Navigo 8i

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Navigo 8i

Postprzez doktorek » Śr, 29 paź 2008 13:13

Skoro to Hyde Park to polecam:
http://darkvampir.wrzuta.pl/film/kp583Q0qGn/fajna_reklama_nawigacji_satelite
UWAGA: osoby o wrażliwych uszach proszone o nieotwieranie linka :wink:
A swoją drogą -ciekawe jak to ma działać...
Avatar użytkownika
doktorek
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Navigo 8i

Postprzez Magnoom » Śr, 29 paź 2008 14:11

Super :!: Niestety z życia wzięte.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Navigo 8i

Postprzez GPS Maniak » Śr, 29 paź 2008 14:40

Magnoom napisał(a):Super :!: Niestety z życia wzięte.

No i właśnie dlatego nie mam CB. Nie chcę by wnuczka słuchała takich tekstów :wink:
A ceny lecą na łeb na szyję. To już jest tańsze niż Akira z Biedronki :twisted:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Navigo 8i

Postprzez Kaufman » Śr, 29 paź 2008 21:53

IMHO po względem kultury to jesteśmy sto lat za murzynami. Teraz Polska :?
Pozdr. Konrad
Nüvi 760 + 60CSx + GPMapa 2007.4 + CNE 2008
Kaufman
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:39
Lokalizacja: Polska

Re: Navigo 8i

Postprzez zdrw » Cz, 30 paź 2008 20:32

Nie posiadanie CB nie uchroni wnuczki przed takimi tekstami.
Tak samo, jak nie posiadanie chusteczki do nosa nie uchroni przed katarem.
A wnuczka te teksty z pewnością dostanie na tacy w drugiej klasie szk.podstawowej.
Nie tędy droga.
Zdrw
Avatar użytkownika
zdrw
Początkujący
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt, 22 lip 2008 0:02
Lokalizacja: z kuchni ;)

Re: Navigo 8i

Postprzez GPS Maniak » Cz, 30 paź 2008 21:44

zdrw napisał(a):Nie posiadanie CB nie uchroni wnuczki przed takimi tekstami.

Doprecyzuję: Nie będzie tego słyszła w moim samochodzie, zatem nie będzie mnie podejrzewać, że propaguję czy toleruję takie teksty wygłaszane publicznie i że uważam je za słuszne i kultularne. Nie mogę mówić wnuczce: to jest be, a potem puścić jej CB jak gdyby nigdy nic. Używając Twoich słów: Nie tędy droga. Dzieciom trzeba dawać dobry przykład, nawet jeżeli sam - bez jej obecności - czasami walnę taki tekst nafaszerowany przerywnikami.

Wiesz to tak jak z pisaniem o piractwie na tym Forum. Ja nie walczę z piractwem, czy piratami. Chcę tylko aby ludzie mieli świadomość że propagowanie czy choćby tylko tolerowanie złych zachowań też jest złem.

Dlatego w moim samochodzie nie będzie CB, a na tej grupie nie będzie tekstów propagujących piractwo, nawet jeżeli przez to ludzie będą uważali mnie za dziwaka czy palanta.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Navigo 8i

Postprzez zdrw » Cz, 30 paź 2008 23:49

Nie specjalnie chce mi się wdawać w polemikę, bo jak zwykle, skończy się na ujadaniu.
Nie dodam,czego.
No,ale jako ćwiczenie szarych komórek (MYŚLEĆ, MYŚLEĆ!) można spróbować.

Powiem szczerze, że twoje uzasadnienia _nadal_ mnie trochę bawią.
Moim zdaniem, fakt nie kupowania CB z próbą ochrony wnuczki
przed wulgarnymi tekstami słabo się łączy.
Mając wnuczkę w samochodzie, możesz nie włączać CB, i już masz rozwiązany problem twojej odpowiedzialności za to,co usłyszy w samochodzie,w twojej obecności.
Po drugie- moim zdaniem, twoja obawa przed możliwymi podejrzeniami wnuczki,że _propagujesz_ wulgarny język nie będzie miała racji bytu wtedy, gdy całym swoim _dotychczasowym_ zachowaniem będziesz potwierdzał w każdej chwili,że takiego zachowania nie pochwalasz.
Co wiecej - że zdecydowanie jesteś mu przeciwny.
Inaczej,na przykładzie.
Nie używam narkotyków, i zdecydowanie jestem im przeciwny w każdej chwili, i moje dzieci dobrze znają moje poglądy na ten temat. Zaś na to, co widzą na tzw."mieście" nie mam wpływu. I za to odpowiadam jedynie pośrednio, i w niewielkim stopniu.

Zaczepiając temat piractwa- o czym napomknąłeś, tak troche odbiegłszy od tematu,
to hipokryzja naszego społeczeństwa jest przeogromna.
A więc i wulgarny jezyk ma wielu _cichych_ zwolenników,a i z pewnością wiele "autorytetów" tej grupy używa piratów. Nie chwaląc się,rzecz jasna, bo nie wypada.......
Jak to w życiu.
Dulszczyzna w najczystszym wydaniu.

Co zresztą już wykazywałem, choć na innych przykładach. Że hipokryzja triumfuje.
Na zasadzie "Kali ukraść-dobrze, Kalemu -źle"
Inny zaparkuje na trawniku-żle, oj bardzo żle...
Ja zaparkuję wielokrotnie- no,przecież tak musiałem, nie mogłem inaczej, wszyscy to przecież widzieli!

PS.
Niejeden Don Kichot żyje na tym świecie, i każdemu z nich żyć wolno.
;)
Zdrw
Avatar użytkownika
zdrw
Początkujący
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt, 22 lip 2008 0:02
Lokalizacja: z kuchni ;)

Re: Navigo 8i

Postprzez GPS Maniak » Pt, 31 paź 2008 0:22

zdrw napisał(a):Dulszczyzna w najczystszym wydaniu.

Aż się chce użyć Twoich słów: ćwiczenie szarych komórek (MYŚLEĆ, MYŚLEĆ!) można spróbować

Oczywiście cała moja myśl przewodnia o aspektach wychowawczych do Ciebie nie dotarła? No to może jednak warto wysilić szare komórki?

O tym, że młodzież zagląda do internetu też nie wiesz? I że może to dobrze, że jest chociaż jedno takie Forum, w którym złodziejstwo nazywamy złodziejstwema, a nie sprytem życiowym? Może dzięki temu kilku młodych Polaków pomyśli i zastanowi się zanim sięgnie po torrenta? Nie pomyślałeś o tym w taki sposób? Szkoda. Nie tylko rodzice mają wpływ na wychowanie młodzieży. Czasami szkołą, grupa równiesików, koledzy ze wspólnymi zainteresowaniami też. nawet jeżeli Tobie się wydaje że los Twoich dzieci jest tylko w Twoich rękach do końca tak nie jest. Źle Tobie nie życzę, ale znam ludzi którzy też byli tak pewni jak Ty, że wszystko wiedzą o wychowaniu. Do czasu ....

Widziałeś kiedyś przy przejściach dla pieszych napisy: Przechodząc na zielonym dajemy przykład dzieciom? Możesz takie napisy nazywać Dulszczyzną czy hipokryzją, Twoja sprawa. Pomyśl jednak o tym, że jeżeli przedszkolanka przebiega na czerwonym świetle to tylko łamie przepisy, a jeżeli będzie przebiegała na czerwonym ciągnąc za sobą Twojego dzieciaka za rękę, będzie już idiotką deprawującą Twojego potomka.

A tak przy okazji - zobacz jakim emotikonem kończy się moje pierwsze zdanie w sprawie wnuczki i CB.

Z internetu - podonie jak z szarych komórek. Też trzeba umieć korzystać.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Navigo 8i

Postprzez zdrw » Pt, 31 paź 2008 1:20

"Jakoś tak pisałeś"Tak z internetu, jak i z własnych szarych komórek, trzeba umiec korzystać"
Ja dopowiem - a tym samym- umieć czytać.
Ja ci napisałem- ze NAJWAŻNIEJSZY jest przykład, mój,jego/twój- jeśli sobie tego życzysz.
Mniej ważny- przykład innych.
I że taki (dobry) przykład daję moim dzieciom.

Napisałem ci, ze twoje uzasadnienie przemawiające przeciw zakupowi CB, jest nietrafne i naciagane. Nie pomaga emotikon.
Gdybyś wnuczki w to nie włączył, wszystko by pasowało.
Słowa komentarza bym nie dopisał.
Każdy ma prawo do swoich przekonań.
Żyja na tym świecie jeszcze i tacy ludzie (całkiem młodzi wiekiem) co z powodów "ideologicznych" nie używają komórek. Tych telekomunikacyjnych,dla jasności dodam. I maja do tego pełne prawo.
Uznaję więc w zupełności prawo do nie posiadania CB tych, co CB nie lubią.

Sprawa wychowania młodego pokolenia jest zbyt ważna, by do niej dołączać uśmieszki.
Zakłócają one odbiór przesłania.

Do ciebie nie dotarła cała moja myśl przewodnia, ze najważniejszy jest przykład osób, do których młodzi ludzie maja zaufanie? I ze TEN własnie przykład jest NAJWAŻNIEJSZY?
Twoje słowa:
"nawet jeżeli Tobie się wydaje że los Twoich dzieci jest tylko w Twoich rękach do końca tak nie jest."
Cz ja nie napisałem,że złe przykłady młodzi ludzie będą mieli wiele razy przed oczami, czy tego chcesz, czy nie? I tych ŻŁYCH przykładów nie usuniesz? Nie napisałem tak? Więc skąd twoje przekonanie, że ja uważam sie za jedynego dostawce przykładów?

Najważniejsza jest PROFILAKTYKA i działania WYPRZEDZAJĄCE, uświadamiające, że w świecie jest duzo świństwa. Tak napisałem.

No to może warto jeszcze raz wysilić szare komórki?

PS. Naprawdę, jesteś zabawny ;)
"Widziałeś kiedyś przy przejściach dla pieszych napisy: Przechodząc na zielonym dajemy przykład dzieciom? Możesz takie napisy nazywać Dulszczyzną czy hipokryzją, Twoja sprawa. "

Co twoje słowa maja wspólnego z kontekstem, w którym ja użyłem znaczenia dulszczyzna?
Ja pisałem o zakłamaniu,parkowaniu na trawnikach,używaniu piratów, a formalnie głośnym krytykowaniu tych, co do piracenia się otwarcie przyznają, lub parkowania trawnikowego.
Za Wikipedią:
"Jako cechy dulszczyzny wymienia się najczęściej uważane za typowe dla mieszczaństwa zakłamanie, obłudę i dbanie wyłącznie o pozory. Typowa opinia brzmi następująco: dulszczyzna to zespół cech i postaw charakteryzujących się dwulicowością, podwójną moralnością, z których jedna odkrywana jest tylko wobec siebie i najbliższych a druga, ukazywana wobec reszty ludzi i całego świata. Tę cechę charakteru posiadają na ogół ludzie niemający własnego zdania (bardzo często mimo legitymowania się formalnym wykształceniem), zaś w swoich działaniach kierujący się instynktem stadnym. Postawa jest naganna moralnie, choć - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - dość szeroko rozpowszechniona we wszystkich grupach społecznych.
Zdrw
Avatar użytkownika
zdrw
Początkujący
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt, 22 lip 2008 0:02
Lokalizacja: z kuchni ;)

Re: Navigo 8i

Postprzez GPS Maniak » Pt, 31 paź 2008 1:44

zdrw napisał(a):"Widziałeś kiedyś przy przejściach dla pieszych napisy: Przechodząc na zielonym dajemy przykład dzieciom? Możesz takie napisy nazywać Dulszczyzną czy hipokryzją, Twoja sprawa. "

Co twoje słowa maja wspólnego z kontekstem, w którym ja użyłem znaczenia dulszczyzna?

Wszystko. Bo autor tego napisu też założył, że ludzie jednak przechodzą na czerwonym ale ma nadzieję, że aspekty wychowacze spowodują że przynajmniej nie będą tego robić w obecności dzieci. W myśl zasady, że przy dzieciach nie robimy niczego co jest be. Jest to taka sama Dulszczyzna ( zakłamanie, obłuda i dbanie wyłącznie o pozory. ) jaką mi zarzucasz w sprawie CB i piracenia. Dokładnie taka sama.

Oczywiście wg Twoich standardów, bo moim zdaniem w żadnym z tych trzech przypadków nie ma mowy o dulszczyźnie czy hipokryzji, bo nie o to chodzi że ja się wstydzę czegoś co robię, ale o to żeby innym, a zwłaszcza dzieciom nie dawać złego przykładu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Navigo 8i

Postprzez Marko » Pt, 31 paź 2008 8:04

...
Ostatnio edytowano Pn, 17 lis 2008 9:32 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Navigo 8i

Postprzez beetle-m » Pt, 31 paź 2008 8:49

Marko napisał(a):... gdzie złe słowo ściele się gęsto.
Będę stanowczy gdyby coś. "Mam smoka i nie zawaham sie go użyć" :wink:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość