przez GPS Maniak » Wt, 31 lip 2012 9:26
Ranger napisał(a):To apel odwrotny do tego, by wreszcie uporządkować sposoby podawania współrzędnych na mapach, zamiast ten burdel mnożyć.
Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Przecież przykład podany przez Soko nie ma nic wspólnego z papierowymi mapami i siatkami na nich.
Zastanów się: jakie znaczenie dla współrzędnych waypointa w pliku GPX ma fakt czy do Locusa wrzucisz starą mapę Jury (tę z siatką kilometrową) czy nową (z siatką geograficzną)? ZEROWE.
Nie mieszajmy pojęć. Do tego typu akcji używa się elektroniki i GPSów, a nie papierowych map, na których siatka kilometrowa - dla nieco bardziej wyrobionego turysty - jest wartością samą w sobie. Dzisiaj, gdy praktycznie każda komórka ma GPS nikt nie odczytuje swojej pozycji na papierowej mapie, natomiast nierzadko się zdarza że na takiej mapie projektuje wycieczkę. To, że Ty tego nie robisz, bo łazisz po terenach które znasz na wylot i w związku z czym nie czujesz potrzeby by takowe siatki na mapach były, nie oznacza że prezntujesz tu prawdę objawioną. Raczej objawiony i pozamerytoryczny upór
A swoją drogą fakt, że w służbach ratowniczych pracują ignoranci, którzy nie potrafią jakiejś liczby za przecinkiem podzielić przez 60 jest po prostu żałosny.
Pozdrawiam Lechu
Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T