Hamak turystyczny ultralight

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Hamak turystyczny ultralight

Postprzez Mariusz65 » Cz, 27 kwi 2023 8:11

Temat nie gpsowy ale są tu turyści więc się podzielę.
Znalazłem na AliExpress fajny hamaczek z którego bardzo się cieszę.

Dłuższy czas polowałem na kultowy hamak Bushmen ultralight bo mój decathlonowy hamak Quechua Basic jest trochę duży żeby go zabierać na rower. Niestety Bushmen kosztuje już prawie 4 stówy za sam hamak a do tego trzeba osobno dokupić pasy i karabinki za 130 zł.

Hamak z Ali który kupiłem jest z nylonu spadochronowego, ma już w zestawie solidne 2,5 metrowe pasy i karabinki za cenę 97 zł. Więc praktycznie w cenie pasów mamy hamak gratis.

Cały zestaw waży 400 gram a sam hamak tylko 182 gramy (ważyłem). Po spakowaniu zmieściłem go nawet w tylnej kieszonce bluzy rowerowej. Ma udźwig do 200 kg (Decathlon Quechua tylko 110 kg). Jakość wygląda na solidną, jedyna wada, że jest krótszy od Bushmena i ma 260 cm a nie 300 długości. Do spania pewnie za krótki, ale mi nie chodziło o hamak do noclegu tylko do odpoczynku i relaksu na popasie podczas leśnych wycieczek. Wczoraj testowałem i pomimo moich dwóch metrów wzrostu jest całkiem OK.

Hamak_1.jpg

W woreczku jest hamak razem z pasami nośnymi.
Hamak_2.PNG

Hamak_3.jpg


Jak ktoś chce złapać okazję to polecam:
https://a.aliexpress.com/_EHnNbA7
Jak na Ali przyszedł dość szybko, w niecałe trzy tygodnie od zamówienia.

PS
Mam teraz do sprzedania hamak z Decathlonu :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Hamak turystyczny ultralight

Postprzez Zachu » Pn, 01 maja 2023 7:26

Ja ma zupełnie przeciwny ta wersja co ma same wady w porównaniu oferty :D
Gdybym musiał go wozić na rowerze czy nosić to bym wybrał ten co Ty. Spać się da chociaż nie testowałem nocnego a pojemność/nośność to 3 dzieci, więcej nie próbowało.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość