Czy warto pisać do śmietnika?

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez Zachu » Cz, 27 cze 2013 7:05

Jedyne komu zależy na tym forum to chińskim spamerom.
Trzy osoby do niedawna zajmowały się obsługą.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 27 cze 2013 23:10

epkchmiele napisał(a): W wątkach na drodze jeśli pojawiają się jakieś informacje to są to informacje rzeczowe, ... To są wypowiedzi użytkowników którzy na co dzień testują swoje zabawki i dzielą się wrażeniami.

epkchmiele napisał(a):Druga strefa to szlakowce,

Wiesz na czym polega zasadnicza różnica między działami "Na drodze" i "Na szlaku"? Przede wszystkim na tym, że czytelnicy pokroju "epkchmiele", nie znający danego modelu NUVI nie rozwalają wątków w dziale "Na drodze" pisując że taki to a taki NUVI jest "be", podczas gdy w dziale "Na szlaku", nagle objawiają się tacy "fachofffcy" którzy potrafią zgnoić jeden czy drugi odbiornik, którego nigdy nawet nie mieli w ręku. Gdyby - podobnie jak w dziale "Na drodze" - ci pseudo fachowcy potrafili nabrać wody w usta, gdyby pisywali tylko o swoich doświadczeniach, o swoich wrażeniach dział "Na szlaku" byłby tak samo spokojny i rzeczowy jak "Na drodze". Niestety. Nie wiedzieć czemu, w przeciwieństwie do działu "Na drodze" nagle taki jeden czy drugi "epkchmiele" w dziale "Na szlaku" robi się alfą i omegą potrafiącą pisać elaboraty na temat każdego odbiornika :oops:
epkchmiele napisał(a): o tu już są mądre głowy.

Dobrze że są. Przynajmniej mogą prostować niektóre bzdury pisane przez pseudo fachowców. Inna sprawa, że - przynajmniej jeżeli o mnie chodzi, najchętniej poza "testami sprzętu" niczego na Garniaku bym nie pisywał. Niestety, trudno zostawiać niektóre totalnie bzdurne teksty bez odpowiedniej reakcji.
epkchmiele napisał(a):Mało tego inne fora to bzdura, nawet blondynki ze stanów nie wiedzą jak obsługiwać własny sprzęt.

Tego akurat im nie zarzucałem, a to że sami nie potrafili zauważyć pewnych zależności i w konsekwencji postawiali błędne tezy to już inna sprawa.

Z drugiej strony jeżeli chodzi o umiejętność obsługi własnego sprzętu przypomnę może jak wyśmiewałeś fakt, że towarzystwo będzie musiało czekać na mnie godzinę zanim przełączę mapę wektorwą na mapę rastową, których mam w odbiorniku kilkadziesiąt. Skoro wyśmiewałeś, to znaczy że nie wpadłeś na to (zresztą nie trzeba było na to wpadać - pomysł opisywałem na Garnikau kilkukrotnie), jak to zrobić w Oregonie w ciągu kilku/kilkunastu sekund. Więc jak to jest z tą umiejętnością obsługi własnego odbiornika? :wink: Też masz z tym problemy. Inaczej: nie znasz wszystkich niuansów jakie mogłyby z Twojego odbiornika wycisnąć coś więcej niż dała fabryka, a skoro tak, skoro na Garniaku pisują ludzie, którzy nie wszystkie myki związane ze swoim odbiornikiem znają, to zapewne na amerykańskim forum jest tak samo. Prawda?

epkchmiele napisał(a): zaczyna się bicie piany na temat jednego i tylko tego jedynego, właściwego odbiornika.

Chyba za rzadko czytujesz Garniaka, skoro wypisujesz takie bzdury. Z jednej strony faktem jest, że większość czytelników zachwala te cechy swoich odbiorników które im odpowiadają, a ilość tych pozytywnych opinii jest proporcjonalna do ilości czytelników posiadających dany model, który zresztą jest z reguły najbardziej popularnym modelem w danej chwili na rynku. Były więc czasy gdy prym na Garniaku wiedli użytkownicy 60CSXa, Dakoty etc. Obecnie prym wiodą - jak się wydaje -użytkownicy eTrexa. Z drugiej strony - na całe szczęście - jest na Garniaku tych kilka obrzydliwych dla Ciebie mądrych głów, które mają za sobą doświadczenie z wieloma odbiornikami i potrafią wskazać nie tylko zalety danego - najbardziej popularnego w danej chwili modelu, ale zwróćić też uwagę na fakt, że np. takie czy inne rozwiązanie w modelu X jest wyraźnie lepsze czy gorsze niż w modelu Y.
epkchmiele napisał(a):Nawet jeśli ktoś coś chce powiedzieć to jest zakrzyczany.

Tu akurat masz rację. Sam się o tym przekonałem gdy zwróciłem uwagę że panel dotykowy w Dakocie czy starszym Oregonie to nie tylko zalety ale też - w porównaniu z np. z 62S - pewne ułomności, albo też kiedy - z punktu widzenia ergonomii obsługi - wrzuciłem wszystkie Oregony do numerka 550 włącznie do jednego worka, a 6xx do drugiego. Krzyku było co niemiara.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez Ranger » Pt, 28 cze 2013 22:56

@asandrzej
Nie chciałbym pisać w śmietniku na tematy ... o śmietniku ;-)
Zgadłeś - kartometryczność na innym poziomie, w konsekwencji więcej dostępnych fajnych pozycji.
Te były pierwsze.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez popej » Wt, 11 mar 2014 13:27

Znowu chciałem coś dopisać, a wątek w śmietniku.
viewtopic.php?f=27&t=14298

Garmin od pewnego czasu produkuje nuvi z wbudowanym odbiornikiem TMC a kabelek zasilania jest zwykły, służy tylko jako antena, nie odbiornik. Ale może nie będzie wykryty bez napięcia? Zacytowany w wątku filmik na yotube pokazuje dokładnie taki kabel bez zgrubienia, dołączony do 2597LMT.

tmc-2597.jpg
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez Zachu » Wt, 11 mar 2014 14:16

Fajnie się dowiedzieć.
Tylko czy problem z komunikatami jest tak skomplikowany żeby nie potrafić tego podłączyć? Gdzieś to kupione jest, może warto też męczy c o takie sprawy sprzedawców. Nie dał towar i zapomniał. Wszystko na forum się pytać, nie prościej pogodę przez okno sprawdzić.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez popej » Śr, 12 mar 2014 13:15

Moim zdaniem już sprawdził.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez Zachu » Cz, 13 mar 2014 18:44

To co każdy ma w swoim Nuvi.

282458.png


284110.png


Dodatkowo na ósmej stronie instrukcji obsługi jest opisane.
http://support.garmin.com/support/manua ... country=PL


Totalne lenistwo. Pretensje że nikt nie pomógł i leci do kosza to pyskaci potrafią od razu napisać. Żadne pytanie nie wylądowało w śmietniku bez odpowiedzi.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez krusz » Pn, 24 mar 2014 21:57

To w końcu ten 2597LMT powinien być z kabelkiem ze zgrubieniem czy nie? Odbiornik TMC jest wbudowany w urządzenie czy jest na kablu? Czytałem opisy w instrukcji i na pudełku i jest napisane: "opakowanie zawiera: (...), antena komunikatów drogowych/przewód zasilający z gniazda zapalniczki". Czy to znaczy że zawiera albo antenę albo przewód zasilający czy że "2 w 1"? W instrukcji nie jest napisane ani: "Urządzenie obsługuje TMC" ani "Urządzenie musi mieć cośtam żeby obsługiwało TMC" tylko "Urządzenie (do obsługi komunikatów ruchu) znajduje się w niektórych zestawach" i takie tam ogólniki pasujące do każdej nawigacji. Dlatego jeszcze raz pytam: Czy mój odbiornik GPS żeby poprawnie pobierał te komunikaty musi mieć ten specjalny kabelek czy może być zwykły?
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez popej » Wt, 15 lip 2014 17:09

Agatę TTS2 prawdopodobnie można usunąć z nuvi przy pomocy loadera na karcie SD, byłaby to procedura analogiczna do tego opisu:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... =2#1039360
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez Zachu » Wt, 15 lip 2014 20:49

Może chciałbyś moderować?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto pisać do śmietnika?

Postprzez popej » Wt, 15 lip 2014 22:37

I ludzie by na mnie narzekali? Nic z tego :P
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości