Locus - off topowo

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Locus - off topowo

Postprzez gavia » Śr, 22 sty 2014 21:08

GPS Maniak napisał(a):
gavia napisał(a): kiedy chcemy wyznaczyć trasę częściowo po routowalnych drogach częściowo na krechę to w tym przypadku same wektorowe mapy chyba nie do końca dadzą radę.

Mapy nic do tego nie mają. Z równym powodzeniem możesz zamiast mapy rastrowej, wyświetlić białą kartkę papieru, bądź wektorową OSM, a Locus i tak zrobi to co trzeba, .


Tak wiem, odnosiłem się do OsmAnd i jego map wektorowych .
W Locusie wektorowe min. z tego powodu do moich zastosowań stały się prawie całkowicie zbędne, co najwyżej do wyszukiwania adresu albo oglądania przy bardzo dokładnych zoomach.

GPS Maniak napisał(a):bo problem nie leży w mapach tylko w algorytmach aplikacji, tzn. w tym, czy dana aplikacja potrafi w pewnym momencie zrezygnować z routingu na rzecz "krechy"
Prawdę powiedziawszy jest to jedna z cech Locusa, która wyraźnie wyróżnia go w tej materii od innych znanych mi rozwiązań.

W Locusie na wstępie wyznaczamy trasę ,, Tymczasową'' bez potrzeby zapisywania jej a właśnie kiedy interesują nas głównie profile i przewyższenia to jest bardzo wygodne.
A jeśli chodzi o tworzenie trasy jako takiej (czyli głównie do nawigowania ) to jakby nie było takiej możliwości to często ze względu na ''dziurawy routing'' wyznaczenie trasy byłoby co najmniej problemowe ( jedyna opcja na krechę punkt po punkcie). Tu chodzi nie tylko o nartostrady ( routing na nich) , bo braki zdarzają się nawet na asfaltach, punkty via nie pomogą.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości