Podziękowanie

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Podziękowanie

Postprzez Rafael » N, 24 sty 2016 11:04

Pragnę serdecznie PODZIĘKOWAĆ użytkownikowi
"meridian"
za okazaną pomoc ,szczerą chęć i wyjaśnienia na PW dla nowego forumowicza. :D

Rafał - "Rafael"
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: Podziękowanie

Postprzez GPS Maniak » N, 24 sty 2016 11:57

Czyli obaj złamaliście podstawowe zasady jakie przyświecają istnieniu - nie tylko tego - Forum. Ty zasadę, polegającą na tym, że gdy masz problem, to nie zawracasz nikomu dupy na PW, lecz pytasz na Forum, by w przyszłości inni z tym samym problemem nie musieli już pytać, meridian, bo zamiast - tak jak ja to uczyniłem - olać Twoje pytanie na PW i w konsekwencji zmusić Ciebie do zadania pytania na Forum ( po to właśnie jest Forum), odpowiedział na PW, na czym ani Forum ani jego czytelnicy - poza Tobą - nie skorzystali. Reasumując obaj zasłużyliście na naganę ...
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Podziękowanie

Postprzez Rafael » N, 24 sty 2016 22:19

Hmmm,
A Waść to kto - Bóg ?
Odpowiedziałeś na moje pytania do Waść Persony na PW ws Holuxa ? Wielokrotnie odświeżane ?
Nie,nie ,nie - więc milcz-gamoniu....

Meridian odpowiedział na PW niejednokrotnie - w przeciwieństwie do "Kolegi"

Co do do zadawania pytań na forum ....mogę czekać na odp w zakresie nurtujących mnie pytań zarówno dzień jak i tydzień albo dwa....
PW to PW -jak wskazuje nazwa -Prywatna Wiadomość - nic forum i społeczności do tego.
Od tego jest Pw żeby nie zadawać lamerskich pytań na kworum.

Zaś < Meridian> jest gość z jajami -doradził ,pomógł ,wyjaśnił....

Co Waśćmości do mojej wdzięczniości wobec kogoś innego z forum ?
Co, temat nie w tym dziale co trzeba ,toż to Hydepark....
Paniał ? Czy ręcznie trza...

Co do podziękowania i wdzięczności - jest szczera i prawdziwa - co, zazdrość Waść ?
Było mi pomóc jak <meridiam> , - zamiast teraz srać jajami.
Ale jak to mówią "mądry Polak po szkodzie"
GPSmaniak -podpadłeś....
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: Podziękowanie

Postprzez Castel 899 » N, 24 sty 2016 22:40

Albowiem ponieważ gdyż w HP nic nie wnoszący post uchodzi, to se raz pozwolę.
Rafael napisał(a): ... milcz-gamoniu....
Paniał ? Czy ręcznie trza...
GPSmaniak -podpadłeś....

:lol: :lol: :lol: Zaraz sie zejszczam. :lol: :lol: :lol: A potem poczekam, co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podziękowanie

Postprzez h007 » Pn, 25 sty 2016 0:52

Chciałbym usprawiedliwić kolegę Rafael.
Zakładam, że w swojej wypowiedzi sugerował się awatarem GPS Maniaka, a konkretnie mottem tam zawartym :lol:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podziękowanie

Postprzez Rafael » Pn, 25 sty 2016 5:04

To pierwsze forum na którym się ktoś do mnie sadzi o rozmowę na pw.
Gpsmaniaka wypada mi przeprosić za nazwanie go gamoniem to też czynię.
Jednakże niesmak mi pozostaje. Dla sprawiedliwości jednak dodam że nie tylko z jedną osobą wymieniałem PW. ZAWSZE otrzymywałem zadowalające mnie odp.. Z wyjątkiem Gpsmaniaka który jak napisał "mnie olał" trzykrotnie zresztą. Widzę że tu na forum ma wyjątkową pozycję,cóż nie dla mnie,widać źle trafiłem.
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: Podziękowanie

Postprzez sdsyc » Pn, 25 sty 2016 7:28

Na tym forum mamy takie zasady
viewtopic.php?p=14077#14077
* nie wypada pisywać do najbardziej aktywnych uczestników Forum pytań na PRIV bez wyczerpania możliwości opisanych w części "co wypada". Pisanie do mnie czy do kolegów na PRIV pytań typu: " gdzie znajdę polskie menu do amerykańskiego 60CSX-a? " lub " jaką mapę polecałbyś ...." jest naprawdę wyjątkowo niegrzeczne.
...
* prosić o odpowiedź na PRIV/email. Ideą Forum jest to, że z porad mają skorzystać wszyscy czytelnicy
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3365
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Podziękowanie

Postprzez Marko » Pn, 25 sty 2016 9:38

Też jestem zdania, że forum powinno być otwarte, stąd wniosek - należy upublicznić PW.
Uściślę - znam moderatora z forum rowerowego, który narzeka na brak aktywności na forum, za to ma zapchaną skrzynkę pocztową...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Podziękowanie

Postprzez tboniasty » Pn, 25 sty 2016 10:01

Rafael napisał(a): ws Holuxa ?


Ojej. Nie widziałem, że zmieniamy nazwę forum na Holniak :-)
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Podziękowanie

Postprzez GPS Maniak » Pn, 25 sty 2016 10:29

Rafael napisał(a):Odpowiedziałeś na moje pytania do Waść Persony na PW ws Holuxa ? Wielokrotnie odświeżane ?
Nie,nie ,nie

Oczywiście że nie odpowiedziałem. Praktycznie nikomu nie odpowiadam na pytania PW, ponieważ - czego jak widzę nadal nie rozumiesz - zależy mi na tym, by Garniak służył wszystkim. Problemy - nawet takie lamerskie - lubią się powtarzać, więc fajnie jest gdy ktoś następny z tymi samymi problemami, nie będzie musiał pisać kolejnych kilku PW/maili w nadziei że dostanie indywidualną odpowiedź. Po prostu, rozwiązanie problemu sam sobie znajdzie na Forum. Taka właśnie idea przyświecała tym, którzy to Forum zakładali. Taka też jest moja wizja Forum. W przeciwnym wypadku, tzn. przy lansowaniu idei prywatnych, indywidualnych porad, po co mielibyśmy zakładać stronę o właściwościach Forum? Wystarczyłaby prosta www z adresami mailowymi do tych osób, które chcą udzielać prywatnych porad.

Oczywiście rozumiem że niektórzy mają inną wizję forum, nie czują się związani z Garniakiem tak mocno jak ja i nie zależy im na podnoszeniu jego poziomu, więc nie olewają prywatnych pytań tak jak ja to czynię. No cóż. Nie mam na to wpływu. Skoro jednak - wbrew zasadom - załatwiacie coś "pod stołem" to załatwiajcie to pod stołem do końca. Reasumując. Nie neguję tego że meridian zasłużył na Twoje podziękowanie, ale skoro pomagał Tobie nie na Forum, lecz prywatnie, to podziękuj ... też prywatnie. Bądź konsekwentny. Jeżeli naprawdę uważasz że:
Rafael napisał(a):PW to PW -jak wskazuje nazwa -Prywatna Wiadomość - nic forum i społeczności do tego.

to nic nam do tego. Inaczej mówiąc: możesz nawet w ramach podziękowania posłać meridianowi flaszkę whiskacza czy co tam uważasz za stosowne, ale forum i naszej społeczności do tego nie mieszaj.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Podziękowanie

Postprzez GPS Maniak » Pn, 25 sty 2016 23:35

Marko napisał(a):znam moderatora z forum rowerowego, który narzeka na brak aktywności na forum, za to ma zapchaną skrzynkę pocztową...

No właśnie. Tego chciałbym uniknąć.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Podziękowanie

Postprzez Marko » Wt, 26 sty 2016 8:53

Andrzej, nawiązując do Twoich PW, którymi zapychasz mi skrzynkę, tu nie chodzi o blokowanie PW, bo czasem są informacje tajne/poufne.
Konsternacja Lecha wynika z tego, że nie wiemy za co Ci Rafael dziękuje... Nie musimy tego wiedzieć, ale w takim razie po co ta cała "szopka"???
Jeśli jednak preferujemy PW, to po co forum? Wtedy zamykamy forum i na stronie garniak.pl podajemy tylko i wyłącznie dane kontaktowe, i będzie "pozamiatane".
Do tego dążysz?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Podziękowanie

Postprzez Miszel » Wt, 26 sty 2016 9:31

GPS Maniaku,
Na początek na początek chcę Ci powiedzieć, że masz mój spory szacunek za wiedzę i chęć wyczerpującego pomagania innym tu na forum. Choć oczywiście sam o tym nie wiesz, mnóstwo się od Ciebie nauczyłem czytając Twoje posty i stronę. Dodatkową porcję sympatii masz u mnie za nowy awatar :D
Hmm, tym niemniej:

GPS Maniak napisał(a):Czyli obaj złamaliście podstawowe zasady jakie przyświecają istnieniu - nie tylko tego - Forum.


1. Jeśli już powołujemy się na jakiś regulamin, to bądźmy precyzyjni: Rafael z Meridianem nie złamali żadnej zasady tego forum! Patrz: viewtopic.php?p=14077#14077
Jeżeli już coś zrobili, to tylko nie zastosowali się do zaleceń forum "co wypada/nie wypada". Innymi słowy popełnili niewielkie w sumie faux pas. A na bardzo wielu forach które widziałem istnieje wyraźna tendencja do wybaczania tego typu drobiazgów szczególnie w odniesieniu do nowych użytkowników.

2. Dobrą Twoją reakcją byłoby zamieszczenie odpowiedzi merytorycznej dla Rafaela na forum wraz z odwołaniem do regulaminu forum. Twoje milczenie nie nauczyło nowicjusza niczego - nieświadomie pytał na PW dalej, dopóki nie trafił na chętnego do pomocy Meridiana. Potem chciał wyrazić swoją wdzięczność na forum, co akurat jest zachowaniem godnym pochwały.

3. GPS Maniaku, starzy uczestnicy forum znają historię Twoich relacji z asandrzejem/meridianem. Mam silne wrażenie, że niewspółmiernie silna zrypka Rafaela została wywołana pojawieniem się alergenu w postaci słowa "meridian"...... :D
Znajomość swoich własnych słabości to już połowa drogi do wyzdrowienia ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Podziękowanie

Postprzez GPS Maniak » Wt, 26 sty 2016 10:13

@Miszel. Zapewne mi nie uwierzysz, ale zapewniam, że zareagowałbym tak samo, gdyby takie niespodziewane podziękowanie pojawiło się dla któregoś z moich przyjacół, bo nie o meridiana tu chodziło, a o naszego nowego kolegę, który był nieco zbyt nachalny wobec mojej osoby. OK. Może słownictwo którego użyłem (zawracanie dupy) było niezbyt eleganckie, ale moje zdenerwowanie to wynik tego, że w ostatnim okresie nasiliły się tego typu zachowania via PW. "Garniakowcy", którzy z reguły mają zero, bądź prawie zero postów, zamęczają mnie jakimiś tematami i nie chodzi tu o samo pytanie, lecz o kilkukrotne powtarzanie pytania pomimo mojego milczenia, co przypomina nieco nachalność telemarketingowców, którzy nie potrafią uszanować mojej prywatności i wydzwaniaja aż do skutku, a których to marketingowców naprawdę nie cierpię. Tak samo nie cierpię tego, gdy zupełnie nieznana mi osoba nie mająca odwagi zadać pytania na forum, ma odwagę/tupet nękać mnie swoimi kilkukrotnymi mailami czy postami PW. Tyle. A co do meridiana. Jasne - też go nie cierpię :lol: ale tym razem dostał naprawdę rykoszetem :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Podziękowanie

Postprzez Rafael » Wt, 26 sty 2016 16:08

Ludzie !
Pogięło WAS ?
A może ktoś zna treść moich PW?
A może nie chciałem offtopować w wątku ?
A może PW było o rybach i grzybach ?

Co się tak nad tym brandzlujecie jak młode @ !!
Już mnie to wk....zaczyna.

Nikt mi nigdy na żadnym forum nie zwrócił uwagi że do kogoś wysyłam PW. Nikt i nigdy! Sam chętnie na nie odpowiadam (ciesząc się tym samym że ktoś mnie poważa w nurtującym go temacie.)

Owszem ,taaak regulamin znam ,a jakże ,ale : zadałem nurtujące mnie pytanie na forum ... w dn . 26 grudnia 2015 - do dziś brak odpowiedzi...viewtopic.php?f=12&t=14973
To na co mam czekać ? Na żółtą łódź podwodną ? Alicję z Krainy Czarów ?

Wysłałem pytanie na PW do 2-3 zasłużonych userów forum i jedynie GPS Maniak dostał mega sraczki...z objawami uczulenia na meridiana w tle.

I raz jeszcze ostatni - wdzięczny jestem za okazaną mi tu pomoc w wyjaśnieniu działania urządzenia Garmin.
Nie tylko meridianowi (!) ale także jeszcze innym . Strach napisać komu ...taka inwigilacja tu panuje.

<< >> Moderator - proszę zablokować moje konto - Rafael << >>

Mam obawy wysłać PW w tej sprawie więc tu to napiszę. Na forum. Tak jak chcecie.

Kończę z tym.
Dziękuję wszystkim za uwagę.

P.S.
GPS Maniak - faktycznie sort jest nie najlepszy. Takie mam odczucia.
Przykre ,ale szczere.
Było mi odpisać w PW - "załóż temat ,nie odpowiadam na PW" - zrozumiałbym to ,nie mam żółtych okładek ani zeza.
A tak...cóż ,wyszedłeś w mych oczach na ignoranta i bufona. Mimo swej forumowej Wszechwiedzy .
Tyle z mej strony. :cry:


Rafał Wicik.
Starachowice
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości