GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez beetle-m » So, 05 lip 2008 22:32

GPS Maniak napisał(a):
beetle-m napisał(a):Dlatego Olaf zamilkł :wink:
Mam nadzieję, że mimo wszystko to nie przeze mnie :oops:
Myślę i mam nadzieję, że to tylko urlop.
Ostatnio edytowano So, 05 lip 2008 23:21 przez beetle-m, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wopozka » N, 06 lip 2008 8:24

GPS Maniak napisał(a):Może się mylę, ale gdy ludzie z Imagisu pojawili się gościnnie w tym wątku, i bardzo szybko - zamiast na zalew rzeczowych informacji - trafili na kolejne pyskówki i zjebkę od kogoś, kto:
1. Nie ma GPSu w naszym rozumieniu (ma jakąś tam badziewiastą komórkę czy inny szmelc z lewym na 100% softem)
2. nie kupił, ale ukradł tę mapę i jest jeszcze na tyle gł.... żeby się do tego przyznać,
to nic dziwnego że mają dość.


To by dopiero o nich "dobrze" świadczyło. Nakrzyczeli na nas? Bezpodstawnie? To strzelimy focha! O tak, strzelimy focha i nie będziemy poprawiać. Niech się nauczą szaraczki że to my rządzimy! To by było dopiero nieprofesjonalne podejście. A poza tym ilość wątków ot była jednak znikomo mała. No ale miało ich nie być :D, więc juz kończę.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Postprzez GPS Maniak » N, 06 lip 2008 10:08

wopozka napisał(a):To by dopiero o nich "dobrze" świadczyło. Nakrzyczeli na nas? Bezpodstawnie?

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie o to chodzi, że nakrzyczeli, ale kto nakrzyczał.
Czy mam rozumieć, że w razie kradzieży Twojego samochodu będziesz się tłumaczył przed złodziejem dlaczego rozrząd głośno pracuje? :wink:
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w moim środowisku ze złodziejami i terrorystami po prostu się nie negocjuje.

Koniec off topica. Kto ma ochotę niech zgłasza błędy, kto nie ma ochoty zgłaszać konkretnych błędów niech pisuje w Hyde Parku.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez wodnik7 » Cz, 06 lis 2008 14:09

Alf/red/ napisał(a):A w ogóle to chyba czas zamknąć ten wątek.

.. W sumie nie wiem, czemu tak piszesz, ale ja od samego poczatku tego watku jestem zdziwiony, czemu on w ogole istnieje! A dlaczego?

1. imagis jest firma, ktora zbija krocie na sprzedazy swych map
2. przez wiele lat ignorowala wszelkie poprawki zglaszane przez kupujacych
3. gdy wszedl cne, polityka "lekko" zmeniono: stanialo, dociagnieto granice (!), zaczeto sluchac skarg.

Ale ad 3 czemu na garniaku? Czemu MY mamy naprawiac cos, za co INNI sa oplacani? Wolalbym, aby wszyscy podrzucali poprawki UMPowi, a nie poprawiali stan finansowy Imgisu! Czy ONI choc w jakis sposob NAM pomagaja? sponsoruja serwer? daja informacje? hmm? Jesli juz, powinni sie odwdzieczyc.. A

Czeoaim sie? Na pewno, ale zamknijmy ten watek..
Ostatnio edytowano Cz, 06 lis 2008 22:01 przez beetle-m, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przeniesiono z innego wątku zgodnie z info w pierwszym poście !
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez popej » Cz, 06 lis 2008 17:06

Wątek istnieje dlatego, że użytkownicy GPMapy chcą informować o błędach w tych produktach. Siebie wzajemnie, potencjalnych kupujących i producenta. Imagis może dzięki temu wątkowi zarówno zyskać jak i stracić, zależnie od tego jak zareaguje. IMHO reakcja Imagisu jest pozytywna.

Wątek chyba zamkniemy dopiero, jak pojawi się nowa wersja GPMapy. Zobaczymy wtedy, co zostało poprawione a pozostałe zgłoszenia przeniesiemy do wątku o nowej wersji. A może wymyślimy inny sposób na kontrolę jakości GPMapy? ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez DINO » Cz, 06 lis 2008 17:51

chopin67 napisał(a):
A w ogóle to chyba czas zamknąć ten wątek.


Czemu mamy zamknąć ten wątek? Faktem jest, że nabijamy komuś kasę. Ale jeżeli tego nie zrobimy to będziemy skazani na kiepskie, nieaktualne mapy. Jak ktoś nie chce to może nie kupować map komercyjnych. Nie bądźmy zawistni. Niech Imagis sobie zarabia. Aby tylko wprowadzał nasze (jakby nie było za darmo) poprawki. Będzie to chyba zysk dla obu stron. Ich forsa, ale nasze zadowolenie z posiadanych map.
A UMP niech się rozwija. Któregoś dnia to Imagis zacznie podsyłać nam poprawki...
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez beetle-m » Cz, 06 lis 2008 21:50

popej napisał(a):Wątek nie jest przeznaczony na dyskusje. Dopuszczalne są komentarze i analizy błędów, jednak wszelkie posty poza zgłoszeniami i informacjami o dokonanych korektach mogą zostać usunięte przez moderatorów.


Szukam właściwej lokalizacji dla ostatnich postów z wątku zgłoszeń błędów GPMapy.
Beetl(e)dit: Znalazłem.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez GPS Maniak » Cz, 06 lis 2008 22:37

wodnik7 napisał(a):1. imagis jest firma, ktora zbija krocie na sprzedazy swych map

Pobrałeś z Sądu Rejestrowego ich sprawozdanie finansowe?
To może opublikuj podstawowe wskaźniki? Zapewniam, że to jest legalne.
W przeciwnym wypadku (gdy nie znasz ich sprawozdania finansowego) mam prawo przypuszczać, że nieco przesadzasz :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez GPS Maniak » Cz, 06 lis 2008 22:48

DINO napisał(a): Faktem jest, że nabijamy komuś kasę.

Szczerze mówiąc, masz w 100% rację :oops:

Co prawda IMAGIS nie jest - w tej materii - wyjątkiem na rynku światowym, ale fakt że sami nie weryfikują - w wystarczającym stopniu - własnych produktów poważnie rzutuje na image firmy.

Oczywiście dylemat użytkownika:
- zmienić system Garmin/IMAGIS na inny
- pozostać wierny "ulubionemu" systemowi
jest dylematem bezzasadnym, bo przesiadając się na AM czy TomToma, też zapewne będziemy musieli zgłaszać błędy, ale .... jak to w znanym dowcipie - niesmak pozostaje.

Inna rzecz, że gdy pozna się osobiście ludzi z IMAGISU (w tym miejscu zapraszam na kolejne Zloty :!: ) to jakoś milej podsyłać im zgłoszenia :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Postprzez chopin67 » Cz, 06 lis 2008 23:31

W nawiązaniu do "tego biadolenia" jako bardzo "świeży" użytkownik nuviego i wszelakich do niego map(komercyjnych i niekomercyjnych),informuję iż chętnie pomogę przy korygowaniu błędow. W Auto Mapie też pomagałem i korona z głowy mi nie spadła, a nieskromnie powiem, że przyczyniłem się rownież do jej rozwoju. Jeżeli będę mogł się przyczynić do poprawy chociaż w minimalnym stopniu map do nuviego to rownież będę szczęśliwy.
Gorąco pozdrawiam wszystkich użytkownikow nawigacji :wink:
pozdrawiam chopin67
Nuvi 765T v.Taivan GPMapa 2009.3 + CNE NT 2010.3 + UMP pcPL; TomTom GO750; AsusA 636N + Automapa
Avatar użytkownika
chopin67
Bywalec
 
Posty: 322
Dołączył(a): So, 18 paź 2008 11:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Błędy GPMapy 2008.2 i równorzędnych subskrypcji

Postprzez wodnik7 » Pt, 07 lis 2008 0:09

GPS Maniak napisał(a):jest dylematem bezzasadnym, bo przesiadając się na AM czy TomToma, też zapewne będziemy musieli zgłaszać błędy, ale .... jak to w znanym dowcipie - niesmak pozostaje.

Inna rzecz, że gdy pozna się osobiście ludzi z IMAGISU (w tym miejscu zapraszam na kolejne Zloty :!: ) to jakoś milej podsyłać im zgłoszenia :D


Lechu, nie chce sie przesiadac! Bo przyzwyczailem sie, i jest mi z CNE dobrze. Ale wciaz pamietam, ile GPMAPA kosztowala, jak naprawde nie troszczyla sie o klientow (ktorzy przeciez niemalo placili), jak rzadko wypuszczano aktualizacje (ktore malo aktualizowaly), itd.

A poprawiac wole UMPa, i tyle. I to przesiadka - z GP na UMP.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Postprzez popej » Pt, 07 lis 2008 1:03

Praca nad UMP jest jak najbardziej godna polecenia. To także może zadziałać stymulująco na rozwój GPMapy :-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Postprzez PouchX » Pt, 07 lis 2008 7:40

Jak komuś nie pasuje GPMapa to niech jej nie kupuje...proste.
Tym bardziej, że zawartość GPMapy można sobie wcześniej obejrzeć na www.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Postprzez nocnyMarek » Pt, 07 lis 2008 10:39

popej napisał(a):Praca nad UMP jest jak najbardziej godna polecenia. To także może zadziałać stymulująco na rozwój GPMapy :-)


Sądzę, że nawet bardziej niż zgłaszanie błedów GPMapy :)
w dodatku siła stymulacji będzie zdecydowanie rosła wraz ze wzrostem jakości UMPa :!:
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: GPMapa biadolenie i takie tam off topy ....

Postprzez Mariusz63 » Pt, 07 lis 2008 11:45

Nie wiem jak to jest z tą aktualizacja Gpmapy i czy mapa w internecie to to samo co najnowsza aktualizacja, bo swego czasu http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=33335#p33335 zgłaszałem błąd w przebiegu ulicy (Zgłoszenie zamknięte pozytywnie - IMAGIS / 24-06-2008)
Sprawdzając dzisiaj w internecie przebieg ulicy jest bez zmian...
Myślę ze taka kontrola i wytykanie błędów bez zbędnego marudzenia może tylko pomóc, pod warunkiem że błędy będą poprawiane do następnej aktualizacji
Poza tym myślę że za darmo trzeba pomagać Topo_PL_100 i UMP-pcPL bo te mapy dostajemy za darmo, a w przypadku GPmapy powinny być choćby gratisowe aktualizacje za określoną ilość zgłoszonych błędów
pozdrawiam Mariusz
GPSmap 60CSX Topo_PL_100, UMP-pcPL, Katowice_PL_Bike
Avatar użytkownika
Mariusz63
Początkujący
 
Posty: 65
Dołączył(a): N, 04 maja 2008 22:56
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości