Garniak na facebooku.

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 06 kwi 2017 12:12

szy napisał(a): lepiej "Garniak.pl - forum użytkowników urządzeń Garmin",

Może konsekwentnie nie forum, lecz grupa? "Garniak.pl - grupa użytkowników urządzeń Garmin",
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez szy » Cz, 06 kwi 2017 12:23

GPS Maniak napisał(a):No więc można zmienić status grupy. Ale wychodzi na to, że w grupie zamkniętej, brak jest możliwości czytania postów przez osoby spoza grupy.


Właśnie o tym pisałem.

Wyobraź sobie, że masz znajomego, który na innej, otwartej grupie dużo pisze o kompletnie nieinteresującym Cię temacie. Z czasem jego posty ukryjesz, bo nie będą Cię interesować, a przeciwnie - będą zaśmiecać Ci feeda.

Chodzi dokładnie o to, by tego negatywnego odbioru nie wywołać u niezainteresowanych Twoimi (moimi, naszymi) gps-owymi dyskusjami.

A czy wartością jest wspomniana możliwość czytania bez bycia członkiem? Moim zdaniem nie. Co więcej, ułatwia kontrolę nad dostępem treści, raczej integruje towarzystwo (bo właśnie wymusza konieczność przedstawienia się imieniem i nazwiskiem, itp.).

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 06 kwi 2017 12:28

OK. Ponieważ jesteś zdecydowanie większym wyjadaczem FB niż ja, zakładam w ciemno że masz rację. :D
Może też z racji Twojego FB doświadczenia dołączyłbyś do grona adminów?
A co z nazwą? Robimy tak: "Garniak.pl - grupa użytkowników urządzeń Garmin" ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez szy » Cz, 06 kwi 2017 12:42

Piękne dzięki za zaufanie, ale mam na głowie tyle, że cokolwiek dokładam, leci za chwilę z hukiem na ziemię ;). Dziękuję, nie mogę.

Co do nazwy - spokojnie, daj towarzystwu kilka dni na zastanowienie :)

Warto też pomyśleć o grupie, jako o możliwym nowym oddechu dla forum. Nowym kanale promocji społeczności. Może ktoś wpadnie na lżejszy, bardziej chwytliwy pomysł. Może warto zawrzeć coś z outdoorem w nazwie?

Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł ;)

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 06 kwi 2017 12:49

Status grupy zmieniłem na "zamknięta", bo faktycznie po co zwracać gitarę tym znajomym, którzy w ogóle nie interesują się tematyką GPS.
szy napisał(a):Co do nazwy - spokojnie, daj towarzystwu kilka dni na zastanowienie :)

Jak znam życie żaden pomysł nie padnie :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez tadeo » Pt, 07 kwi 2017 15:37

Się wtrące.
Uważam, że FB morduje po kolei różnego rodzaju fora pasjonatów, kompletnie nie związane z FB pozostawiając "nie FBuserów" w samotności z martwymi wątkami.
FB ma w tym swój cel, dlatego pozakładało możliwości zakładania paneli dyskusyjnych i dzięki temu oferuje wciskanie reklam, dedykowanych pod konkretnych użytkowników, dzięki funkcji podglądania co też oni klikają.
Łatwość wrzucenia na FB śmieciowych odpowiedzi, foteczek, bzdet i reklam, powoduje, ze poziom dyskusji spada na łeb na szyję.

Wciskanie teorii o większej integracji, łatwiejszej dostępności, mobilnej wersji itp itd...
Pytanie po co ? Na co nam wrzucanie postów z reklamami przez jakiś napaleńców ? Kto będzie moderował dziesiątki jednozdaniowych wypowiedzi ?
Kto będzie gasił fochy obrażalskich ?

Druga sprawa, np ja nie mam konta na FB (już nie mam) i nie zamierzam mieć, więc jakim prawem ma mnie ominąć coś, co o czym będzie się dyskutowało na FB ?

Będą dwa równoległe światy, po co ?

W biadolenie, ze nie ma wersji na telefon... no cóż, wystarczy po pierwsze poszukać programu, który zbiera wątki, po drugie można zrobić responsywną stronę forum a po trzecie, rozdzielczość ekranów idzie w stronę 20 calowych monitorów w wersji mini, więc i ten argument jest z d...y.


Fejsbukowej wersji mówię stanowcze NIE. Bo będzie to wersja zamknięta np dla mnie i dla wielu.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez Zachu » Pt, 07 kwi 2017 18:13

Spoko ja też nie mam i żyję.
Za to jak podglądałem to się załamałem od syfu, który ładują w reklamach.

Nie przejmuj się, damy radę.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Pt, 07 kwi 2017 20:20

@tadeo. Doskonale rozumiem, bo sam miałem (mam?) podobne wątpliwości.
Z drugiej strony można przeciez potraktować FB jako przedłużenie Garniaka adresowane nie do tych, którzy Garniaka przeglądają w miarę systematycznie, ale do tych, którzy będąc użytkownikami Garmina i mających konto na FB są zainteresowani sygnałami/zajawkami ważniejszych wydarzeń na Garniaku. Przykładowo: organizujemy imprezę/Zlot/spotkanie - oczywiście piszemy o tym na Garniaku. Tu ciągniemy główny wątek. Jednocześnie na FB pojawia się tylko krótkie info. Podobnie jakieś testy sprzętu, opisy nowych programów etc.

Tak jak powiedział Zachu: damy radę :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez Zachu » Pt, 07 kwi 2017 20:30

Zdajesz sobie sprawę że jest szybszy i prostszy sposób informowania i to bez śmieci reklamowych? Zachowana jest całkowita integralność forum.

Co ciekawe że nic dzieje ale jednak ludziom brakowało ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Pt, 07 kwi 2017 20:40

Zdajesz sobie sprawę, że będąc członkiem grupy na FB nie musisz oglądać żadnych śmieci reklamowych i w ogóle nie musisz wchodzić na FB bo po prostu dostajesz maila, że ktoś organizuje imprezkę? :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Pt, 07 kwi 2017 20:43

@Tomek, A tak na marginesie. Masz świadomość, że Grinchu przyjechał do Rzędkowic nie dlatego że przeczytał o tym na Garniaku, ale dlatego że wspomniałem o naszym spotkaniu na FB? Kij ma dwa końce, a ponadto nikt nikogo do niczego nie zmusza. :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez Zachu » So, 08 kwi 2017 6:38

nocnyMarek wpadł bo zaprosiłem go na innym forum :D
Niektórzy to po zlocie się dowiedzieli że był. Tak wygląda czytelnictwo Garniaka. Dziesięć tematów na krzyż ale nawet tytułów nie czytają a co dopiero taką instrukcję obsługi :D
Fakt że mieliśmy specyficzną sytuację ale morał z tego taki że czym więcej kanałów tym lepiej.
Ja myślałem żeby dorobić RSS.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez Ajger » Śr, 12 kwi 2017 13:48

Zachu napisał(a):Ja myślałem żeby dorobić RSS.

RSS, to nie koniecznie, ale Tapatalk, to by się przydał. Sporo ludzi korzysta ze smartfonów przeglądając fora.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez Zachu » Śr, 12 kwi 2017 14:19

Szczególnie czytanie z czego i czym napisałe jest pasjonujące.
Śledzę też i fora po RSS i wystarczy do orientacji. Pisanie na smartfonach to cofanie gatunku ludzkiego.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniak na facebooku.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 12 kwi 2017 14:41

Zachu napisał(a): Pisanie na smartfonach to cofanie gatunku ludzkiego.

Trudno jednak iść "na tron" z blaszakiem. Smartphone, albo tablet wygodniejszy :wink: :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość