Xiaomi a urządzenia Garmina

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » Pt, 10 lis 2017 10:19

@GPSManiak. Ja w ogóle eksperymentuję. Zapewne używając dalej Alcatela, nota bene również 6-calowej patelni, jako nawigacji zapewne dojdę do wniosku, że jego głośność w pełni mi wystarczy. Co doceniam w smartfonie, to głosowe wybieranie adresów - działa, póki co, bez pudła (co mnie nie raz zaskakuje).

W kwestii parowania - w Epixie korzystam z dodatkowego trybu oszczędzania baterii, o którym już rozpisywałem się na garniaku, który wyłącza wszystkie funkcje, poza zegarkiem (wzbudzenie trwa ok. 30 sekund).
Z tym, że ten tryb działa tylko po wyłączeniu BT (i Aktywności). Stąd, dodatkowo muszę włączyć BT w Epixie (skrót klawiszowy) - i tutaj ponowne sparowanie chwilkę trwa - raz krócej, raz dłużej, ale po chwili się sparują z Alcatelem.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 10 lis 2017 10:26

Parowałem mój telefon z kilkoma słuchawkami bt Sony, Nokii i działa normalnie w aucie mam naprawdę wiekowy zestaw Sony Ericsson HCB-150 i też nie ma problemu w używaniu. W aucie żony Fiat 500 oba nasze Xiaomi działają dobrze, wliczając obsługę połączeń głosem przez system Blue and Me. @GPS Maniac na aktualizację miui w wersji eu do 9 przyjdzie mi chwilę poczekać :-|
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez GPS Maniak » Pt, 10 lis 2017 11:45

goose napisał(a): Mi Max GPS_Mania'ka robi wrażenie

Szczególnie jako planner z Locusem w roli głównej :D
W zasadzie komfort przeglądania map oraz planowania tras jest zbliżony do tego co oferują mniejsze, tzn. 7' i 8' tablety. Nawiasem mówiąc to właśnie nie drobne upierdliwości w pracy BT mojego HUAWEI P8Lite, a awaria kilkuletniego już tableta (8') skłoniła mnie do zakupu dużego smartphona.

Po awarii tableta stanąłem przed dylematem: kupić kolejne urządzenie tego typu, czy może zaryzykować kompromisowe rozwiązanie jakim jest duży smartphone? Wiadomo, kompromis to zawsze ograniczenia. Z jednej strony 6,4' ekran, mimo że duży, to jednak szczególnie w odniesieniu do klasycznych 10' tabletów nadal jest malutki, a na dodatek tak duża komórka zajmuje - co tu ukrywać - niemiłosiernie dużo miejsca w kieszeni spodni. Z drugiej strony konieczność zabierania "miliona" zabawek przy moich dość częstych wojażach wraz z wiekiem zaczęła być mocno upierdliwa. Na dodatek z wygodnego tableta, którego nie wrzucałem do plecaka, pożytek miałem tylko na kwaterze. Natomiast "w terenie" chcąc pobawić się Locusem, przejrzeć pocztę, Garniaka, FB czy zdjęcia z mojego Canona G5X i tak korzystałem ze smartphona, więc "na szlaku" korzyść z większego ekranu wydawała się kusząca.

W sumie zabawkę mam dopiero miesiąc, więc trudno stawiać jednoznaczne tezy na temat sensowności takiego zakupu. Na pewno pisanie dłuższych tekstów np. na Garniaka jest o niebo wygodniejsze w tablecie. Zwłaszcza takim 10'. Jednak - jak się wydaje - na tym kończą się minusy. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Należy jednak podkreślić że nawet "w cywilu", a nie tylko w terenie noszę dość swobodne spodnie z wieloma kieszeniami, stąd wielkość telefonu w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia. Mam go gdzie schować :D Reszta - głównie ze względu na wielkość ekranu - w odniesieniu do dotychczas używanych przeze mnie smartphonów, to już same zalety. Zabawa z mapami, to prawdziwa przyjemność.

Nowy-2.jpg

No i jeszcze coś. MiMax2 to nie tylko duży ekran, to także naprawdę "duża" (pojemna) bateria - 5300 mAh.

Oczywiście jak przystało na telefon kosztujący nieco ponad 1.000,- jest też OTG. Co prawda czy to waypointy czy to ślady przygotowane w Locusie można wysłać do Fenixa 5 via BT, więc kabelka do plecaka nie wrzucam, ale gdyby trzeba było przed wycieczką pożonglować mapami w zegarku ...

Nowy-1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez popej » Pt, 10 lis 2017 13:43

Lechu, przede wszystkim Twoj Max 2 świetnie wygląda :)

A ja mam teraz 2 telefony, Note 3 i Note 4, i zastanawiam się, który wybrać. W obu zainstalowałem Linage OS, bo MIUI nie lubię ;)
Być może nawet spróbowałbym dużego Max 2, ale to zbyt nowy produkt i jeszcze nie ma stabilnych alternatywnych systemów, żeby zastąpić MIUI. Może za parę miesięcy będzie lepiej.

Edycja: już jest MIUI 9 dla Note 4, ale to jest nada Android 7.0. Pewnie niedługo pojawi się wersja w xiaomi.eu.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 10 lis 2017 16:12

Jak sprawdzam aktualizacje w telefonie mam info ze mam zainstalowaną najnowsza wersje systemu. Cierpliwie poczekam. @GPS Maniak co to za przejściówka na kablu przy połączeniu Fenix z telefonem?
Ostatnio edytowano Wt, 16 sty 2018 16:06 przez goose, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez GPS Maniak » Pt, 10 lis 2017 16:42

Prawdę powiedziawszy to ja nawet nie wiem o czym piszecie :wink: Wgrałem nowe MIUI, bo telefon zameldował że jest do wgrania :lol: Ale na co to wpływa? Nie wiem. Locus działa, pakiety telewizyjne też, telefon "widzi" zegarek, SMSy można wysyłać. Jak dla mnie wystarczy :lol:

@Tomasz. Ja mam to: https://m.euro.com.pl/adaptery-i-przejs ... UQodL_cFyg
Ale ja mam USB-c, a u Ciebie jest chyba micro USB, więc musiałby być inny kabelek OTG. Z tym, że trzeba by się upewnić czy Twój model obsługuje funkcję OTG.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 10 lis 2017 17:49

Po pracy pojadę kupić przejściówkę, wieczorem się przekonamy czy działa :'-( można mieć różne wersje oprogramowania w telefonie ja mam miui.eu, popej wogóle nie korzysta z miui a Twoje Lechu oprogramowanie jest fabryczne w wersji Global, więc aktualizacja była jak tylko się ukazała.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 10 lis 2017 21:59

Redmi Note 4X i Redmi 4X wspiera OTG :D
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez GPS Maniak » Pt, 10 lis 2017 23:10

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Wt, 21 lis 2017 17:41

Zainstalowałem dziś Miui9 i przy okazji Android zaktualizował mi się do wersji 7 większych zmian w pracy mojego XRN4X nie zauważyłem, BT działa, połączenie trzyma się dobrze. System pracuje sprawnie i szybko ale znacznego wzrostu szybkości nie zauważyłem. Z ciekawostek, jest dzielenie ekranu coś czego w Note4x nie było. Obecnie mam zainstalowana wersje MIui9 od xiaomi.eu 9.0.4.0 Stabilną
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » Pt, 24 lis 2017 9:58

goose napisał(a):...w aucie mam naprawdę wiekowy zestaw Sony Ericsson HCB-150 i też nie ma problemu w używaniu. W aucie żony Fiat 500 oba nasze Xiaomi działają dobrze, ...

Ja mam również zestaw zintegrowany z radio samochodowym i to na pewno robi różnicę - będę testował, choć Alcatel ma stosunkowo mocny głośnik, więc być może się przyzwyczaję.

W kwesti łączności Bluetooth - czy liczba sparowanych urządzeń odbija się na łączności BT (np. czy dłużej trzeba czekać na połączenie, czy trzeba połączenie wymuszać ręcznie)?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządzenia Garmina

Postprzez goose » Pt, 24 lis 2017 17:59

Standardowo mam włączone BT w telefonie i jeśli mam zegarek na ręce zawsze używam powiadomień, siadam do auta włączam zestaw i urządzenia się po kilku sekundach łączą, nie ma problemu z działaniem. 2 urządzenia sobie nie przeszkadzają, więcej nie podłączałem.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządzenia Garmina

Postprzez Marko » So, 25 lis 2017 23:12

Wyjaśniło się; miałem tylko BT-media; zapomniałem zaznaczyć BT-rozmowy i kontakty.
Teraz (po włączeniu BT-rozmowy, a za to wyłączeniu BT-media) wszystko gra, zestaw Alcatel przerywa radio i przesyła dźwięk do zestawu; podobne "cuda" również np. w Yanosiku - po drobnej korekcie w Ustawieniach dźwięku; HERE działa niestety tylko z głośnika telefonu (lub tylko zmianie na BT-media, ale wtedy bez radia)...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządzenia Garmina

Postprzez goose » Pn, 15 sty 2018 15:47

Z kronikarskiego obowiązku Fenix 5X i mój Xiaomi Redmi Note 4 pracują ze sobą doskonale. :D
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządzenia Garmina

Postprzez Angelina » Wt, 04 cze 2019 15:43

Cześć,

podpowiedzcie proszę czy da się coś z tym zaradzić mianowicie próbuję sparować XIAOMI REDMI S2 z Garmin fenix 5x (konfiguracja parowania przebiegła prawidłowo) ale ciągle mnie łączy i za chwilę rozłącza w różnych odstępach czasu czasem minuta czasem więcej ale non stop. W tym czasie gdy są połączone zegarek przesyła dane do tel i odwrotnie ale później zrywa i tak w kółko. Pomimo połączenia nie wyświetlają się również żadne powiadomienia wiadomości z tel na zegarku. Czytałam o tym w necie to najprawdopodobniej wina leży po stronie Clinera (sprzątacza i jakiejś zapory systemowej???) nadmienię, że stan oszczędzania baterii nie ma wpływu bo mam wszystko poodznaczane, a w momencie instalowania aplikacji zezwoliłam (raz mnie poprosił o ZEZWÓL a w drugim xaomi trzykrotnie) na przesyłanie danych z tel na zegarek. Myślałam, że to problem z XIAOMI ale zrobiłam test na drugim telefonie XIAOMI A2 LITE i z nim nie było żadnego problemu po nagraniu aplikacji i sparowaniu 3x dałam zezwól i działo wszystko bez zarzutów.
Na tym nie działającym XIAOMI REDMI S2 są najnowsze aktualizację i jest fabryczny sprzątacz (nawet wymusiłam wstrzymanie bo nie można odinstalować) i nie działa (mój telefon).
W XIAOMI A2 LITE są też aktualne aktualizacje, sprzątacza chyba nie ma i wszystko działa bez zarzutów (pożyczony tel)...;/

CO ZROBIĆ? USTAWIENIA FABRYCZNE POMOGĄ????
Angelina
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 04 cze 2019 15:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości