Aktualizacja a postęp

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sieluzyc » Pn, 16 kwi 2012 12:56

A ja podejrzewam, że może się da (jeśli się chce). Przynajmniej w urządzeniu jak nuevi 670, które ma 4 GB pamięci wewnętrznej; nie wspominając o obsłudze SD do 4 GB. Ponieważ problemem nie jest być może sprzęt, ale soft, a ten można update'ować. I tak rozumiem Lifetime Update w szerszym kontekście. Kompletne, komfortowe rozwiązanie. Skoro zapłaciłem za mapy, a moje urządzenie ma dość pamięci, żeby je pomieścić, to oczekuję softu, który umożliwi mi wygodne i leniwe korzystanie z tego wszystkiego, bez dodatkowych zabaw. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia jako wymagającego klienta :-) PS Jeśli natomiast ograniczeniem są własności jakiejś kości w nuevi 670, to oczywiście przymykam buzię.
Czarek (garmin nüvi 670)
Avatar użytkownika
sieluzyc
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz, 30 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Wrocław (PL) & Magdeburg (DE)

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sdsyc » Pn, 16 kwi 2012 13:37

Poznałeś aktualne ograniczenia N670 i metody ich obejścia. Czy z tych metod skorzystasz do czasu zmiany FW w N670 przez Garmina (co pozwoli cieszyć się całym CNE także w N670), czy nie skorzystasz - Twój wybór.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez popej » Pn, 16 kwi 2012 13:41

Zapewne kupiłeś GPS w czasach, kiedy Garmin dbał o wymagającego klienta. To niestety się zmieniło, teraz nuvi stał się towarem masowym o krótkim żywocie. Powinieneś bardziej liczyć na siebie niż Garmina.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sieluzyc » Pn, 16 kwi 2012 14:09

Swoją drogą to straszne. Potem ta cała elektronika ląduje na złomie, bo najtańszym rozwiązaniem może być zakup nowego urządzenia. Niby Lifetime Update miał temu zapobiec, ale -- jak się okazuje -- niekoniecznie na zawsze. Tak samo jest ze wszystkim innym dzisiaj. Lodówki, TV, auta. Produktów nie projektują już inżynierowie pasjonaci, ale księgowi. Trwałość przestała być wartością. Z ochroną środowiska ma to niewiele wspólnego. PS Mam 18-letnie auto i wszyscy mechanicy, włącznie z tymi w ASO, mówią, żebym go nie sprzedawał, bo nowe będzie gorsze.
Czarek (garmin nüvi 670)
Avatar użytkownika
sieluzyc
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Cz, 30 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Wrocław (PL) & Magdeburg (DE)

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sdsyc » Pn, 16 kwi 2012 16:44

Sprawdzony, znasz jego zalety, ale być może auto jest mniej oszczędne od nowszych i musisz je częściej tankować? Może nie spełnia nowych norm emisji spalin, nie wjedziesz tu i tam ale skorzystasz z P+R? Podobnie z nuvi. Pomyśl o swoim nuvi jak o swoim aucie. LifeTime miał zapewnić aktualność map, a nie zmiany firmware.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez Antonio » Pn, 16 kwi 2012 22:38

sieluzyc napisał(a):Niby Lifetime Update miał temu zapobiec, ale -- jak się okazuje -- niekoniecznie na zawsze.

Nie rozumiem o co Ci chodzi: z definicji "Lifetime Update" to darmowa dożywotnia możliwość aktualizowania mapy.
Możesz aktualizować? - Możesz.
Możesz korzystać z całej mapy w odbiorniku? - Możesz.
Możesz dodatkowo korzystać z innych map? - Możesz.
A że urządzenie ma pamięć 4G? W różny sposób można ją wykorzystać i tylko się cieszyć! :wink:
Jak koledzy poradzili: atakuj support Garmina, może zrobią Ci prezent i zmienią FW wg Twoich preferencji.
Póki co, w momencie sprzedaży urządzenia CNE nie była aż tak "ciężka", a że tyle urosła? Dla niektórych to też powód do radości :wink:
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez Mariusz65 » Pn, 16 kwi 2012 22:52

Antonio napisał(a):Nie rozumiem o co Ci chodzi

O to, że Garmin olewa FW starszych odbiorników, bo olewa ;-)
Inna sprawa, że olewa też nowsze. :evil:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez Antonio » Pn, 16 kwi 2012 23:20

Mariusz65 napisał(a):O to, że Garmin olewa FW starszych odbiorników, bo olewa ;-)

Zgadza się, ale najpierw niech się zajmie np. ciągnięciem na skróty (przez stacje benzynowe), tudzież innymi, poważniejszymi bugami :wink:
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sdsyc » Pn, 16 kwi 2012 23:35

Mariusz65 napisał(a):O to, że Garmin olewa FW starszych odbiorników, bo olewa

Może lepiej niech olewa? ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez Mariusz65 » Wt, 17 kwi 2012 10:08

sdsyc napisał(a):Może lepiej niech olewa? ;-)

Czy ja wiem...? Powiedziałbym raczej - niech się wreszcie weźmie do roboty :!:
Ja się nie cieszę, że moja Dakota ma wciąż masę bugów po mimo, że mija rok od ich zgłoszenia do supportu, a mój Nuvi nie współpracuje z mapami niekomercyjnymi przy oprogramowaniu wyższym niż FW 6.60 :mrgreen:

Może ktoś poda jaki jest odbiornik Garmina, który nie ma żadnego buga i wszystko w nim działa jak należy :?: :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 660 - Aktualizacja CNE

Postprzez sdsyc » Wt, 17 kwi 2012 10:22

Mariusz65 napisał(a):Powiedziałbym raczej - niech się wreszcie weźmie do roboty :!:

"Strach się bać" jakie tego będą efekty ;-)
Mariusz65 napisał(a):Może ktoś poda jaki jest odbiornik Garmina, który nie ma żadnego buga i wszystko w nim działa jak należy :?: :wink:

Nuvi670? :wink:
Ja bym wskazał ten którego się pozbyłem, tj. N250(v1)fw5.00
Niewiele zyskałem zamieniając na N1200, praktycznie tylko LA ma sens. Reszta: JV, TMZ - praktycznie nieprzydatne bzdety.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez asandrzej » Wt, 17 kwi 2012 10:27

Z punktów via nie korzystasz, Nuvi 250 chyba nie miała tej możliwości.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez sdsyc » Wt, 17 kwi 2012 10:58

asandrzej napisał(a):Z punktów via nie korzystasz, Nuvi 250 chyba nie mała tej możliwości.


Mam fw EU za względu na zachowanie LA (z dużym wyprzedzeniem, a nie na bieżąco) i kalkulowanie dłuższych tras.

N1200 fw EU ma tak jak N250v1 - 1 punkt via (chyba że w fw 5.80 EU się zmieniło, a ja nie testowałem)

Dlaczego korzystanie w większej liczby via jest problematyczne? Po każdym wskazaniu via trzeba czekać na skalkulowanie całej trasy. Jak to jest długa trasa, to wstawienie wielu via trwa wieki. Wiem (to dla mnie osobiście bug w N1200 fw EU; nie wiem, jak zachowuje się fw SG/MA), że uwzględnienie każdego ograniczenia z TMZ zmienia trasę, ale ustanie ograniczenia jej nie przywraca (nie rekalkuluje ponownie). Rekalkulację muszę wymusić, czyli ponownie wskazać punkty, a to już muszę zrobić praktycznie "za kółka"; w praktyce "za kółka" trudno się bawić we wskazanie czegoś więcej niż celu i 1 via. Więc... Nie tęsknię do wielu Via. Wystarczy, jak je sobie zapamiętam w ulubionych, a potem na trasie sukcesywnie wskazuję... tak jak to czyniłem w N250 ;-) Na dodatek w N250 czyniłem to rzadziej, bo TMZ nie mieszał :-(
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez asandrzej » Wt, 17 kwi 2012 11:10

Też mam N1200, też mam Fw. EU, nigdy w tym odbiorniku nie było zainstalowane FW 4.99 ,
mogę wstawiać punkty via, ile ich mogę wstawić, to nie wiem, ale na pewano więcej niż jeden,
tak, następny punkt via można wstawić po przeliczeniu trasy.
Nie kupiłbym nawigacji drogowi, w której nie ma możliwości wstawiania punktów via.
Nuvi 1200, Fw. 5.80.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aktualizacja a postęp

Postprzez sdsyc » Wt, 17 kwi 2012 11:28

asandrzej napisał(a):mogę wstawiać punkty via [...] na pewano więcej niż jeden [...]
Nuvi 1200, Fw. 5.80.

Zaintrygowałeś mnie. Sprawdzę wieczorem i napiszę jak w moim. Napisz jeszcze, jaki masz P/N.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości