Aparat fotograficzny z modułem GPS

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez asandrzej » So, 07 lip 2012 14:37

Freud napisał(a):No właśnie niewiele niestety. Mi chodzi tylko o to aby traktoać opisy takimi jakie są - czyli do ....

Tyko skąd wiesz, że opis takim jest, jeżeli nie kupiłeś aparatu, a jak kupisz, to już jest po sprawie,
do tego nie bardzo wiesz o co i kogo zapytać.
Przecież Ty też po przeczytaniu opisu nie wiedziałeś gdzie są zapisywane geodane,
sprawdziłeś ( dowiedziałeś się) w trakcie istnienia tego wątku.
Myślę, że wielu użytkowników po przeczytaniu tego wątku będzie więcej wiedziało o swoim aparacie,
nawet o takim, który nie był wspominany w tym wątku, przez porownanie, czy jego też tak działa.

Wina jest po stronie producenta, bo zamieszcza tylko informacje, że aparata jest wyposażany w GPS,
I będziemy mieli zapisaną gelokalizację zdjęcia.

Ogólnie, to mam wrażenie, że producent chce sprzedać aparat z GPS-em, jednocześnie odradzając korzystnie z GPS-u.

Pozrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Freud » So, 07 lip 2012 16:26

Skąd wiem? Bo kompletnie nie zinterpretowałbym tego opisu tak jak Ty :)
Po prostu sam popełniłeś błąd interpretując opis. Domyślasz się na jego podstawie. W opisnie nie ma ani słowa o tym o czym Ty piszesz.
Czytaj uważniej. Gdyby było napisane: "nie ma możliwości,", "geolokacja zapisywania jest w exif", "geolokacja nie zapisywana jest w exif" to są konkrety.
A tym czasem napisane jest, że jakieś dane zapisywane sa, ale nie wiadomo jakie i nie wiadomo gdzie - tylko tyle, że w aparacie. Gdzie tu wina producenta?
Wina to za mocne słowo. Po prostu czytaj ze zrozumieniem zamiast obwiniać producenta za to, że sam dopowiedziałeś info.

Błąd jedynie taki popełnili, że taki opis nie wpływa dobrze na atrakcyjność produktu, ponieważ jest on opisany bardzo marnie. Na pewno nie błędnie.
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez asandrzej » So, 07 lip 2012 16:41

Freud napisał(a):A tym czasem napisane jest, że jakieś dane zapisywane sa, ale nie wiadomo jakie i nie wiadomo gdzie - tylko tyle, że w aparacie. ....


Jak nie wiadomo jakie, według opisu, to te dane „ który zapisuje miejsca w których znajdował się aparat w danym czasie”
zapisuje „Zapis danych wykonywany jest na karcie pamięci ….” więc jakbyś to zinterpretował, jeżeli za namową Sdsyc nie sprawdziłbyś w GeoSette.

Nie mam zamiaru dalej ciągnąc tej rozmowy, jest bez sensu i nie dotyczy bezpośrednio tematu watku.
Pozdrawim.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Freud » So, 07 lip 2012 16:47

Sam sobie odpowiedziałeś. Nie da się nic wywnioskować - trzeba sprawdzić.
Tym czasem twierdzisz, że producent popełnił błąd. I słusznie - nie ciągnij bo to nauka czytania a nie temat wątku ;)

EOT
Pozdrawiam
Freud
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez asandrzej » So, 07 lip 2012 23:44

Freud napisał(a):A tym czasem napisane jest, że jakieś dane zapisywane sa, ale nie wiadomo jakie i nie wiadomo gdzie - tylko tyle, że w aparacie. Gdzie tu wina producenta?

Sam to wymyśliłeś, że jest to opis producenta.
Czytaj ze zrozumieniem, nawet nie wiesz czyj opis przeczytałeś :D , to nie jest opis producenta,
opis jest „www.optyczne.pl”, a problem jest w tym, że producent zamieszcza jeszcze bardziej ubogi opis.

Na stronie producenta możesz się tylko tyle dowiedzieć na temat GPS-u w aparacie. :(

Opis.JPG
http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX260_HS/
Opis.JPG (17.2 KiB) Przeglądane 7541 razy


Jest jeszcze jedna informacja zwiazania z GPS-em w aparacie.
"Korzystanie z GPS może być ograniczone w pewnych krajach lub regionach. Korzystanie z GPS musi być zgodne z prawami i przepisami kraju i obszaru w którym ma miejsce, w tym także ograniczającymi używanie elektroniki."
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Freud » N, 08 lip 2012 9:06

asandrzej napisał(a):
Freud napisał(a):A tym czasem napisane jest, że jakieś dane zapisywane sa, ale nie wiadomo jakie i nie wiadomo gdzie - tylko tyle, że w aparacie. Gdzie tu wina producenta?

Sam to wymyśliłeś, że jest to opis producenta.
Czytaj ze zrozumieniem, nawet nie wiesz czyj opis przeczytałeś :D , to nie jest opis producenta,
opis jest „www.optyczne.pl”, a problem jest w tym, że producent zamieszcza jeszcze bardziej ubogi opis.

Na stronie producenta możesz się tylko tyle dowiedzieć na temat GPS-u w aparacie. :(

Wiesz o co mi chodzi Andrzej :) Tym bardziej do opisów takich typu www.optyczne.pl trzeba mieć dystans.

asandrzej napisał(a):Jest jeszcze jedna informacja zwiazania z GPS-em w aparacie.
"Korzystanie z GPS może być ograniczone w pewnych krajach lub regionach. Korzystanie z GPS musi być zgodne z prawami i przepisami kraju i obszaru w którym ma miejsce, w tym także ograniczającymi używanie elektroniki."

Jakie kraje zabraniają korzystania z GPS? Na google nie znalazłem takiej informacji.
Znalazłem natomiast, że np. we francji jest zabroniony GPS z informacją o bazie radarów, więc taki "ubogi" aparat foto nie łamie prawa.

Ciekawi mnie czy są to kraje europy.
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez PiK » N, 08 lip 2012 9:50

Freud napisał(a):Jakie kraje zabraniają korzystania z GPS? Na google nie znalazłem takiej informacji.

Egipt: http://technowinki.onet.pl/gadzety/gps/ ... tykul.html
Informacja sprzed kilku lat, nie wiem czy zakaz nadal obowiązuje.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Freud » N, 08 lip 2012 10:05

Trochę nieciekawie mieć aparat z modułem GPS, którego nie da się wypiąć, jeśli chcemy wybraćsię do naszego ulubionego kraju z zakazem :P
Jak dla mnie Egipt nie stanowi atrakcji turystycznej, więc żadna strata :D
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez asandrzej » N, 08 lip 2012 18:29

Egipt wprowadził zakaz posiadania GPS-u 14.10.2008r, oprócz tego zakaz obowiązuje w Korei Północnej(depozyt odbiornika),
oficjalnie obowiązuje, ale nie jest respektowany zakaz na Kubie.
W Syrii obowiązuje zakaz korzystania z iPhon-ów, zakazu jako takiego odnośnie GPS-u, chyba nie ma,
ale sygnał jest zagłuszany.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez traper_24 » N, 08 lip 2012 18:58

PiK napisał(a):
Freud napisał(a):Jakie kraje zabraniają korzystania z GPS? Na google nie znalazłem takiej informacji.

Egipt: http://technowinki.onet.pl/gadzety/gps/ ... tykul.html
Informacja sprzed kilku lat, nie wiem czy zakaz nadal obowiązuje.

Po pół roku obowiązywania dali sobie z tym kretynizmem spokój.
Dakota 20 + OSM, Samsung S6 + Locus Pro
traper_24
Bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): So, 27 mar 2010 22:41

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Siergiej » Śr, 11 lip 2012 11:43

Słuchajcie a czy waszym zdaniem lepiej jest kupić aparat fotograficzny z GPS czy smartfon? Wiem, że w Samsungach można podłączyć ładowarkę do telefonu i do gniazda USB w radio przez co GPS długo wytrzymuje. Tylko nie wiem czy nie jest gorszy od tego jaki można znaleźć w aparacie. Biorąc pod uwagę choćby wyświetlacz to na telefonie chyba dość kiepsko widać trasę? Poza tym nie mam żadnego aparatu fotograficznego i może warto kupić właśnie taki z GPS?
Siergiej
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2012 10:35

Re: Aparat fotograficzny z modułem GPS

Postprzez Zachu » N, 06 sty 2013 9:42

Ranking za 2012 Best GPS Cameras
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości