Mapy Compassu - rozważania różne.

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 20:47

Ten sam oryginalny pliczek KMZ w eTrexie. Tak wygląda właśnie wygląda pójście Compassu na łatwiznę :(

@Ranger. A może warto zaproponować jakąś fuchę w Compassie komuś z większym doświadczeniem np. Andrzejowi, który nie będzie powtarzał jak mantrę słowa "kompromis" tylko po prostu złoży tę mapę tak jak można ją złożyć by była w miarę poprawna? :shock:
Załączniki
Zalacznik3.jpg
Zalacznik3.jpg (33.83 KiB) Przeglądane 5886 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 20:50

@Marko
To nie jest takie trudne, wystarczy przeczytać. Prostsze niż zaprzeczanie sobie samemu po kilku stronach :-)
@Lechu
Nic nowego.
Ale można próbować, nawet samemu :-)
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 20:52

Ranger napisał(a):Ale można próbować, nawet samemu :-)

Można. Ale nie o tym mówimy. Mówimy o tym, że Compass produkując sklejki KMZ poszedł na łatwiznę mimo że niewielkim, a wręcz - jak na taką firmę - zerowym nakładem sił można było zrobić to inaczej.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Marko » Wt, 11 gru 2012 20:54

Ranger napisał(a):@Marko
To nie jest takie trudne, wystarczy przeczytać. Prostsze niż zaprzeczanie sobie samemu po kilku stronach :-)

Zapewne tak, na szczęście wszyscy tu piszący wiedzą w czym rzecz.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 21:08

@Lechu
To jest skutek szerszego procesu produkcyjnego i podjętych kiedyś decyzji.
Mapy są zgodne z tym co zostało o nich napisane. I jak widać działają ;-)
Co Cię martwią mapy, których nie używasz ? O przepraszam, chyba zaczałeś oglądać.
Zmiana procesu produkcji to na dziś już nie jest taka prosta sprawa jak kiedyś, produktów elektronicznych jest ogółem kilkaset. No i w większości są to produkty nie wymagajace tego typu zmian.
Natomiast jest alternatywa - można samemu :-)
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 21:21

Ranger napisał(a):To jest skutek szerszego procesu produkcyjnego i podjętych kiedyś decyzji.

Srety bzdety. Każdą decyzję można zmienić, zwłaszcza gdy jest błędna.

EDIT:
Ranger napisał(a):Co Cię martwią mapy, których nie używasz ?

Mnie nie martwią ale - być może Ciebie zaskoczę - z moją opinią liczą się użytkownicy, a więc moja opinia jest ważna. Także dla Compassu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Marko » Wt, 11 gru 2012 21:49

@Lechu
Te nieszczęsne jaskinie tatrzańskie Garminy dostają "po nowemu", czy "po staremu" ?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 22:04

@Lechu
Nie obraź się - dla Twojego dłubania w komputerze czy Andrzeja to są srety-bzdety :-)
Na podstawie stwierdzenia, że od kilku lat jest jak jest i się dziś niektórym nie podoba, wątpię czy się coś zmieni w procesie produkcji. Masz inne zdanie, to próbuj :-)
Pozdrawiam,
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 22:06

Nie wiem czy to stare czy nowe. Wschód jest na wierzchu.
Załączniki
Zalacznik1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez sdsyc » Wt, 11 gru 2012 22:09

Ranger napisał(a):Na podstawie stwierdzenia, że od kilku lat jest jak jest i się dziś niektórym nie podoba, wątpię czy się coś zmieni w procesie produkcji.

"Piękna" puenta tego wątku :?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3368
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 22:28

@sdsyc
Znam lepszą - "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 22:34

Ranger napisał(a):Na podstawie stwierdzenia, że od kilku lat jest jak jest i się dziś niektórym nie podoba,

Powtórzę - to że ktoś nie marudzi iż boli go głowa nie oznacza że go nie boli. To nie ta logika kolego.

Zauważ, że nie wszyscy czytają Garniaka i nie wszyscy wylewają tu żale. Zwróć też uwagę, że nawet Marko, któremu nie podobała się ta sklejka i interweniował w Compassie nie pisał o tym na Garniaku aż "do dzisiaj". Zatem powtórzę: brak narzekań nie jest równoznaczny z akceptacją pewnych błędów, zwłaszcza że być może część nabywców map chętnie by pomarudziło, tyle że albo nie mają gdzie (nie pisują na Garniaku), albo wychodzą z bzdurnego założenia że skoro Compass tak zrobił, to znaczy że inaczej se na da. A jak pokazał asandrzej - se da. I to niewielkim nakładem sił.

Jeżeli chodzi o mnie - Piszę o tym "dzisiaj", bo "dzisiaj" dopiero zapoznałem się z problemem.
Gdybym trafił na niego 3 lata temu, wytknąłbym ten błąd 3 lata temu. Podkreślam: wytknąłbym błąd i na tym by się skończyło.
A nie skończyło się, bo ten błąd to pikuś w porównaniu z Twoim stanowiskiem w sprawie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Marko » Wt, 11 gru 2012 22:53

Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez asandrzej » Wt, 11 gru 2012 22:58

@ Ranger
Przecież nie chodzi nam o wywrócenie całej produkcji, czy wyrzucenie przygotowanych procesów do śmieci,
to jest czynność na gotowym produkcie, która poprawia jego walory i ułatwia korzystnie z mapy
Poprawienie mapy drukowane wymaga dużo zbiegów, przecież nie ingerujemy w proces produkcji.

Mapę 3-D w pliku elektroniczny można zrobić w minutę, nie trzeba przerysowywać mapy, wystarczy plastyczny podkład o neutralnym kolorze,
odbywa się to podobnie ja w przypadku map wektorowych, wierzchnia warstwa przybiera ukształtowanie podkładu.
Mapa Wetliny miała takie ukształtowanie, jakim dysponowałem, był to podkład plastyczny pobrany Mobac-ie. ( jak pamiętam)
Mogę wyciągnąć podkład z mapy wektorowej i uzyskać w ten sposób bardziej realne ukształtowanie terenu,
W 2010 roku zrobiłem to dla kaprysu, wolę mapy płaskie i to mnie martwi, że Compass wprowadzając mapy 3-D przestaje oferować mapy płaskie.
andrzej
Ostatnio edytowano Wt, 11 gru 2012 22:58 przez asandrzej, łącznie edytowano 1 raz
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 22:58

@Lechu
Stwierdzenie "niewielkim nakładem" jest kompletną bzdurą, jeżeli się przyjrzeć tym mapom w ogóle.
A nie tylko kilku kwadracikom na ekranie komputera :-)
Można też olewać fakt, że to co zostało wykonane, odbyło się ot tak sobie.
Ot tak sobie to mógł np. Garmin powielić mechanizmy włączania jnx-ów dla kmz-tów, i co ? :-)
A moje stanowisko chyba najlepiej wyraziłem w drugiej puencie ...
Jakoś nie widzę problemu w zarządzaniu mapami, nawet takimi jakie one dzisiaj są.
@asandrzej
Hmm, powiedz to użytkownikom map papierowych :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości