Zmotoryzowani a przyroda

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Zmotoryzowani a przyroda

Postprzez yaro » N, 25 mar 2007 14:18

Poniewaz pogoda w ten weekend byla wyjatkowa ladna, postanowilem pojezdzic na rowerze. W sobot przejechalem okol 30km wzdluz wisly, a dzisiaj okolo 20km wzdluz rezerwatu swidra, i to co robia tam zmotoryzowani jest straszne. Wzdluz wisly momentami juz sie nie da przejechac, a nwet przejsc, jest albo rozjezdzone bagno albo rozkopana ziemia. Quadowcy (naliczylem 5) i motocyklisci (naliczylem 7) jada sobie zadowoleni i ryja kazdy kawalek ziemi, przez co tamtem obszar wyglada momentami jak poligon. Widac bylo rowniez nowobogadzkich ktorzy wiejdzaja sobie nad rzeke jeepem za 300tysiecy (nie znizy sie do poziomu zwyklych ludzi zeby szedl na piechote) wypijaja kilka piw, zjadaja chipsy wypalaja papieroska i zostawiaja smietnik po sobie, a na zwrocona uwage tylko bluzgaja.
Wzdluz swidra bylo troche lepiej mniej motocyklistow i zadnego quada, ale ludzie wjedzaja sobie beztrosko samochodami, wystawaiaja kolumny puszczaja muzyke jak najglosniej sie da, i robia sobie piknik, ale oczywiscie zapominaja po sobie posprzatac.
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez SP2BZW » N, 25 mar 2007 21:13

dlatego nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu pod Borne Sulinowo :D

prywatna polana w głębokim lesie, nad rzeką... cisza i spokój (w ubiegłym roku jacyś dewianci przejechali po drugiej stronie rzeki na quadach,
ale szybko zniknęli, niestety w Bornem mają jakieś zloty bo poligon jest tam ogromny...)

byle wytrzymać do 28 maja i w drogę... :lol:
SP2BZW
 

Postprzez BoDro » N, 25 mar 2007 21:42

a może masz - lub będziesz miał - garść punktów ciekawostek "różnej maści", które warto w okolicach BS odwiedzić? Wrzuciłem na mapcenter2 mapkę Szczecinka i okolic ( także BS ), ale samo Borne prawie bez ulic ( podkład 3CD, więc top-secret :-) i chętnie bym uzupełnił z tracków z miasta... Planuję tam być, ale dopiero latem.
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez SP2BZW » N, 25 mar 2007 22:05

waypointów z okolic nie mam (nie zbieram ale polecam Gródek - miasto widmo) ale mogę podrzucić moją kolorową "50" (geodety)
wszystki ulice są "wierne" bo sprawdzałem trackami... (mapa "waży" 10,5 Mb)

P.S. wysłałem Ci kawałek Bornego z nałożonymi trackami..
SP2BZW
 

Postprzez BoDro » N, 25 mar 2007 22:36

dzięki za "próbkę" - chętnie przyjmę mapę. Swoją drogą tereny bardzo atrakcyjne dla lubiących dzikie pustki. Swego czasu jechałem bicyklem od Okonka na Borne przez nieczynny poligon okonecki. Byłem pod wrażeniem "nieskażonych" cywilizacją sporych połaci terenu...
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez SP2BZW » N, 25 mar 2007 23:22

poszło... tylko czy Twoja skrzynka to wytrzyma :?: nie masz komercyjnej :?:
SP2BZW
 

Postprzez BoDro » N, 25 mar 2007 23:37

piszą, że 20MB dla jednego wysyłanego/odbieranego listu, więc powinno starczyć.
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości