O Samsungu Xcover 2

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez death » N, 02 lis 2014 10:54

Dzieki Duckman-somplikowana to czynnosc?
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez duckman » N, 02 lis 2014 11:10

Nieskomplikowana czynność, jest w necie mnóstwo poradników.
duckman
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 15 mar 2014 11:21

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez Zachu » N, 02 lis 2014 11:29

Nie róbcie tu forum o telefonach.

Zainstaluj program, kliknij trzy razy dalej i masz odblokowany telefon.
http://www.kingoapp.com/android-root.htm

Problemy zaczynają się jak ktoś nie ma pojęcia co dalej robi.
Odinstaluj tylko zalecane i nie powinno być kłopotu.
https://play.google.com/store/apps/deta ... .systemapp
Masz tam opcje przenoszenia na kartę i kosz gdyby coś później nie działało jak należy.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez GPS Maniak » N, 02 lis 2014 11:34

W przypadku androida starszego niż 4.4.2 można spróbować roota bez instalowania softu na PC, wykorzystując jedną z dostępnych apek na androida. Osobiście wielokrotnie używałem http://framaroot.net

Edit:
Link do apki: http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1402084843
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez Ranger » N, 02 lis 2014 12:59

@Zachu,
No właśnie, temat się chyba zaczął od jakości odbiornika :-)
Na to żadne root-y czy jakieś inne "inżynierskie" zabawy nie pomogą, jeżeli przyczyna problemu tkwi w sprzęcie ;-)
To jak to właściwie z tą jakością odbiornika jest ? Wystarczy przecież np. parę zrzutów danych nmea by mieć w tym zakresie jasność.
Ostrzeżenia przed problemami tego modelu są na forach "telefonicznych" od lat, np.
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... &start=296
Swoją drogą te całe kombinacje z utrudnianiem użytkownikowi korzystania z karty, jak np. w KitKacie, to po prostu jakaś choroba projektantów, by nie powiedzieć wprost - paranoja.
W Xcoverze 2 widać takie problemy wyraźnie - pamięć wbudowana nadmiernie zajęta przez producenta, co właściwie powoduje że bez karty ani rusz. I do tego utrudnienia w korzystaniu z niej. Ktoś tu sam sobie strzelił w kolano :-)
Od lat trzymam swoje atlasy czy dane na zewnętrznej karcie i jeżeli nowy model by miał mi utrudniać np. zmianę urządzenia poprzez proste jej przełożenie, to mam go gdzieś ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez GPS Maniak » N, 02 lis 2014 14:16

Ranger napisał(a):Swoją drogą te całe kombinacje z utrudnianiem użytkownikowi korzystania z karty, jak np. w KitKacie, to po prostu jakaś choroba projektantów, by nie powiedzieć wprost - paranoja.

Z tymi ograniczeniami na 4.4.2 KitKat to naprawdę jakaś paranoja. Na całe szczęście niezależni programiści nie zasypiają gruszek w popiele i polecany tu przez Zachu KingoRoot uporał się w końcu z moim tabletem. Później nie musiałem nawet grzebać w plikach systemowych. Zastosowałem jakąś gotową apkę, która zrobiła to za mnie i w końcu uzyskałem swobodny dostęp do karty. Nie zmienia to faktu, że za żadne skarby nie potrafię znaleźć ani krzty logiki w tym, dlaczego w oryginalnym systemie dostęp do karty jest zablokowany :evil: Inna sprawa, że przy ograniczeniach jakie funduje swoim użytkownikom WindowsMobile to i tak pikuś.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez Ranger » N, 02 lis 2014 14:31

@Lechu
A nie uważasz, że to samospełniająca się przepowiednia :-)
Tzn. użytkownicy naprawiający knot producenta ... ?
Co do WP (WM to prehistoria) - akurat trochę rozszczelnili, np. w 8.1 zapisy na kartę są ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez meridian » N, 02 lis 2014 14:57

traper_24 napisał(a):W moim przypadku wszystkie apki nawigacyjne - Locus".........

Jeżeli chodzi o Locusa, to nie ma żadnego problemu Locus ma programową opcję "Wybierz katalog główny".
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez traper_24 » N, 02 lis 2014 15:28

GPS Maniak napisał(a):Z tymi ograniczeniami na 4.4.2 KitKat to naprawdę jakaś paranoja.

Szczerze pisząc, gdyby nie owo nowatorskie podejście do tematu kart SD zaaplikowane w KitKacie, to pewnie bym sobie rootowanie telefonu odpuścił. Ale skoro już przekroczyłem rubikon, to prócz SDFix zainstalowałem m.in. też AdAway - no i się Google oblizuje smakiem po reklamach :)
Dakota 20 + OSM, Samsung S6 + Locus Pro
traper_24
Bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): So, 27 mar 2010 22:41

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez Faja » N, 02 lis 2014 15:57

To nie paranoja, Google chcą od Ciebie wymusić więcej danych o Tobie. :lol:
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez meridian » N, 02 lis 2014 18:41

Czy aplikacja instaluje się na karcie, czy w przestrzeni dyskowej telefonu Google może zbierać te same informacje.
Moim zdaniem instalacja w przestrzeni dyskowej telefonu nie jest to błąd systemu Android a błąd programistów tworzących aplikację
jeżeli ścieżka instalacji zakłada instalację w pierwszym banku pamięci, to aplikacja zostaje zainstalowana w telefonie.
Są aplikacje, które można przenieść do dowolnego banku pamięci a inne bez uprawnień administratora nie da się przenieść.
W zasadzie chodzi o lokalizację przechowywania danych i odczyt danych z innego banku pamięci, bo dane zazwyczaj zajmują najwięcej miejsca w pamięci.
ja akurat nie mam z tym większego problemu mam 11 GB pamięci w telefonie.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: O Samsungu Xcover 2

Postprzez Ranger » Pn, 03 lis 2014 12:23

Zdaje się przypisałeś problem opłat za patenty programistom aplikacji :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości