Jaki TV polecacie?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Jaki TV polecacie?

Postprzez death » Cz, 24 sty 2013 15:57

Witam,zamierzam kupic tv 46lub wiecej(zależy od kasy) led,3d .Co Polecacie?-samsung,lg,philips,toshiba...Pozdro.
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 sty 2013 16:05

Ja jestem zadowolony z LG. Mam 42 cale, ale im większy tym lepszy. Przeskoczyłem na niego z 19-nastki kineskopowej i z początku wydawał się wielki, ale teraz zrobił się już "malutki" ;-)
Efekt 3D super – dużo lepszy niż w kinie co mnie zaskoczyło na plus, bo myślałem, że TV nie jest w stanie dorównać kinu w trójwymiarze.
LG ma pasywne okulary do 3D i nie wymagają zasilania w przeciwieństwie do Philipsa (chyba).

PS
Tu artykuł o okularach :arrow: http://3d.technote.pl/okulary-3d-aktywne-czy-pasywne
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 16:20

Ja staram się kupować sprzęt tych firm, które inwestują w Polsce. Od lat używam LG. W chwili obecnej mam 2 odbiorniki TV (37' i 47') plus 22' monitor (ale wykorzystywany właśnie jako TV) tej firmy i jestem zadowolony. Co prawda 3D cinema (mam to w wydaniu 47') nie każdego przekonuje, ale jako że w 3D oglądam w zasadzie z wnukami tylko kreskówki - nie widzę jakoś problemu. Inna sprawa, że sygnał TV 3D to i tak "2 w jednym" (dwa obrazy obok siebie) więc czy to system aktywny czy pasywny (jak w LG) większej różnicy nie ma, bo wykorzystywana jest tak czy siak połowa rozdzielczości - tak przynajmniej mi się wydaje.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez death » Cz, 24 sty 2013 16:35

Też sie powaznie zastanawiam nad lg, w jednej z dużych sieci kolo powiedział,że po 2!!! latach i tak w każdej marce cos napierdzieli. Za lg z wysokimi parametrami chyba ok .4 tys trzeba wydac :?
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 16:54

death napisał(a):Za lg z wysokimi parametrami chyba ok .4 tys trzeba wydac :?

Nie wiem czy starczy :wink: Ja mam 47LW5500 - parametry nie są i gdy go kupowałem (styczeń 2012r) nie były jakieś wybitnie wyśrubowane, a mimo to zapłaciłem za niego - rok temu - właśnie 4 tys.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez death » Cz, 24 sty 2013 17:50

A kolego Gps Maniaku wiem,ze masz dużą wiedze pewnie tez w dziedzinie zwiazanej z tv(elektronika).Sam wybrałes model,bo boje sie że bedąc w jakims molochu widząc kupe cyferek ,literek itd,itp i tak zasiegne porady od ,,fachowca"',ÓW fachowiec wcisnie mi model ,który nie schodzi ze sklepu,czy coś w tym stylu...
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 19:35

death napisał(a): masz dużą wiedze pewnie tez w dziedzinie zwiazanej z tv(elektronika)

Niestety nie mam i nie bardzo potrafię do końca podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze odbiornika. Dla mnie ważna była cena nie przekraczajaca w znaczący sposób ustalonego limitu oraz - jak pisałem wcześniej - marka. Właściwie z góry założyłem że będzie to LG :wink: Reszta to - subiektywne rzecz jasna - odczucie, że dany model ma "ładny", pasujący do mojego gustu obraz. Dlatego też przed zakupem TV spędziłem mnóstwo czasu w dwóch wiodących (przynajmniej moim zdaniem) marketach RTV glapiąc się w różne ekrany - także konkurencyjnych marek. Po upatrzeniu 2-3 modeli spełniających moje oczekiwania co do jakości obrazu i ceny starałem zapoznać się informacjami na temat tych modeli w sieci. W tym z opiniami użytkowników. Tyle w temacie :D

Dodam jeszcze, że w moim przypadku wpływ na wybór ma także posiadany sprzęt uzupełniający. Np. dla mnie ważne jest by telewizor miał cyfrowe wyjście optyczne, tak bym mógł go połączyć z posiadanymi już wcześniej klockami audio i cieszyć ucho dźwiękiem AC-3 5.1. Dalej - nie miałem i raczej nie planowałem zakupu BluRay'a więc dość istotna była dla mnie funkcja odtwarzania plików video via USB. Im więcej formatów video obsługuje TV tym lepiej. Nomen omen popełniłem w tej dziedzinie lekki błąd, bo chociaż z filmami w 99% przypadków nie mam kłopotów, to jednak wiele koncertów HD jakie można "zorganizować" w postaci plików, mają ścieżkę dźwiękową DTS, której mój LG nie obsługuje :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 sty 2013 20:29

GPS Maniak napisał(a):mają ścieżkę dźwiękową DTS, której mój LG nie obsługuje :(

Mój LG (42LW570S) też nie obsługuje niektórych ścieżek dźwiękowych z USB :-(
Rodzicom kupiłem taki sam tylko mniejszy (32 cale) i wszystko u nich śmiga. Dobrze bo nie mają komputera i mogę im pokazać filmiki z aparatu a, u mnie nie działają z dźwiękiem.
Warto zabrać do sklepu przed zakupem pendriva z próbkami!

death napisał(a):ÓW fachowiec wcisnie mi model ,który nie schodzi ze sklepu,czy coś w tym stylu...

Jeśli nie boisz się kupować takich drogich rzeczy w sieci to możesz poszukać jakiejś okazji cenowej. Moja żona tak właśnie zrobiła. Telewizor wybraliśmy w sklepie a zamówiła (pomimo moich obaw) w sieci i pomimo niższej ceny dostała gratis dodatkowego drugiego, specjalnego pilota do internetu LG "Magic" i tani model odtwarzacza BluRay LG.

PS
Opłaca się kupić jeśli jakiś model jest zstępowany nowszym. Wtedy cena leci mocno w dół.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 20:51

Mariusz65 napisał(a):Warto zabrać do sklepu przed zakupem pendriva z próbkami! ... Jeśli nie boisz się kupować takich drogich rzeczy w sieci to możesz poszukać jakiejś okazji cenowej

Hmm. Nie widzisz tu jakiejś sprzeczności, by nie rzec: czegoś niestosownego? :wink:
Mariusz65 napisał(a):Telewizor wybraliśmy w sklepie a zamówiła (pomimo moich obaw) w sieci

Krótko mówiąc gościu, który zapłacił czynsz by móc wystawić towar byście mogli go "pomacać", gościu który - być może - poświęcił Wam też swój czas by rzeknąć słowo o sprzęcie nie dostał za to co zrobił ani grosza? Oj. Powiedz żonie, że ma u mnie krechę :)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 sty 2013 20:58

No cóż! Jesteśmy w (tak chwalonej przez Ciebie ;-)) Unii a mimo to ceny mamy zachodnie a pensje wschodnie ;-)
Dopóki mam do wyboru 32 cale w sklepie lub 42 w internecie to "gościu" ze sklepu musi cierpieć ;-)
(zresztą gościu jest na pensji a zyski idą za granicę do właścicieli sieci ;-))
Tak to jest, że każdy liczy swoje pieniądze! Jako ekonomista też musisz o tym wiedzieć.
Garminy też się w różnych miejscach maca i później zamawia w pewnym znanym sklepie na ul. Corazziego ;-)

PS
Oszczędna żona to skarb :!: :lol:
Ostatnio edytowano Cz, 24 sty 2013 21:14 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 21:14

Mariusz65 napisał(a):Dopóki mam do wyboru 32 cale w sklepie lub 42 w internecie to gościu ze sklepu musi cierpieć ;-)

To akurat rozumiem i nie krytykuję samego faktu zakupu w sieci. Sam zresztą też kupuję w sieci - np. GPSy w eAzymucie.
Ale robię to "w ciemno", bo uważam że "macanie za free" jest po prostu nie fair wobec właściciela macanego towaru :D
Mariusz65 napisał(a):Tak to jest, że każdy liczy swoje pieniądze!

Fakt. Każdy liczy. Ja też. Tyle że - zgodnie z moimi zasadami - TV kupiłem w sklepie, w którym "macałem" pomimo tego, że w sieci byłoby taniej o 300,- zł.

Mariusz65 napisał(a):Oszczędna żona to skarb :!: :lol:

Wiem coś na ten temat, ale nie podzielam Twojego optymizmu. Zwłaszcza, że obecnie negocjuję zakup Oregona 600 :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 sty 2013 21:22

Przyjmuję z pokorą lekcję etyki :oops:
Ale tak od lat wygląda 90% moich zakupów. Jeśli nie wiem czego się spodziewać to często oglądam w sklepie a kupuję taniej w sieci.

Również nigdy nie kupiłbym towaru, który miesiąc stał na ekspozycji i wszyscy się nim bawili do oporu. Zachodnie markety wysprzedają taki sprzęt po pół ceny.
Podziwiałem kiedyś w markecie drogą lustrzankę wystawioną bez obiektywu (ani nawet zaślepki) która miała odciski palców na lustrze ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez popej » Cz, 24 sty 2013 21:34

GPS Maniak napisał(a):TV kupiłem w sklepie, w którym "macałem" pomimo tego, że w sieci byłoby taniej o 300,- zł.

To wszystko w porządku. Zapłaciłeś z siebie, żonę Mariusza i jeszcze paru przechodniów :)

To co odczuwasz w psychologii nazywa się "regułą wzajemności". Czujesz się zobligowany zrekompensować wydatki jakie sprzedawca włożył w zaprezentowanie Ci towaru. Haczyk polega na tym, że sprzedawca robi to celowo, bo wie jak zareagujesz. A do tego ten sam sprzedawca pewnie też sprzedaje telewizory w internecie :mrgreen:
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 sty 2013 21:44

popej napisał(a):To co odczuwasz w psychologii nazywa się "regułą wzajemności".

Owszem ale wg nieco innych zasad niż mówisz. Chodzi o to, że skoro ja chcę by mi płacili za to co ja robię, to i ja powinienem płacić innym.
popej napisał(a):Haczyk polega na tym, że sprzedawca robi to celowo, bo wie jak zareagujesz.

Nie ma tu żadnego haczyka. Przecież gdyby wszyscy tak "zareagowali" sklepy internetowe by splajtowały.
A ponieważ coraz więcej ludzi robi inaczej niż ja, to za parę lat splajtują "zwykłe" sklepy i kto na tym ucierpi?
Wszyscy: i żona Mariusza i ja. Nikt nie będzie mógł macać. :wink: Tyle, że ja ... niesłusznie :lol:
popej napisał(a):A do tego ten sam sprzedawca pewnie też sprzedaje telewizory w internecie :mrgreen:

Owszem. Tak jest w większości przypadków. Także w Euro AGD i wówczas także można liczyć na stosowne upusty. Domyślam się jednak, że mimo wszystko żona Mariusza u kogo innego macała, a u kogo innego kupiła :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 sty 2013 21:50

GPS Maniak napisał(a):Przecież gdyby wszyscy tak "zareagowali" sklepy internetowe by splajtowały.
A ponieważ coraz więcej ludzi robi inaczej niż ja, to za parę lat splajtują "zwykłe" sklepy

Niekoniecznie :!:
Słyszałem niedawno, że producenci coraz częściej sprzedają towar taniej sprzedawcom do sklepów stacjonarnych niż do sklepów internetowych. Ma im to wynagrodzić fakt, że prezentując sprzęt w sklepie robią promocję producentowi. Więc może nie są aż tak bardzo poszkodowani…

W tej audycji jest o tym mowa :arrow: http://bi.gazeta.pl/im/8/13251/m13251128.mp3
Polecam posłuchać!

GPS Maniak napisał(a):Domyślam się jednak, że mimo wszystko żona Mariusza u kogo innego macała

Teraz dałeś mi do myślenia…! ;-)

PS
Tak naprawdę to przed zakupem macaliśmy tylko sprzedawcę "intelektualnie" a TV "wzrokowo" ;-)
Pendriva wziąłem do sklepu dopiero po zakupie żeby się przekonać czy inne modele również nie odtwarzają dźwięku z mojego aparatu. Sprzedawcę zapytaliśmy wprost, czy możemy sprawdzić, czy ten model tak ma, bo już kupiliśmy gdzie indziej i nie działa dźwięk w pewnym formacie. Nie miał nic naprzeciwko a wręcz przeciwnie - pozwolił pomacać ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

cron