Jak działa serwis Garmina

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez anu » Wt, 10 mar 2015 11:07

Czy ktoś osobiście oddawał urządzenie do serwisu garmina w Warszawie w al. Jerozolimskich? Można tam się dostać z ulicy, czy jedyną opcją jest wysyłka? Jest tam jakaś zbiorowa portiernia dla wszystkich biur, czy coś tylko garmina - w pierwszej opcji, trochę nie wiadomo, czy zostawione urządzenie dotrze do serwisu. Mieszkam blisko, a 25 zł za paczkę ubezpieczoną, można wydać w inny sposób.

Dzwoniłem do serwisu. Można, z tym że składa się w recepcji, a nie w portnierni. Wot, Ewropa.
anu
Początkujący
 
Posty: 71
Dołączył(a): Wt, 05 lip 2011 12:08

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez tboniasty » Wt, 10 mar 2015 11:59

Tyle, że i tak chyba trzeba zadzwonić by nadano numer naprawy (SRR-xxxxxx).
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez Zachu » Wt, 10 mar 2015 14:48

Nie trzeba mieć numerka. Troszkę się zmieniło i budynek jest w przebudowie. Robią chyba recepcję na dole i Pani przyjmuje.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez anu » Pt, 13 mar 2015 11:01

Oczywiście miałem numer srr. Z portiernią przesadziłem - akurat zabrakło mi słowa. Budynek oczywiście ultra nowoczesny, z bardzo efektownym atrium. Samo biuro garmina do odnalezienia z lekką pomocą, bo bryła budynku dość poplątana. Na miejscu miła i bezproblemowa obsługa, łącznie z wydaniem pokwitowania. Natomiast na parterze kończą już obszerny sklep/recepcję.

Trochę zastanawiałem się nad wymianą urzadzenia. Może gratis na dakotę 20, może z dopłatą na 62s. Ale w sumie sam nie byłem zdecydowany, bo zawsze to coś za coś. Ostatecznie zostawiłem bez uwag, na zasadzie, co los da, to przyjmę. Była vista hcx ( oczywiście problem z gumą), jest następca czyli etrex 30, na którego byłem najbardziej nastawiony. Sztuka całkowicie nowa, fabrycznie zapakowana w orginalne opakowanie, nie jest to sztuka odnawiana w opakowaniu zastępczym.

Serwis bardzo rzetelny - choć guma w starych etrexach, to nie jest wcale kosmetyczna sprawa i na dłuższą metę uniemożliwiłaby obsługę teoretycznie sprawnego elektronicznie urządzenia. W sumie wychodzi na to, że będe miał niemal 6 lat gwarancji. Miałem legenda hcx. Tu gumę próbowałem przyklejać sam, ale była to jednak porwizorka. Pod koniec gwarancji wysłałem i zamienili na vistę hcx. Vista to samo, w zasadzie już po kilku dniach było wiadomo, że będzie miała tendencję do odklejania. Obchodziłem się delikatnie, a i szybko odłożyłem, bo jakoś słabo było wyjazdami przez ostatnie lata, więc odklejenie było w zasadzie tylko przy górnym prawym rogu, przy przycisku przełączania ekranów i załączania kompasu. Ale gwarancja mijała, odesłalem. I jest etrex 30. No i to pewnie koniec kontaktów z serwisem, bo gumy brak, a co sprawności elektronicznej, to nigdy nie miałem zastrzeżeń do garmina.
anu
Początkujący
 
Posty: 71
Dołączył(a): Wt, 05 lip 2011 12:08

Kontakt do Garmin Polska

Postprzez szy » Cz, 28 maja 2015 0:45

Hej,

jak to ostatnio - witam Towarzystwo po przerwie! :)

Próbowałem na telefony znalezione w necie, ale poddałem się: czy mogę więc Was prosić o kontakt z kimś z polskiego Garmina? Nie, nie w sprawach gwarancyjno-naprawczych.

Chętnie jakiś osobowy mejl, a dalej to już sobie poradzę. Na priwa najlepiej. Wstydu nie narobię ;]. Chyba :P

Dzięki, pozdro :]

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontakt do Garmin Polska

Postprzez Zachu » Cz, 28 maja 2015 5:51

Do dzwonić się nie możesz na infolinię?
Możesz mejla wysłać nie koniecznie o naprawę.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontakt do Garmin Polska

Postprzez MaciekP » Cz, 28 maja 2015 6:31

Śle od kilku dni tickety serwisowe do Garmina. Nie można nawet w temacie ustawić Epixa i nie mam potwierdzenia emailowego założenia sprawy. Nikt do mnie nie pisze. Zero reakcji. Garmin pada? Robię to przez stronę Garmina po zalogowaniu sie na niej
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontakt do Garmin Polska

Postprzez Marko » Cz, 28 maja 2015 6:40

@MaciekP
Cierpliwości.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez jatu4 » Pt, 31 lip 2015 9:05

Ode mnie pozytyw dla serwisu Garmina. Od 4 lach mam Oregona 450, jest już po gwarancji. Działa poprawnie ale ostatnio gumowa zaślepka od gniazda USB odkształciła się, zaczęła lekko odstawać i nie zapewniała już szczelności (raz w czasie deszczu Oregon trochę oszalał, pokazywał komunikaty o podłączonych/niepodłączonych akcesoriach których nie posiadałem i nie używałem, okazało się że to od wilgoci).

Telefonicznie zgłosiłem problem i choć nie byłem w stanie podać numeru seryjnego urządzenia (nie miałem go pod ręką) uznali reklamację i obiecali wysłać bezpłatnie nową uszczelkę. Przepraszali, że potrwa to 10 dni ponieważ wysyłają z UK. Wczoraj, w 7 dniu od zgłoszenia dotarła do mnie przesyłka z nową, dobrze spasowaną uszczelką. Tak więc jeśli macie podobny problem z Oregonami x50 to dzwońcie.

A teraz mały minus dla infolinii. Okazuje się, że nie ze wszystkich telefonów można się do nich dodzwonić (na 0 800..). Ja dzwoniłem z tel Virgin Mobile i było bez problemu, kolega próbował z T-mobile i był komunikat, że nie ma takiego numeru. Myślałem, że to problem tylko jego telefonu i spróbowałem jeszcze z sieci Orange i też nie dało się dodzwonić. Być może jest to kwestia blokowania połączeń na numery bezpłatne, w każdym razie można się zdziwić.
W terenie: Garmin Oregon 450
W mieście: Locus
Avatar użytkownika
jatu4
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 17 sie 2009 11:56

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez Zachu » Pt, 31 lip 2015 10:07

Nie wpadliście że operator domyślnie może blokować 0 800 żeby do wróżek nie dzwonić? To się włącza jak roaming. Najlepiej to ze stacjonarnego bo za darmo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez jatu4 » Pt, 31 lip 2015 12:06

wpadliście, nawet napisaliście: "Być może jest to kwestia blokowania połączeń na numery bezpłatne, w każdym razie można się zdziwić" :D
W terenie: Garmin Oregon 450
W mieście: Locus
Avatar użytkownika
jatu4
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 17 sie 2009 11:56

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez regii.kr » Pt, 07 sie 2015 6:27

ja z serwisem firmy Garmin miałem zawsze bezproblemowo załatwiony temat.
Dzwoniłem na infolinię z komórki sieć T-Mobile też bezpłatnie :) serwis 4 razy pierwsze zlecenie Fenix bateria padła po 3 miesiącach wymiana na nowy został sprzedany kupiłem tactixa działał 16 miesięcy bezproblemowo, do czasu jak coś się z nim podziało i jak dochodził do 20% baterii to samoczynnie się restartował,wymiana wszystko było załatwiane w ciągu dwóch tygodni nie dłużej raczej krócej , trzecia naprawa dotyk Nuvi 30 dotyk przestał reagować naprawa, czwarta usługa kamera Virb elite nie ładowała baterii do końca została wysłana nowa z UK doszła ups w ciągu 8 dni.
Dlatego ja jestem wierny firmie Garmin oby działali tak dalej,teraz posiadam już trochę urządzeń tej firmy Nuvi30/Epix/Virb Elite x2/ i zbieram na nowe :) nuvicam .
gorąco polecam Garmina jak i jego serwis fotka z garmin express żeby nie było że podstawiony :) Pozdrawiam.
Obrazek
Marcin
Fenix 3HR/oregon650t/Dashcam 35/nuvi2455/virb ultra30/
było Epix/Fenix/tactix/Edge Touring Plus/virb elite/nuvi30
regii.kr
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 8:26

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez tboniasty » So, 19 wrz 2015 22:44

Czy zdarzyło się Wam, że urządzenie zniknęło z konta myGarmin po wysyłce do serwisu? Dotychczas jak coś reklamowałem to tylko zmieniał się serial number, a teraz mi wcięło jedne urządzenie... Hmmm...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Jak działa serwis Garmina

Postprzez Zachu » N, 20 wrz 2015 18:32

Tak to się odbywa. Możesz tego nie zauważyć ale to nie numer się zmienia tylko trzeba jedne usunąć z konta by dodać kolejne.
Czasem miałem przypisane już nowe a nie miałem go fizycznie.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Gwarancja w Garminie 800

Postprzez Wojtek Greczka » Cz, 10 gru 2015 12:52

Witam

Może mi ktoś powiedzieć ile trwa cały proces gwarancyjny od oddania Garmina do serwisu do jego powrotu do mnie ??
Bo mam problem z przedstawicielem co mi załatwiał Garmin 800. Oddałem mu licznik z pulsometrem bo mi dziwnie puls pokazywał np. podjazd z 15% i mi pokazuje puls 80 albo po płaskim 250.
Podobno to była wina softu i trzeba było wymienić na nowy.
I moje pytanie ile to może trwać bo już na prawdę bardzo długo czekam na niego :( I czy jakoś mogę zmusić przedstawiciela do szybkiego odesłania mi Garmina ?

Pozdrawiam Wojtek
Wojtek Greczka
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 21 sie 2015 19:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości