrakiem. Nie będę już odnosił się do górnolotnych przykładów z historii, bo to nie czas i miejsce.
Czarek (garmin nüvi 670)
Avatar użytkownika
sieluzyc
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz, 30 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Wrocław (PL) & Magdeburg (DE)

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez Zetor » Śr, 18 kwi 2012 14:03

Mariusz65 napisał(a):Tym czasem, gdyby ta firma została zasypana tysiącami maili od niezadowolonych klientów ...

Chyba nie piszesz tego poważnie. Mariusz to se było to se nie wrati :) Urządzenia elektroniczne tym się różnią od żelazka, ze jak żelazko nie działa to się wkurzamy, a jak urządzenie działa to się cieszymy. Miliony ludzi po migracji na Win7 musiało wywalić kupę sprzętu na śmietnik :twisted: (drukarki, czytniki kart itd.) i pisanie podań do Bila nic nie pomogło. W naszym przypadku problem jest do rozwiązania i do tego dość szybko. I na walkę dla zasady (jak dla mnie) w tym przypadku szkoda czasu.
Edit: wole po prostu :D :D iść na piwo
Ostatnio edytowano Śr, 18 kwi 2012 14:07 przez Zetor, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez beetle-m » Śr, 18 kwi 2012 14:06

... żelazko, tak ?
"I Wy myślicie, że macie SUPER MOC ?" :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=DlD5p3ouwz8
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości