Jaki patron dla GPS?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Jaki patron dla GPS?

Postprzez wodzirej » Pn, 05 sty 2009 22:36

Tak mi się uświadomiło, że Gwiazda była nawigacją dla Mędrców. Może by ich ogłosić patronami użytkowników GPS?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Bogna » Pn, 05 sty 2009 22:43

Podoba mi się to uświadomienie. :D Jestem za... :lol:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez wodzirej » Pn, 05 sty 2009 22:48

Polecę jak z ambony, ale okazuje się, że w Biblii nawigacja ma całkiem ważne miejsce :D Pewnie pamiętacie z 40-letniej wędrówki Izraelitów:
'A Pan szedł przed nimi podczas dnia, jako słup obłoku, by ich prowadzić drogą, podczas nocy zaś jako słup ognia, aby im świecić, żeby mogli iść we dnie i w nocy. Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku we dnie ani słup ognia w nocy.'
Exodus 13:21-22
Ostatnio edytowano Pn, 05 sty 2009 23:05 przez wodzirej, łącznie edytowano 1 raz
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 05 sty 2009 23:05

WAPM napisał(a):Tak mi się uświadomiło, że Gwiazda była nawigacją dla Mędrców.


A mi od razu stają przed oczyma kadry z Żywotu Briana, początkowa scena z wizytą Mędrców u Jezusa - dlatego Twój watek wywołał we mnie ogólną wesołość :)
Szczerze polecam ten film, jeśli ktoś jeszcze nie widział

wojtek
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Bogna » Pn, 05 sty 2009 23:37

Wojtek Szydlowski napisał(a):Szczerze polecam ten film, jeśli ktoś jeszcze nie widział


Wojtku, a gdzie można obejrzeć ten film?

WAPM napisał(a):okazuje się, że w Biblii nawigacja ma całkiem ważne miejsce Pewnie pamiętacie z 40-letniej wędrówki Izraelitów:
'A Pan szedł przed nimi podczas dnia, jako słup obłoku, by ich prowadzić drogą, podczas nocy zaś jako słup ognia, aby im świecić, żeby mogli iść we dnie i w nocy. Nie ustępował sprzed ludu słup obłoku we dnie ani słup ognia w nocy.'
Exodus 13:21-22


No i popatrz WAPM, jakie ci Izraelici mieli szczęście. :) Sam Najwyższy Szef ich prowadził przez te 40 lat. A oni tego w ogóle nie doceniali, niczego się nie nauczyli, tylko, z tego co pamietam, wciąż marudzili... :? I do dziś tak im zostało... :wink:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez SP2BZW » Wt, 06 sty 2009 1:15

w wypożyczalni ? w sieci też znajdziesz, to jest stary film grupy Monty Python :D
SP2BZW
 

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Bogna » Wt, 06 sty 2009 1:30

Dzięki Darku. :D Że też sama na to nie wpadłam :lol:. Po prostu nie korzystam z wypożyczalni, ale może czas zacząć :?:
Ostatnio edytowano Wt, 06 sty 2009 8:12 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez kwieto » Śr, 07 sty 2009 7:37

Bogna napisał(a):No i popatrz WAPM, jakie ci Izraelici mieli szczęście. :) Sam Najwyższy Szef ich prowadził przez te 40 lat. A oni tego w ogóle nie doceniali, niczego się nie nauczyli, tylko, z tego co pamietam, wciąż marudzili... :?


I słusznie, też bym marudził na nawigację, która potrzebuje 40 lat aby mnie doprowadzić pod wskazany adres :"P
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez wodzirej » Śr, 07 sty 2009 9:33

Marudzenia było tam w pigułe. Np. na catering. Ale problem został załatwiony.
Był też problem z konkurencyjną wycieczką z Egiptu, a rozwiązanie było zaskakujące dla obu grup :mrgreen:
Johny Mojżesz zamarudził i skutecznie wpienił Głównego Nawigatora. Skutek? Nie dotarł do celu. Na punkt docelowy mógł tylko popatrzeć z góry. Wycieczka doszła, a on do piachu poszedł.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez nocnyMarek » Śr, 07 sty 2009 10:55

WAPM napisał(a):Johny Mojżesz zamarudził i skutecznie wpienił Głównego Nawigatora. Skutek? Nie dotarł do celu. Na punkt docelowy mógł tylko popatrzeć z góry. Wycieczka doszła, a on do piachu poszedł.


Pewnie nie dotrzymał warunków licencji :mrgreen:
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez wodzirej » Śr, 07 sty 2009 11:44

Gwoli (swawoli ;)) przypomnienia tamtej licencji:

Potem rzekł Pan do Mojżesza tego samego dnia: Wstąp na tę górę Abarim: górę Nebo, w ziemi Moabu naprzeciw Jerycha, i spójrz na ziemię Kanaan, którą daję w posiadanie Izraelitom. Umrzesz tam na górze, na którą wejdziesz, i połączysz się ze swymi przodkami, jak zmarł Aaron, brat twój, na górze Hor i połączył się ze swymi przodkami.
Ponieważ nie byliście mi wierni między Izraelitami przy wodach Meriba pod Kadesz, na pustyni Sin, nie objawiliście mej świętości wśród Izraelitów, dlatego tylko z daleka ujrzysz tę ziemię, lecz ty tam nie wejdziesz do tej krainy, którą Ja daję Izraelitom.
Pwt 32:48-52

A jego zejście z tego łez padołu jest tak opisane:

Mojżesz wstąpił ze stepów Moabu na górę Nebo, na szczyt Pisga, naprzeciw Jerycha. Pan zaś pokazał mu całą ziemię Gilead aż po Dan. Rzekł Pan do niego: Oto kraj, który poprzysiągłem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi tymi słowami: Dam go twemu potomstwu. Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz tam nie wejdziesz. Tam, w krainie Moabu, według postanowienia Pana, umarł Mojżesz, sługa Pański. I pochowano go w dolinie krainy Moabu naprzeciw Bet-Peor, a nikt nie zna jego grobu aż po dziś dzień. W chwili śmierci miał Mojżesz sto dwadzieścia lat, a wzrok jego nie był przyćmiony i siły go nie opuściły.
Pwt 34:1.4-7
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Bogna » Śr, 07 sty 2009 12:52

kwieto napisał(a):I słusznie, też bym marudził na nawigację, która potrzebuje 40 lat aby mnie doprowadzić pod wskazany adres :"P


Kwieto, to nie Nawigacja potrzebowała tych 4 dych. Ona była w porzo, to tylko ludzie, którzy wciąż narzekali na wszystko dokoła potrzebowali czasu, żeby zrozumieć... Trza było tych co bardziej krnąbnych nieco przetrzebić, coby reszta, ta o łagodniejszym nastawieniu do życia, mogła posiąść ziemię obiecaną...
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez kwieto » Śr, 07 sty 2009 15:42

Bogna napisał(a):Kwieto, to nie Nawigacja potrzebowała tych 4 dych. Ona była w porzo, to tylko ludzie, którzy wciąż narzekali na wszystko dokoła...


Heh, mówisz jak GPS Maniak, gdy mu zacząłem marudzić że niektóre rozwiązania w Garminie są bez sensu... :"P
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez kwieto » Śr, 07 sty 2009 15:53

WAPM napisał(a):Był też problem z konkurencyjną wycieczką z Egiptu, a rozwiązanie było zaskakujące dla obu grup


Taaaa, niejaki Leszek Kołakowski zwrócił na ten fakt uwagę w jednej ze swoich "bajek". A ściślej biorąc na psalm, który się do tego odnosi głosząc o Bogu (cytuję z pamięci): "który poraził Egipt i wyrzucił Faraona w morze Czerwone, albowiem na wieki miłosierdzie jego"
Kołakowski zadał pytanie: Co sądzi Faraon i Egipt na temat miłosierdzia Boga?

:"P
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech Króli, Gwiazda Betlejemska....

Postprzez Bogna » Śr, 07 sty 2009 16:26

kwieto napisał(a):Heh, mówisz jak GPS Maniak, gdy mu zacząłem marudzić że niektóre rozwiązania w Garminie są bez sensu... :"P


Och :!: Kwieto, przyrównanie mojej gadki do tego co mówi mój Imiennik z nazwiska, to dla mnie... nobilitacja. :D Mam nadzieję, że będę jeszcze o tym pamiętała w Biskupinie. Na Zlocie Ci przypomnę, jesli oczywiście przyjedziesz, bo na liście, póki co, jakoś Cię nie widać. A jak Darek zapodał, do końca stycznia trzeba się zdecydować, coby wszelkiej rezerwacji dopełnić...
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości